Očkovanie proti meningokokovi

monka338
31. mar 2017

Ahojte,prosím vás dali ste niektorá očkovať dieťatko proti meningokokovi? Nám to pediatricka odporučila a vážne nad tým uvažujeme. Prosím nepíšte mi tie,ktoré ste proti očkovaniu....ja som zástancom povinného očkovania,tak aby sme sa vyhli nejakému osočovaniu.

stratilikova
31. mar 2017

Uvažujem nad tým a pravdepodobne dám toto očkovanie. Ešte som si ale nič nezistovala - vek dieťaťa ani cenu. Viem len, že proti potenciálne smrteľným chorobám očkovať chcem.

monka338
autor
31. mar 2017

No ved,ja som chcela moju 3 ročnú dat proti hepatitíde a pediatricka mi hovorí:"ak zatial necestujete do exotiky a pod.,dajte radšej proti meningokokovi...je to nebezpečné ochorenie "....dôverujem jej. Ockuje sa to po dovŕšení prvého roku a stoji to tuším a kolo 50€....ale to neviem presne. Nech to stojí,čo to stojí....moje dieťa je najdôležitejšie

zuna89
31. mar 2017

Ja zijem v DE a tu je meningokok C medzi "povinnym" ockovanim (tu je ockovanie odporucane, nie povinne). Takze nas to ma. Bolo to najlepsie znasane ockovanie. Este je aj meningokok B, ale nad tym zatial neuvazujeme, tu ani nie je zaradeny medzi odporucanymi.

inull5
31. mar 2017

@monka338 ahoj,Moja staršia dcéra dostala pred takmer 4 rokmi nimenrix vakcínu,tu stvorvalentnu a stalo to cca 50 eur aj vtedy.

monka338
autor
31. mar 2017

@zuna89 ďakujem ti veľmi pekne za tvoju spravu☺.... určite dám zaočkovať.

monka338
autor
31. mar 2017

@inull5 ďakujem pekne za odpoveď a zvládli ste to v pohode?

bluka2
31. mar 2017

My sme v Rakusku a dali sme BEXSERO proti Meningokokom B, pricom boli 3 ockovacie davky a jedna stala 140 eur (tusim na tie prve dve sme vychytili nejaku akciu, ze to bolo o nieco menej). Reakcia teplota, inak nic. Musim ale k tomu dodat, ze to bolo jedine ockovanie, po ktorom vobec tu teplotu mala a my sme dali ockovat skoro na "vsetko", lebo vela cestujeme (Afrika atd.).
Potom mame NeisVac-C proti Meningokokom C. Ziadna reakcia.
Este to chcem doplnit Nimenrix -om (A, C, W135, Y) (60 eur) ako nam odporucala lekarka na cestovnej medicine.

bluka2
31. mar 2017

Este dodam, ze nas pediater zacal tym Bexserom a az potom v druhom kole dal NeisVac-C - usudzujem, ze to robil podla dolezitosti v tomto poradi

monka338
autor
31. mar 2017

@bluka2 veľmi pekne ďakujem 😊

inull5
31. mar 2017

@monka338 v pohode.

bluka2
31. mar 2017

Pokial tomu spravne chapem, pre Europu je dostacujuce proti B,C, ale ja dam na odbornikov, tak som to uplne do detailov nestudovala a dala som ju ockovat, ako odporucil lekar:

jana_eyre
31. mar 2017

Ano, moje prve dve deti su zaockovane nimnerixom, teda najrozsirenejsou vakcinou proti meningitide, co je u nas na slovensku dostupna.. Aj tretieho dame, ale da sa to az po 12mesiaci.. Nemali ziadne neziaduce ucinky a odkedy som ich dala zaockovat kludnejsie spim.. Ked bude u nas dostupna vakcina proti typuB, dam ich doockovat..

tenerifka
31. mar 2017

Moje maju B-cko v ramci oficialneho ockovacieho kalendara v Spanielsku ( maju uz 14 a 16 rokov)

tenerifka
31. mar 2017

Opravujem, maju C-cko

monka338
autor
31. mar 2017

Baby,ďakujem vam😚

prevenar
1. apr 2017

..velmi nebezpecne ockovanie. deti casto po tomto ockovani dostavaju nebezpecne zapaly stredneho ucha a rozne dlhotrvajuce zdravotne problemy. strkat si hlavu do piesku pred realitou vasim detom nepomoze.

