Aký je Váš názor na očkovanie proti meningokokom?

Zodpovedané
23. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor a reakcie po očkovaní a samotné očkovanie proti meningokokom. Dnes som bola u našej lekárky a pýtala som sa na toto nepovinné očkovanie.

Dcéra má 9 mesiacov o v júni ideme na 3. dávku povinného očkovania a máme sa rozhodnúť, či chceme aj toto. Ja som nepochopila, že ktorý variant si máme dať, keďže ich je tam 5: A,B,C,W,Y. Vraj sa podávajú v dvoch dávkach. Že B je najsilnejšia a má veľmi silnú reakciu.

Kedy by sme mali dať malinkej toto očkovanie a ktoré dávky?

Aký je Váš názor na očkovanie proti meningokokom?

Ďakujem

Dobrý deň,

som veľmi proočkovací lekár. Očkovanie proti meningokokom je síce drahšie, ale podporujem všetkých rodičov, ktorí sa preň rozhodnú.

Proti skupine B je vakcína Bexsero - je nutné 3x očkovať a proti ostatným je vakcína Nimenrix - očkuje sa 1x.

Po vakcíne Bexsero bývajú horúčky.

Osobne odporúčam očkovať oboma vakcínami, aby boli pokryté všetky varianty meningokoka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas