Očkovacie látky

13. mar 2024

Ahojte. Pisem anonymne aby ste ma tu "nezozrali" 😄 mam len jednu otazku a prosim len odpoved, ziadne omacky okolo. Existuju ine alternativy povinnych vakcin pre deti? Ze nie napr Hexacima a prevenar ale proste od ineho vyrobcu.. alebo keby som chcela zaockovat len proti konkretnym chorobam (osypky, cierny kasel)? Su aj ine moznosti na Slovensku ako tie na ktore sme zvyknuti?

yanni
13. mar 2024

monovakciny zial u nas nie su. Existuju, mozes si ich zohnat v zahranici ale nik ti to toma nepichne, kedze si to nik nezoberie na zodpovednost. Zaujimala som sa aj ja o to, kedze mam tiez neockovane deti, zijeme v DE a tu zaviedli MMR povinne (ostatne povinne nie su). A tiez sa mi zdali tri naraz vela. Ono je este moznost, ze pockas s ockovanim na vyssi vek, napr. aj v skolskom veku, ked je organizmus odolnejsi a vyzretejsi.

autor
13. mar 2024

@yanni to by som rada ze u nasich pediatrov je to ako hon na carodejnice 😔

sabrea
13. mar 2024

Ahoj, na vyber aku taku moznost mas. Pri kazdom povinnom ockovani mas na vyber z 2 a tusim pri mmr az z 3 moznych vakcin. A monovakciny u nas nie su, co je velka skoda. Hexacimu nemusis dat, mozes dat Infarix hexa,… To uz sa musis sama rozhodnut ci dat a ktoru.

autor
13. mar 2024

@sabrea googlila som to a asi som neschopna ale nenasla som tie alternativy, preto som pisala sem 🙈

yanni
13. mar 2024

u nas v DE sa napr. ockuje s infanrix hexa. ale je to stale hexa. to mas jedno. stale napumpuju tak male dieta naraz 6timi vakcinami.

sara07
13. mar 2024

skus sa proste spytat mudr či by to šlo ale nie som si ista či to vôbec uznaju, su pripady ked je lepšie mono očkovat ale to musi opečiatkovat prislušny lekar aj schvalit
lebo musia byt všetci očkovaní rovnako , čo je na hlavu , však podstatné je že si

sabrea
14. mar 2024

Ja som to nasla na dovere, tam je to pekne vypisane, ze ake su ockovacie latky(vakciny). Napriklad tu https://www.dovera.sk/poistenec/potrebujem-pora... a takto som si vyhladala aj ockovanie na pneumokoy a aj tu mmr. Ale naozaj sa to tazko hlada. Nizsie na tej stranke su potom aj odkazy na pribalove letaciky a tam mas zlozenie a aj neziaduce ucinky.

autor
14. mar 2024

@sabrea dakujem ti velmi pekne

xxemma
27. mar 2024

Mne jedna znama lekatnicka hovorila, ze monovakciny su ale nie vsetky ktore su v hexe. Napr. schvalene su u nas 4 zo 6.

autor
27. mar 2024

@xxemma nevies prosim ktore?

sara07
27. mar 2024

aj ked zaočkuješ monovakcinou , zisti si ktoré lebo ti ju neuznaju budu to brat ako že je dieta neočkované , logiku v tom nehladaj

autor
27. mar 2024

@sara07 to nehladam na slovensku uz v nicom 🙂 ale dakujem za typ..

xxemma
27. mar 2024

Uf to neneviem. Riesila som to uz davnejsie.

yanni
28. mar 2024

@sara07 nebudu a nemozu. Aj v ockovania napr. v zahranici (jedno co mono alebo kombi) platia tak isto na SK ako aj ludia zaockovani na Sk maju platne ockovania v zahranici.

sabrea
28. mar 2024

@xxemma pre deti su schvalene iba 2 vakciny. Hexacima a infanrix Hexa. Monovakciny pre deti u nas schvalene nie su. Moze si ich clovek objednat zo zahranicia. Ale otazne je, ci by ich nejaky lekar podal, kedze si nemoze byt isty co tam je. Monovakciny su, ale iba pre dospelych, napriklad proti zltacke alebo detskej obrne.

sara07
29. mar 2024

@yanni nám povedali že nie že mono vakcinu neuznaju, lebo očkovaci kalendar a bla blba, podla mna ani mudr poriadne netušia že občas čo