Môže mať povinné preočkovanie súvislosť s dysfáziou?

Zodpovedané
7. apr 2022

Dobrý deň,

mám 4,5 ročného syna, s ktorým navštevujem logopédiu vzhľadom na jeho nedostatočnú komunikáciu. Existuje podozrenie na dysfáziu, ktorá zatiaľ nie je potvrdená a ani vyvrátená.

Pediatrička mi dnes povedala, že by sa mal preočkovať (povinné detské očkovanie, ktoré má doteraz absolvované) Prevenarom.

Môže mať ďalšie očkovanie nejaký súvis s jeho možnou diagnózou?

Myslím zhoršenie stavu.

Má na to očkovanie nejaký vplyv?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nikde nie je uvedená takáto informácia, že by očkovanie mohlo nejakým (pozitívnym či negatívnym) zmyslom ovplyvniť vývin reči u dieťaťa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas