MMR vakcína - odmietnutie

2. mar 2024

Ahojte chcem sa spýtať či mi vie niekto poradiť ako to je keď odmietnem očkovanie MMR vakcínu a potom s prijatím do škôlky a aká je výška pokuty za nezaočkovanie dieťaťa, ďakujem

anjelicek26
2. mar 2024

Očkovanie nie je povinnosť pre nastup do škôlky. Ale - píšem za našu škôlku - akákoľvek vyrážka sa v skolke vyskytla,tieto deti museli ostat doma🫣 Syn nesmel byť očkovaný v tom veku, tak viem svoje.. ma dost zriedkavy autoimunny defekt.. až 10 ročnému zohnali mono vakcíny....pýtaj sa priamo vo vašej skolke.

autor
2. mar 2024

@anjelicek26 Ďakujem za info 😊

micicka
2. mar 2024

Nemala som problem s prijatim deti do skoly. Nikdy to tam nikto ani nespomenul. Ani pokutu som neplatila (zatial) deti maju teraz uz 10 a 12r.

gelifil
2. mar 2024

rovnako tiez, ziadny roblem so skolkou a ziadna pokuta

nikpa
2. mar 2024

V oboch školkach som musela mať na potvrdení od pediatra napísané, či je dieťa ockovane alebo nie. Jeden syn bol kvôli zdravotným problémom očkovaný neskôr. Pri nástupe do škôlky s tým síce problém nerobili ale bola som cepovana za každú maličkosť, ktorá sa im na synovi nezdala.

gelifil
2. mar 2024

@nikpa pisat sa to pise, ale tým to hasne

micicka
2. mar 2024

@nikpa ano, napisene to bolo na papiery pre skolku. Ale nikto to neriesil. Moze to byt samozrejme v kazdej skolke rozdielne. Ja som s tym nastastie problem nemala

nikpa
2. mar 2024

@gelifil tak pre nás to tým nehaslo.

gelifil
2. mar 2024

@nikpa v skolke?

nikpa
2. mar 2024

@gelifil áno v škôlke, posledný rok tam, uz zaočkovany bol a je to značne cítiť na prístupe učiteliek

myrra81
13. mar 2024

nemala som ziadny problem, 5 rocny chodi normalne do statnej, nema ziadne ockovanie, bez pokuty

taktotedanie
14. mar 2024

Podla toho ci ta nahlasi pediater na uradoch

Ja som si velmi starostlivo vyberala skolku- bude navstevovat len taku kde to je podmienkou prijatia a tvrdo to kontroluju a nezaockovane dieta neprekroci prah takejto skolky

gelifil
14. mar 2024

@taktotedanie tak v takej pekne porušujú zakon...aby na to raz nedoplatili

taktotedanie
14. mar 2024

@gelifil na to doplati niekto iny ….

gelifil
16. mar 2024

@taktotedanie iste😉

taktotedanie
16. mar 2024

@gelifil tak isto iste 🙂