Odporúčali vám očkovanie proti pneumokokom aj pred rokom 2009?

miba2013
5. jún 2014

Ahojte mamicky, ktore mate deti narodene pred rokom 2009. Chcela by som sa spytat, ci vam vase pediatricky odporucali toto ockovanie, aj ked este nebolo povinne, pripadne aky mali na to nazor, ak ste mali on zaujem vy. Dakujem za odpovede

aristka
5. jún 2014

dr.ma informovala o tejto možnosti a keďže viem čo je to za bacila ,tak som tú možnosť využila a 2 deti zaplatila ...

masinka
5. jún 2014

ano, mam dceru 2006 rocnik a dvojrocnu sme ju na radu pediatricky dali zaockovat

emita
5. jún 2014

Mne ho doktorka v roku 2008 vyslovene neodporúčala. V roku 2009 žiaľ musela zmeniť názor...

evakva
5. jún 2014

Mám syna 2007 a sama som si ho dala zaočkovať. Lekárka mi len povedala, že je prvým zaočkovanym v našom meste. Ja sama som si našla informácie.

lubina
5. jún 2014

starsia dcera je rocnik 2005 a dali sme ju v dvoch rokov zaockovat, lekarka s tym suhlasila, kedze ja som prisla za nou, ze ju chcem dat zaockovat proti pneumokokom. POvedala mi, ze robim spravne rozhodnutie pre dieta....a nakoniec sa mi to aj potvrdilo, raz mala nadchu, dlhsie ako obycajne, tak jej robili vyter z nosteka, nasli pneumokoka a cudovali sa, ze nie je inak vobec chora...az ked sme pripomenuli, ze ona je ockovana, aj ked este nebolo ockovanie povinne, tak sa to vyjasnilo, ze vlastne jej telo zvladlo penumokoka v podstate same 😉

siskatan
5. jún 2014

vedela som o tejto možnosti a po dohode s lekárkou som na základe vlastného rozhodnutia dala zaočkovať syna (2006) aj dcéru (2008) 😉 lekárka mi to odobrila...

0604katka
5. jún 2014

ja mam 1 syna v 2007 a taktiez som ho dala ockovat

standu
5. jún 2014

Moja dcera je narodena 2008, ano, toto ockovanie mi bolo odporucene a aj sme ju zaockovat dali. chora byva velmi malo, tak 2-3x do roka, mava skor virusove ochorenia. zapalene usi nemala, dutiny a dolne dychacie cesty mala zapal raz. ja toto ockovanie vnimam pozitivne. zatial nema ani alergie, ekzem, cukrovku a cojaviem ake nasledky pripisuju mamicky ockovaniam.

bibistec
5. jún 2014

v kazdom pripade ja len pripomeniem ze to nie je proti vsetkym kmenom pneumokoka ci druhom takze sa kludne moze stat ze dieta ochorie aj ked je zaockovane...Dcerka je rocnik 2009 takze sa to podla tvojej otazky netyka.

xlucia
6. jún 2014

obe nase pediatricky boli vyslovene proti ze je to zbytocne, a po 2009 je to zrazu zivotne dolezitne. som z tohoto pristupu sklamana

bombo
9. jún 2014

Môj syn mal pneumokoka, tak nám dr. odporučila očkovanie, žiaľ po očkovaní sa mu pneumokok opakoval asi 3x 😠
Lekárka len kývla plecom, že očkovanie nie je proti všetkým kmeňom, je ich asi 100 druhov.
Už by som očkovať svoje deti nedala.