Očkovanie proti kliešťom

nk599
18. okt 2015

Ahoj chcem sa spytat chcem dat dcerku zaockovat proti kliestom ake mate skusenosti stym to ockovanim , nejake nasledky , reakcie alebo ine . Dakujem za odpovede

kvieta
18. okt 2015

Moja dcéra ho zvládla úplne v pohode, žiadny problém.Mala zrýchlenú schému.

nk599
autor
18. okt 2015

@kvieta a ucinkuje ta vakcina tak ako ma ???

kvieta
18. okt 2015

Účinnosť vakcíny je vysoká, cca 95%. Osobnú skúsenosť s kliešťom našťastie nemám (alebo vzhľadom na vysokú účinnosť o nej neviem😉).
http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/tbe....

nk599
autor
18. okt 2015

@kvieta dakujem

kvieta
18. okt 2015

@nk599 Nie je za čo.

belllinka
19. okt 2015

@nk599 Hlavne si oprav ten "blby" nazov temy lebo to nieje "očkovanie proti kiešťom" ale "očkovanie proti kliešťovej encefalitíde. Pred kliešťami tvoje dieťa vakcína neochráni. 😀

kvieta
19. okt 2015

@belllinka A ešte tie skúsenosti keby si pridala okrem "blbého" vyrývania. Nezabudni osobné, keď si taká pohotová.

belllinka
19. okt 2015

@kvieta Ja som pohotová? V čom akože? A nie je snáď blud ten názov?
Osobné skúsenosti s vakcínou našťastie nemám. Len aby si náhodou nk599 nemyslela, že ak to dá pichnúť decku, tak sa mu budú kliešte vyhýbať oblúkom.

lyzzy
19. okt 2015

@nk599 ....moj syn zvladol ockovanie v pohode.Vakciny sa podavaj tri s mesacnym a potom pol rocnym odstupom....ucinnost vakciny je hned od prvej davky takze v pohode a je to na cely zivot.....netreba preockovavat....ale nedavaj ju teraz....teraz nie je sezona kliestov.....prvu davku daj na jar marec,april...teraz je to zbytocne

maslenka47
19. okt 2015

@lyzzy akoze zbytocne; ked je to "na cely zivot", tak je snad jedno, ci teraz je alebo nie je sezona kliestov. Vazne sa obcas skuste zamysliet aj v suvislostiach :x Ak ju teraz nezaockuju, tak to o tom, ze chorobou sa najlepsie strasi vtedy, ked je to aktualne a teraz nemaju vakciny skladom.

@nk599 skusenost zial, alebo nastastie, nemam.

belllinka
19. okt 2015

@maslenka47 Omyl, nie je to na celý život. Treba sa dať preočkovávať každých 5 rokov.

marcah
19. okt 2015

@lyzzy kazdych 5 rokov je treba preockovat

marcah
19. okt 2015

@nk599 inac, my mame za sebou prve dve davky, dalsia nas caka asi o 2 roky, deturence to zvladli v pohode. Bez nejakych reakcii. Ale inac pozor, ockovanie je proti kliešťovej encefalitíde - to je len jedna z chorob, ktore klieste prenasaju (ale zaroven ta najnebezpecnejsia). Dalsia je borelioza a proti tej sa ockovat neda....

dena10
19. okt 2015

Manžel je očkovaný proti kliešťovej encefalitíde, ale dostal boreliózu, proti ktorej sa neočkuje... (strávil niekoľko týždňov v nemocnici) ☹

lyzzy
19. okt 2015

@maslenka47 ....preto sa odporuca ockovat ked zacina sezona kliestov lebo ani proti chripke sa neockuje v juni,ale na jesen ked je chripkova sezona....skus sa ty zamysliet
@marcah .....mozno mam zle info..

maslenka47
19. okt 2015

@belllinka ja som netvrdila, ze toto ockovanie je na cely zivot, to tvrdila @lyzzy

@lyzzy ja sa praveze zamyslam a prave preto tvrdim ze BUD A) je ockovanie s docasou ucinnostou - sezonne ALEBO B) na cely zivot (pripadne aspon dlhodobo, napr TBC sa preockovava po 15 rokoch). Doraz na slovo ALEBO, obe tvrdenia naraz platit nemozu. Ockovanie proti chripke je SEZONNE, preto sa ockuje, ked je to aktualne a na dalsi rok sa mozes ockovat znova.

