Odklad očkovania do dvoch rokov života dieťaťa

lenyy
20. aug 2013

ahojte. je tu mnoho tem o ne/ockovani, ale mna konkretne zaujima problematika odkladu- konkretne: nase 6 mesacne dieta nema zatial ziadne ockovania/odmietli sme, ale s tym, ze ockovat chceme ale s odkladom min do 1,5 roka / a to tiez potom planuje len niektore ockovania/.
Otazka na Vas je, ci je tu niekto kto dal takyto odklad a potom zaockoval, ci je tym ozaj moznost eliminacie neziaducucich ucinkov ockovania/zrelsi imunitny system/, alebo je to to iste akoby som malu dala zaockovat v utlom veku.
Pripadne je tu niekto kto dal odklad , potom zaockoval a olutoval? alebo olutoval ze dal odklad🙂? jednoducho vas nazor na odklad od ockovania do 1,5-2 roku zivota. vdaka moc za kazdy objektivny nazor.

lenyy
autor
11. okt 2013

@alikaa ja co som si studovala tak vraj mesacny rozostup je malo aj elekova vravela v jednom clanku ze min 3mesiace. btw.je teda jedno ci prevenar alebo synflorix co?

alikaa
11. okt 2013

@lenyy hehe, no tak najidealnejsi rozostup je milion rokov 😀 Ako sa to vezme, Synflorix ma ovela viac hlinnika, cize je viac neurotoxicky a Prevenar ma zas ovela viac svinstva v pridavnych latkach, ktore tiez mozu sposobit cokolvek. Takze prast jak uhod

alex137
11. okt 2013

ahoj, my sme po prvej davke hexa mali veľke problemy a preto som odmietala dat ockovat , no nakoniec sme to predsa len po dovrseni dvoch rokov dali, dr. nam povedala ze hexu nedame lebo ju poistovna nepreplati, dala infanrix hexa a prevenar uz neda tiez, lebo to sme uz tiez nastastie presvihli a MMR u dcerky posuvame nadalej a neviem ci to vôbec dame, nakolko je to ziva vakcina, maly je zatial po infanrix v pohode iba vela rozpraval

janula18
11. okt 2013

@alex137 a aké problémy ste prosím ťa mali. Nebála si sa ked si ju dala teraz očkovať že sa to zopakuje? My sme mali po treťom očkovaní v roku tiež veľké problémy, ktoré trvaly skoro rok, tak MMR som odmietla a do budúcna neviem, obávam sa toho žeby sa to zopakovalo

juliailuj
4. nov 2013

Baby dieťa mi malo 18 mesiacov.. boli sme dohodnutí so sestričkou, že využijeme maximum času na rozhodnutie.. rozhodli sme sa odmietnuť, ale nakoniec to dr.s nami uhrala na posunutie a určili sme vek 24 mesiacov.. napísala papier, že dna toho a toho sa mamička dostavila na P.Očkovanie, ktoré z vlastného presvedčenia chce preložiť na dva roky.. a to som jej aj podpísala, nebolo to žiadne tlačivo o odmietnutí...najprv mi hovorila, že ma zatiaľ nenahlási a po chvíli zmenila názor a vraj to pošle na RÚVZ, že vraj majú tú povinnosť to hlásiť(kontrola im chodí v septembri tak tomu moc nerozumiem), aj na to keď som sa jej spýtala na ochranu os.údajov mi odpovedala, že to aj tak musí..... nedalo sa s ňou moc rozprávať.. teda ani nejavila moc veľký záujem, bola otrávená z toho, že má komplikácie a nebeží vše podľa plánu.. a tak čo mám čakať nejaké predvolanie? ona mi vôbec nevedela povedať, či to RÚVZ rieši aj v prípade dohody posunutia.... má nejaká mamička skúsenosť s tým..mám ju nejako presvedčiť, aby ma nenahlasovala, ako to urobiť? máte niekto skúsenosti? ja som predsa očkovanie neodmietla nakoniec..ide len o posunutie, ale nie zo zdrav.dôvodov ale z presvedčenia, že čím je staršie dieťa tým menej škôd napácha? Nemyslíte si, že ak už aj mám platiť pokutu tak odrazu to mám prepísať to posunutie na odmietnutie? keď už pokuta tak rovno za odmietnutie nie? vobec som nečakala, že sa to takto vyvinie, myslela som si, že mi viac výjde v ústrety, je to fajn dotorka, ale v tomto asi sama nevie ako sa zachovať....

