Očkovanie a znížená imunita

maznacik007
18. mar 2013

Ahojte, moja dcera mala teraz 10 rokov, aktualne sme na lieceni v Tatrach, dovodom su caste infekcie na podklade poruchy imunity, dcerka berie Isoprinosine dlhodobo, plus aleregia na pele, dcerka ma dlhodobo zvysene ASLO aktualne hodnota cca 600.
Dostali sme sms pozvanie na preventivku, a na ockovanie od pediatricky, na zaciatok aprila, koncom aprila mame kontrolne imunologicke vysetrenie, kt. absolvuje kazdy pol rok, krv a tak...

Dcera ma vsetky povinne ockovanie, ziadne nepovinne, na MMR reakciu nejako nemala resp si nepamatam, so synom som ale neg. skusenosti pri MMR mala, a teraz neviem dat ockovat dceru, odmietnut to uplne alebo dohodnut odklad a dat to az po aktualnych vysledkoch z imuno....
citala som sprievodcu ockovanim a tam pisali ze tuto vakcinu nedavat ak su poruchy imunity... tak neviem...

xlucia
18. mar 2013

@maznacik007 neexistuje ockovat ak ma dieta aslo 600!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! treba patrat preco ma take vysoke aslo. ake vysetrenia podstupila???? viete preco to ma?

abbey1
18. mar 2013

@maznacik007 My sme so staršou nemali nikdy žiadne problémy po očkovaní až prišlo preočkovanie v 10roku a nastali problémy s imunitou a ťahajú sa do dnes. Ľutujem, že som nemala tie informácie, ktoré mám dnes. Tiež som myslela, že pri preočkovaní u doposiaľ zdravého dieťaťa k ničomu nedôjde a bum. Tak za mňa už nikdy.

luisiana12
18. mar 2013

nedavaj ju ockovat, to je moj nazor, aby si nelutovala neskor...proste ma na to kontraindikaciu uz teraz, tak nechapem preco ju chcu ockovat.

andrejka1983
18. mar 2013

@maznacik007 tvoja doktorka by mala sama zvážiť či je vhodne v tomto prípade očkovať.....očkovať by sa malo len ak je dieťa zdravé, ved ani pri nádche ťa nezaočkuju...a oni posielajú sms rad radom, ale ved si tam zavolaj alebo tam chod aj so synom a povedz aka je situácia čo si o tom myslíš , porad sa s nou..ak svojej pediatričke dôveruješ myslím že ti neporadí zle 🙂

maznacik007
autor
18. mar 2013

@andrejka1983 no mojej pediatricke doverujem, sme u nej sice len od septembra stahovali sme sa totiz, ale verim jej a uvidim co mi povie ale teda chcem byt pripravena ... nesla som do toho ze nechcem ockovat najprv som si len pozrela na nete ze ake je to ockovanie a ked som videla MMR tak to som si s malym uzila dost po nemockach po nom, tak som si pozrela normalnu stranku o ockovaniach nie tu proti a tam bolo ze sa nema davat pri poruchach imunity.. co my mame ako diagnozu uz dlhodobo....

@xlucia ona mala omnoho vyssie to aslo boli sme rok a pol vkuse na penclene teraz aktualne ho nema uz som ho odmietla po vybere mandli aj krcnych a cisteni hnisovych lozisk jej to kleslo ale teda stale sa to takto hybe ... teraz ideme na dalsie testy ...

zatial som sa rozhodla tak, ze pojdem na tu preventivku ockovat ju zatial nedam a poviem ze chcem pockat na nove imunotesty a odporucanie imunologicky k tomuto ockovaniu .... a nechavam to zatial otvorene ....

neviem preco som bola povodne naivna ze v desiatich uz je to ockovanie v pohode ....

prevenar
19. mar 2013

@maznacik007 popripade si precitaj nieco o rizikach ockovania . na tuto temu mame aj verejnu aj sukromnu temu . info o nich najdes v mojom fotoblogu.

kvieta
19. mar 2013

@maznacik007 Ak si konzultovala zdravotný stav dieťatka so svojou lekárkou a aj napriek tomu máš pochybnosti, môžeš sa objednať na konzultáciu do očkovacieho centra, tam Ti najskôr poradia. Sú prípady, pri ktorých uznali, že očkovanie nie je vhodné. V tom prípade Ti nebude hroziť ani pokuta za odmietnutie očkovania. Info o centre nájdeš na stránke https://www.modrykonik.sk/skupina/1838/?page=2, je ich na Slovensku viac, môžeš si vybrať čo najbližšie k miestu bydliska. Treba vyskúšať aj túto cestu.

maznacik007
autor
10. jún 2013

skonzultovala som aj s pediatrickou aj s imunologickou obe odporucili ockovanie, dala som ju zaockovat .... a cca mesiac dva od toho riesim endokrinologiu ...
struma, zmeny v strukture oboch lalokov stitky, znizena funcia stitnej zlazy potvrdena z krvi, pravdepodobne na zaklade autoimunitneho ochorenia... este nas caka kardio a endokrinologicke konzilium ...

sirinka
10. jún 2013

@maznacik007 v tomto stave by som ja svoju dceru ockovat nedala, nechala by som na jej zvazeni v dospelosti, ci si pred planovanim otehotnenim necha skontrolovat protilatky a sama sa rozhodne o pripadnom doockovani....

kaja73
10. jún 2013

@maznacik007 tak to mi je luto 😖
Aky je tvoj osobny pocit-vakcina,ci nahoda?
Lebo odpoved ti neda nik-nie je ako to zistit-ci je to z vakciny,ci nie.
Vsetko su len dohady.

maznacik007
autor
10. jún 2013

@kaja73 neviem sama ... ani sa popravde nejdem velmi zamyslat .... radsej ...

kaja73
10. jún 2013

@maznacik007 ved uz to ani nema cenu-co sa tyka dcery a MMR-ky.
Ale este ju caka jedna vakcina v 13 roku a maleho este pomerne dost-tak mozno by stalo za to uvazovat.

kvieta
10. jún 2013

@maznacik007 Je mi ľúto... Tiež ma zaujíma, čo si o tom myslíš. A v tom centre si to očkovanie nekonzultovala?

kbeata
10. jún 2013

@maznacik007 ak sa nemylim,to su 2 mesiace po ockovani?

maznacik007
autor
10. jún 2013

@kbeata nie dva mesiace ...ked som pisala tuto temu boli sme na lieceni v tatrach ... prisla mi len sms ze mame prist na ocko... vratili sme sa na velku noc to bol zaciatok aprila a ockovali ju az v polovici aprila .... medzitym sme boli na imuno a ta odporucila aj ORL vysetrenie ...nez sme sa objednali a tak ... bol uz maj tam si vsimla tu strumu ORL lekarka ... a ta zas odporucila UTZ stitky, kde bol nalez ako som popisala, objednali nas na endokrinologiu tam cakame dali nas na 19. juna a medzitym robili hormony stitnej zlazy a este nas caka kardio ... a potom bude to konzilium ci co na endokrinologii ... takze ta struma sa objavila ani nie cely mesiac po ocko ... pred ocko ju pediatricka dokladne prehliadla .. robila jej komplexnu prehliadku ... a nevsimla si to a ani ja ...

kbeata
10. jún 2013

@maznacik007 to mi je luto,kamaratka ma dceru sice iba 1,5 rocnu,sledovanu na endokr.,gynekologii,kardio ☹
jej bolo pozastavene dalsie ocko.,cakaju aj na vysledky,nechali to na pozorovanie...ma nadorcek za bradavkou