kvieta
19. okt 2015

Všetko je pekne rozpísané v linku, ktorý som pridala. O každom očkovaní a vakcíne je dosť odborných informácií, najlepšie je informovať sa u dr.

prevenar
19. okt 2015

@nk599 urcite by som to neriskoval . velmi nebezpecne ockovanie s pochybnou ucinnostou. tato vakcina je znama velmi skaredymi neziaducimi ucinkami . nieco o tomto ockovani zrejme najdes aj v skupine - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

kvieta
19. okt 2015

@prevenar Máš osobnú skúsenosť?

zuzu31
19. okt 2015

ockovanie proti kliestovej encefalitide ma vyznam v oblastiach kde sa vyskytuju infikovane klieste encefalitidou napr. my sme na Liptove a mne ockovanie neodporucali, nakolko tu sa vyskytuju klieste infikovane boreliozou a proti nej je neucinne .... mam osobnu skusenost s touto infekciou, preto som chcela dat ockovat ale Dr. mi povedala ze proti borelioze sa ockovat neda

meusicka
19. okt 2015

@nk599 ahoj, ja deti nemam ockovan a to ich mam v skolke v ktorej denne travia v lese 3 hodiny. ani v skolke nam ockovat neradili, ucitelky uz x rokov travia vacsinu casu v lese a nemali ani jedna problem s kliestom, resp s chorobou ktoru mozu ale nemusia sposobit.
podla mojich info ak raz zacnes ockovat tak uz to budes musiet robit aj nadalej. lebo pokial by si prestala a tvoje dieta dostane kliesta a nasledne chorobu, bude mat ta choroba ovela horsi priebeh ako ked by si nikdy predtym dieta zaockovat nedala.
co sa tyka preockovani... nemusis zareagovat na prvu, druhu davku, mozes zareagovat aj na tretiu, stvrtu.... to je moja osobna skusenost s hexou. proti kliestom nedam a podotykam, su v skolke kde sa denne chodi do lesa. je to na tvojom uvazeni ci strach z maleho zvieratka, ktory saje krv a odpor k nemu je dost silny na to aby si dala zaockovat proti chorobe ktoru moze ale nemusi dostat. ani ked si ta ten maly upir najde 😉

kvieta
19. okt 2015

@meusicka Odkiaľ máš túto informáciu?:
"...podla mojich info ak raz zacnes ockovat tak uz to budes musiet robit aj nadalej. lebo pokial by si prestala a tvoje dieta dostane kliesta a nasledne chorobu, bude mat ta choroba ovela horsi priebeh ako ked by si nikdy predtym dieta zaockovat nedala."

nk599
autor
19. okt 2015

@meusicka to je hovadina lebo moja kamaratka dostala chorobu od kliesta a lutuje to ze sa nedala zaockovat a u nas klieste budu byvame pri lese tak preto by som chcela dat ockovat ja som mala klieste ako mala ale to neboli take nakazene chrontou

belllinka
19. okt 2015

@nk599 a aku chorobu dostala kamaratka?

duratlicka
19. júl 2019

Manžel dostal kliešťovú encefalitídu už v máji.Išiel na 15min do lesa pozrieť,či rastú májovky a miesto toho doniesol kliešťa.Ani po dvoch mesiacoch nie je ok a ktovie,kedy bude.No napriek tomu by som sa nedala ockovat drahou vakcinou,ktora ma ucinnost 3 roky a kopu ludi malo encefalicke prejavy uz zo samotneho ockovania.A to ani nehovorim,ze jej bezpecnost nebola vobec testovana.
Nemyslim si,ze je nahoda,ze je zrazu tolko nakazenych kliestov.Skor by sa malo skumat,preco su nakazene.Lebo to ockovanie je neskutocny biznis.

kikuska111
1. okt 2020

Ano očkovat ale kazdych 5 rokou vy sa malo

kikuska111
1. okt 2020

My sme žiadne nemali rekacie vsetko ok .. odporucam dat 🙂
V anglicku na ziadost matky dali babatku 10 mesacneho 4 ockovania naraz