zuzanarichard
4. nov 2013

@juliailuj ahoj,nemala si jej podpisovať ani hentaké vyhlásenie!!mala si si doniesť také niečo napísané vlastné,oni to vedia pekne zneužiť!!!mne naša sestrička povedala,že ak nedám malého zaočkovať,oni mi ho môžu odmietnuť ako pacienta,pritom staršia má ťažké autoimunitné ochorenie a ja jednoducho nebudem riskovať tie ich hnusy čo dávajú do vakcín,aby sa mu stalo niečo podobné...

juliailuj
4. nov 2013

mala som napísané vlastné ale nejavila záujem .o moj papier. a ja som jej hovorila, že nechcem nič podpisovať ale to malo aj s mojim menom tri riadky a nebolo tam nič o odmietnutí..ale len o posuve očk.

.... ale v podstate otázka je taká, či nevie niektorá mamička či odmietnutie a posunutie(nie zo zdrav.dôvodov) rieši úrad tým istým spôsobom a to dohovorom , prípadne pokutou, či v prípade posunutia na konkrétny vek to neriešia až potom ak sa nedostavím.. zažil to niekto?

alikaa
4. nov 2013

@juliailuj zalezi od toho, z akeho kraja si. Su urady, ktore pokuty nedavaju a u vacsiny RUVZ akceptuju ak im povies, ze chces ockovanie iba posunut na neskor a pokutu nedaju.

juliailuj
4. nov 2013

aha a dá sa niekde zistiť ako je na tom Zilinský? ďakujem

gabikkas
4. nov 2013

ahojte, tak nas caka tiez odklad, ale mala ma alergiu na vajce, uvidime ci ju dame neskor, alebo vobec...pediatricka ma uz nahana, keby prideme na poradnu, tento mesiac ma 18m, cize do datumu narodenia by mala byt uz MMR zaockovana...uvidime ako vysledky z alergo, potom pojdeme na poradnu, som zvedava aky "lajster" tam na mna pediatricka vytiahne....tie predosle ockovania mame vsetky...

kbeata
4. nov 2013

@gabikkas ahoj,preco a ako si to zistila,tu alergiu na vajce?

gabikkas
5. nov 2013

@kbeata robili jej testy na alergo, z krvi jej vysla hodnota 1.5, ale na kozi mala strasnu reakciu (v 8m jej robili aj krvne aj kozne testy, kedze ma ekzem, tak sme isli na alergo)....a nedavno mi chytila skrupinu z vajca a v momente kde sa rukami dotkla, tak sa vyhadzala veleke cervnene fliaciky, v strede taky pupacik-klasicka alerg.reakcia...keby spapala vajce, tak ma taky vysyp na kozi drobnucky a strasne svrbivy, no este na nieco ma taku rychlu alergiu, ze sa jej objavia cervene flaky, ale neviem na co,neprisla som na to, aj ked som mala podozrenie a zase som jej to skusila, tak nic....teraz jej robili testy na kadejake potraviny, tak uvidim co sa tam ukaze...

lenyy
autor
12. sep 2016

ahojte.vraciam sa spatne do tejto temy.. viete mi prosim niekto zodpovedne odpovedat, ked je dieta absoutne neockovane do napr. 5 rokov zivota - preco nie je mozne uz potom v tomto veku absolvovat tie "vyzivne" vakciny, ktore sa inak bezne ockuju dojcatam a mladsim detom? toto je argument dr. ze bud teraz alebo nikdy.. myslim tie " zakladne" povinne vakciny.dakujem

adsumus
12. sep 2016

@lenyy u nás štát prepláca očkovanie iba ked ideš podla kalendára, inak sa kludne môže očkovať, ked si to sama zaplatiš. Ale sa spýtaj lekárov pre istotu, lebo tam su už ine intervaly a počet dávok. http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste-otazky-...