luliu
1. apr 2017

@prevenar cital si uvodny prispevok? Nikto nema zaujem o prispevok antivax

@monka338 mame v rodine pediatricku a toto ockovanie mi vyslovene odporucala. Je to smrtelne ochorenie, v najlepsom skonci dieta bez koncatin. Drzim palce ...

monka338
autor
1. apr 2017

@prevenar prosím ťa,neprispievaj do tejto diskusie . Takéto názory anonymného bojovníka proti očkovaniu ma nezaujímajú....

Známa nemá očkovanu dcéru proti ničomu a bude mať 5 rokov a rozmysla,že ju da očkovať....každeho 1/4 roka má už tri roky zápal stredného ucha a ATB. A to bola kvôli tomu už 2x hospitalizovana.....takže prestaň si tu vymýšľať a písať sprostosti. Moja dcéra má aj MMR už vyše dvoch rokov a nemala žiadny zápal stredného ucha. Co napíšeš sú obyčajne bludy..

monka338
autor
1. apr 2017

@luliu veľmi pekne ďakujem....viem,že prím tomto ochorení je šanca na prežitie skoro nulová 😢 a preto to určite dám.

petruldo
1. apr 2017

@monka338 mmr vakcína nemá žiadny vplyv ani súvis so zápalmi ucha, je to očkovanie proti osýpkam, mumpsu a ružienke

monka338
autor
1. apr 2017

@petruldo mne je to úplne jasné....len niekto iny má s tým stále problém

natalka13
1. apr 2017

ano dali sme.

natalka13
1. apr 2017

@monka338 prepac ze toto pisem do tejto diskusie

@prevenar hlavu mas strcenu poriadne hlboko v piesku ty uz velmi dlho.

monka338
autor
1. apr 2017

Mamičky,chcem sa opýtať ešte jednu vec.... mali ste po očkovaní dieťa doma v "izolácii" alebo napr. po troch dňoch mohlo ísť opäť do kolektívu ako škôlka a pod.

bluka2
1. apr 2017

@monka338 Moja isla do kolektivu hned ako presla teplota

xclusive
1. apr 2017

Sme zaockocany...nimer neviem cim....aj ked ....ale paradox je,ze to nie je prave proti kmenu,ktory je najviac rozsireny na Slovensku...zial tu iny typ vakciny nemame.Ockovsnie bez nasledkov a komplikacii.Mame aj zltacku ockovanu ale len jednu davku...druhu som nedala...

summerlili
19. apr 2017

Staršia dcéra áno (má už 13), mladšia nie (má 8,5), ale s tou sme riešili v škôlke samé imunitné veci, počas škôlkarského obdobia ešte pred nástupom do školy obe dostali aj navyše na hepatitídu, ktorá nie je povinne očkovaná.
Stretli ste sa s očkovaním proti meningitíde aj pri väčšom dieťati (8.5 roku) ?
Ďakujem.
A ospravedlňujem sa za vstup do témy s mojou otázkou.

monka338
autor
20. apr 2017

@summerlili ďakujem 🙂

luliu
20. apr 2017

@summerlili pokial viem tak ockovat sa da kedykolvek

summerlili
20. apr 2017

@luliu Ďakujem. Viem, že áno, ale pozerám sa na to teraz z hľadiska či vôbec, ešte v tomto veku 8,5 roku patrí do rizikovej skupiny ohrozených detí (na živote a na zdraví) alebo uprednostniť (a či vôbec) očkovanie proti ovčím kiahňam, ktoré ešte stále nemala, aj napriek tomu, že to okolo nej "poletuje" občasne a stále nič.

Rada by som bola, ak by ich (kiahne) mala za sebou (samozrejme, najlepšie "bez vedľajších účinkov" spojených s teplotami a pod. a normálnym priebehom) ako neustále tŕpnuť pred tábormi a dovolenkami či ich nedostane.