Musí sa dieťa zaočkovať proti osýpkam, mumpsu a rubeole do 2. rokov?

jaanna
2. sep 2013

Ahojte dievcata...moja dcera ma 23mesiacov a stale nie je zaockovana proti MMR. Je to z dovodu, ze neustale mala zvysenu teplotu (37,1 - 37,5) a bola casto chora....Momentalne sa jej teplota pohybuje do 37,1....cize stav sa upravil. Na imunolog. vysetrenie ideme tento tyzden...Nasa detska doktorka mi povedala, ze nech ju uz dam zaockovat....ze ockovanie MMR ma byt medzi 15-18mes....a s prizmurenim oka by malo byt do 24 mes. Je to pravda? Z akeho dovodu? Neviete??? (Ona mi dovod nepovedala!!!!) Ja som totiz o takomto obmedzeni nenasla ziadnu info...vsade pisu len 15-18mes a nepisu, ci moze byt aj neskor....Ma to vobec zmysel, dat malu ockovat, ked to uz nestihla medzi 15-18mes?

ninan2
2. sep 2013

@jaanna Ahoj, urcite ju daj ockovat az po tom imunologickom vysetreni... Zdravotne indikacie mozu byt odkladom ockovania aj na viac rokov... A kup si nove cislo casopisu Dieta, je tam o ockovani zaujimavy clanok 😉

kvieta
2. sep 2013

@jaanna Ja by som sa v takom prípade poradila tu: http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...
...aj s výsledkami vyšetrení.

abbey1
2. sep 2013

Doočkovať môžeš kedykoľvek. To je len odporúčaná hranica,ktorá však nemá vplyv na odklad očkovania z dôvodu zdravotných kontraindikácií. Ak naozaj chete očkovať, tak určite počkajte na dokončenie všetkých vyšetrení. A až násldene sa poradte s odborníkmi a rozhodnite. Určite by osm sa teraz neriadila detskou lekárkou, ale počkala na výsldeky a to konzultovala s odborníkmi.

rose1988
3. sep 2013

Ja mám takú informáciu nie som si 100% istá či je pravdivá, že neskôr už poisťovňa neprepláca tú vakcínu. No nemusíš sa bát nie je to žiadna pálka. čím neskôr tým lepšie.Ked je dieta staršie lepšie zvládne očkovanie. Takže určite nie je neskoro.My sme nedali vôbec. No uvažujem že neskôr jej to dáme.

pectore
3. sep 2013

@jaanna nad ockovanim by si mala zacat vazne uvazovat hlavne pred nastupom dietata do kolektívu... casopis dieta podchytava stranu antivax ktorý sa stavia proti akemukolvek ockovaniu a castokrat aj proti ockovaniu psov ci maciek proti besnote... je to podla mna jeden z horsich zdrojov.. ktore mu ide hlavne o predaj a sirenie senzacie... odbornost tam moc rolu nehra... aspon co som videla doposial....

prevenar
3. sep 2013

@jaanna

- podla mna nema ziadne ockovanie zmysel a to z ziadnom veku .
- o tom ci ockovat / neockovat rozhoduje JEDINE rodic a nikto iny. neskoc na psychologicku hracku s nazvom "povinne" ockovanie ..ziadne povinne ockovanie neexistuje - s ockovanim musis pisomne suhlasit a potvrdit to svojim podpisom ! ..co obnasa aj moznost ,ze svoj podpis proste nedas a tym padom "povinne" ockovanie konci .
- ockovanie prinasa vacsie rizika ako uzitok, preto si dobre rozmysli, ci zapojis svoje dieta do tohto (velmi vynosneho) medicinskeho experimentu . ^^
- informacie o rizikach ockovania najdes tu - https://www.modrykonik.sk/skupina/1799/

drzim palce v rozhodovani.

pectore
3. sep 2013

bohuzial nieje pravda ze ockovanie je vacsie riziko nez uzitok.. keby tomu tak bolo ockovanie by ani nevzniklo.... protipol k antivax s argumentaciou ich tvrdeni ..ci objasnovani niektorých "hypotéz" najdes : https://www.modrykonik.sk/skupina/1838/ ..podla mojho nazoru najrozumnejsie je prejst si argumenty pre a proti a az potom sa rozhodnut.... nieje to jednoduche ale je to to najzodpovednejsie co mozes v tejto veci urobit....
@jaanna

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pectore
3. sep 2013

@tanapeta ja som to odkukala od prevenara... 😉

mano5
3. sep 2013

nemusis. ak uz chces ockovat, tak si pytaj monovakcinu len na osypky. Mumps alebo rubeolu staci ockovat, ked bude dospely a dovtedy to nahodou neprekona (jednoduche testy za cca 9€).