alexandramaria
21. sep 2016

@lenyy Je to úplne jednoduché. Pretože podľa súhrnnej charakteristiky lieku (čiže "návodu na použitie lieku" sa Hexa môže podať iba do 3. roku života. Neskôr už nie. Práve preto. Lebo podliehala testom, výskumu a štúdiám na tejto vekovej skupine.
Čo sa týka MMR, tú môžeš pokojne zaočkovať, nemá vekové obmedzenie. Len potom druhú dávku, ktorá sa očkuje v 11. roku života bude mať dieťa posunutú, čo však nie je problém.
Skús sa v rámci tej Hexy obrátiť na poradňu očkovania na najbližšom RÚVZ, resp. na pediatričku, je dosť možné, že vo veku 5. rokov bude možné dieťa zaočkovať aj INF Poliom, ktoré však nie je vhodné na základné očkovanie, bližšie by ti to vysvetlil epidemiológ. Veľa zdaru.

lucinocka
21. sep 2016

@lenyy neviem ako na Slovensku, ale tu neockovane dieta nevezmu ani do statnej ani do sukromnej skolky 🙂 a malo kto ma luxus sediet doma s deckom kym nepojde do skoly🙂

alexandramaria
21. sep 2016

@lucinocka áno, Slovensko to má ešte kus dobre poriešené...a aj tak sa ľudia sťažujú.... 😀 😀
zaplatíš pokutu a hotovo. Keby mali riešiť to , čo v iných štátoch, že nevezmú dieťa do kolektívu, neviem - neviem 😀 😀

evittam
21. sep 2016

@lucinocka No poviem ti úprimne, radšej budem doma s dieťaťom a jesť suchý chleba ako do neho pchať tie chemické svinstvá - zdravie môjho dieťaťa mi za to nestojí a nikto ma nebude tak úboho vydierať, že mi nevezme dieťa do škôlky....... 😉

adsumus
21. sep 2016

@evittam svinstvá? očkovanie zachranuje deťom životy! radšej fakt sedte doma.

evittam
22. sep 2016

@adsumus Samozrejme a nič iné. Je to tvoj názor a ja ti ho neberiem. A svoj som vyjadrila. Áno sú to chemické svinstvá, ktoré nikomu nezaručia, že nedostane chorobu voči, ktorej je tá vakcína vyrobená - a áno znovu sa opakujem. 😉

lucinocka
22. sep 2016

@evittam ty mozno budes jest radsej suchy chleba, ale izolovat dieta kvoli tomu z kolektivu a priatelov? ako mu to vysvetlis- nejdes do skolky ako vsetky ostatne deti, lebo ta mama nechce dat zaockovat?
Mne neslo tak o prachy, lebo skolka ma stoji dost vela, ale mala sa tesila medzi deti, vela sa naucila, socializovala sa, chodi na vylety, bola na miestach, kde som ja nebola...ja som nemala to srdce jej to zobrat... ockovali sme vsetko a chvalabohu okrem beznych prechladni je zdrava...

evittam
22. sep 2016

@lucinocka A kde ja píšem, že svoje dieťa izolujem? Našťastie existujú aj iné alternatívny ako sú štátne škôlky a podobné veci - a ak by uzákonili taký nezmyselný zákon, že naozaj mi dieťa nevezmú len kvôli očkovaniu do škôlky , tak určite ho nepobežím dať očkovať. Je zaujímavé ako to tu väčšina ľudí za očkovanie vyzdvihuje a podobne - vadia vám 5-ročné neočkované deti v škôlkach ale 6-ročné si už v škole nikto ani nevšimne. Ja so svojimi deťmi chodím do kolektívu pomaly od narodenia - či už detského , dospelého, zmiešaného. A čuduj sa svete - dcéra nebola chorá ešte ani raz - až na kiahne, ktoré doniesol starší zo školy až minulý rok ( v škôlke ich mali minimálne 5x) a syn ten nebol chorý už 8 rokov...... 😉 Takže ja som svojim deťom nič nevzala a ani im nič neberiem. Starší chodil do jaslí, škôlky, krúžky, všelijaké podujatia, škola a všetko čo si len môžeš predstaviť. Mladšia zatiaľ materské centrá, krúžky, ...atď., atď. Moje deti o nič neprídu len preto lebo nie sú očkované. 😉

lucinocka
22. sep 2016

@evittam sak v pohode, ked mas muzove peniaze na taketo vsetky aktivity 🙂 my bohuzial potrebujeme 2 platy🙂

evittam
22. sep 2016

@lucinocka A prečo by som mala mať len mužove peniaze? Na to si zase ako prišla? Poznáme sa, že ty vlastne vieš o mne a o mojom živote viac ako ja?! 😀 😀 😀 😀 😀
Najskôr tvrdíš, že svoje deti izolujem, pripravujem o zážitky a neviem čo, potom zase, že mám len jeho peniaze ...... 😀 😀 😀 😀 Fakt si ma pobavila. Čo ešte vieš?

lucinocka
22. sep 2016

@evittam tak neviem kto ti teda strazi deti, ked ty akoze pracujes🙂 a inak nie kazdy byva v meste ako ty, ja som doteraz byvala na polostrove 110 km od mesta, kde nebolo pre deti nic, len jeden park siroko daleko...myslis, ze by nebola moja izolovana, kebyze ju nedam do skolky kvoli ockovaniu?

alexandramaria
22. sep 2016

@evittam úplne logicky keďže si ochotná "sedieť doma a radšej jesť suchý chleba", tak asi do roboty nepôjdeš. Rovnako asi ani podnikanie nepripadá do úvahy, lebo žerie toľko času, koľko sa pri deťoch zvládať nedá. A ešte logickejšie, jediný koho peniaze môžeš potom míňať sú mužove.
Hovorí sa tomu logický výklad viet.

evittam
22. sep 2016

@lucinocka Prepáč, ale to je moja vec ako si ja zarobím a ako žijeme a z koľkých platov. A či potrebujem alebo nie aby mi niekto strážil deti.....Téma je o niečom úplne inom - k tomu som sa vyjadrila. Takže myslieť si, že moje neočkované deti sú izolované a "chúďatká" je len tvoja scestná predstava - našťastie. A to, že žiješ v krajine kde ti odopierajú sa slobodne rozhodnúť je zase tvoja vec......

alexandramaria
22. sep 2016

@lucinocka akože mne je šuma fuk, kto očkuje a kto nie. Ale z matiek na MK, čo rozdúchavajú vášne kvôli očkovaniu a zvalia naň aj škúlenie decka, sa smeje kompletne celý internet. Všetci sme boli očkovaní a sme tu. Zdraví, živí. Ja fakt nechápem tú hystériu okolo toho. Možno keby polovica tých rodičov čo každý prd decka zvaľujú na očkovancie látky šla na genetické vyšetrenie, divili by sa, z čoho to decko tie vady asi má...žeby z nich dvoch?
Podobne matky prvorodičky v 35+. Nuž, hold, telo už nieje ako zamladi. Chcú rodiť div nie vo veku kedy ich babky boli už babky, nech nesú následky.

lucinocka
22. sep 2016

@evittam okej , good luck v tvojich aktivitach, opustam tuto temu, nemam zaujem sa hadat o ockovani...kazdy ma svoj nazor a svoje decko🙂 Adio

evittam
22. sep 2016

@alexandramaria No vidíš, to je tvoj logický výklad viet. Všetko sa dá ak sa chce. 😉 Ja som len napísala, že určite len kvôli tomu, ak by uzákonili, že dieťa musí byť očkované inak ho do štátnej škôlky nevezmú tak ho nedám očkovať - to s tým suchým chlebom bolo len obrazne povedané - nie sme na tom tak zle aby som kvôli tomu, že mi dieťa nevezmú do štátnej škôlky musela jesť suchý chlieb alebo nechať sa prinútiť spraviť to čomu neverím. 😉

alexandramaria
22. sep 2016

@evittam čo aj uzákonia. Je to iba otázka času.