Sme pred očkovaním MMR

jaju_ska
16. jan 2017

Ahojte. Akurat mi volala sestricka od pediatra ze vo stvrtok mame prist na ockovanie mmr. Od prveho ockovania hexa co som zacala citat celkovo o ockovaniach sa tohto bojim najviac kedze som citala co vsetko sposobilo detom. Nie som stotoznena s tym ockovanim, normalne som sa od strachu rozplakala. Mala ma 16mesiacov. Narodena ako predcasniatko s nizkym cukrom a silnou zltackou. Vahovo aj vysokovo vsetko dobehla rozprava chodi ale este ju musim drzat za ruku. Bojim sa nasledkov ockovania preto sa chcem spytat tie co ste odmietli ako ste to doriesili. Zaplatili pokutu? Vlacili vas po uradoch? Da sa odlozit ockovanie na neskorsi vek ked je uz preda len nervova sustava viac vyvinuta? Cela rodina je za ockovanie a ja jedina proti. Takze tam podporu nemam vobec :(

kaja73
16. jan 2017

cas na mmr je do 18m,skus potiahnu aspon cas...a premyslie si to zatial..

zlte_kuriatko
16. jan 2017

ahoj my sme nedávali očkovať a dcéra ma už 4roky 🙂 a nič sa nestalo, prisiel nam len papier od uradu, že sa môžme prísť porozprávať ,,, čo sme odignorovali a v pohode...zavolaj dr a povedz jej, že je prechladnutá...že nemôže byť teraz očkovaná...a zatial študuj čo si vyberieš..či očkovať či neočkovať .)

petulda333
16. jan 2017

Mojho syna tiez caka teraz ockovanie mmr,ale ja zatial davam odklad. Citala som vela pribehov ale iba tu na mk a vsetky mali katastroficke scenare,citala som aj par odbornych clankov ale linky nebudem davat ldbo to nema zmysel tu. V mojom okoli nema nik zlu skusenost s tymto ockovanim,avsak ja sa ho bojim lebo maly ma zdrav.problemy. zatial ho odlozime a potom uvidim. Drzim palce,ja nastadtie mam podporu u manzela a s ostatnymi clenmi neriesim-je to moj syn

ukulela
16. jan 2017

ja ockujem, pri mmr si doktorka davala speci pozor, abybol maly zdravy, kvoli malemu soplu sme ockovali o mesiac neskor. mmr bola jedina vakcina, na ktoru mal reakciu - dve noci zvysenu teplotu a jednu noc mirny vysev, ktory zmizol po fenistilovych kvapkach. zdravy ako repa, ziadny autista, ani nic ine ...
ak mas obavu, popros o odlozenie o mesia/dva. drzim palce, nech to date v pohode a bez horucky a nervozity 🙂

jaju_ska
autor
16. jan 2017

Baby ved toto ze ja nemam podporu ani u priatela :( co povie doktor tak to je pre neho pismo svate a tak robi. A doktor ockuje jak na beziacom pase a je mu jedno co potom doma ludia prezivaju s detmi. Skusim este revom presvedcit priatela nech mi dovoli a suhlasi s tym ze zavolame ze je mala prechladnuta aj tak ma zvysene teploty kedze sa posledne dve stolicky nie a nie prerezat. Dufam ze sa mi to podari nejak :( drzte palce

csenibaba
16. jan 2017

Ahoj,to ze s cim robite dobre pre svoju dcerku to Vám dnes este nikto nepovie,lebo generacia neockovanych deti este nevyrastla.Moje deti aj synovcia su plne ockovany.Pred 12 ,16,20 rokmi sa nas nikto nepytalo ani nehovorilo a tom ze ci si dat alebo nedat zaockovat deti.A sú vsetci zdrave..

ukulela
16. jan 2017

... neprehovaraj, rovno zavolaj do ambulancie apovedz, ze mala ma teploty a sa rezu stolicky a chces sa dohodnut na odlozeni, lebo teplota hnacky atd. ak by nahodou vymyslali, tak sa ohrad, ze predsa dieta ma byt sto pro zdrave. prip ich uisti, ze ockujes a prides ... ale teda rozumny doktor to ako argument vziat musi. a teda tiez sa pri ockovani porad, co v pripade ak bude nejaka reakcia - ja som mala pripraveny paralen, nurofen a ten fenistil a oplatilo sa.

zlte_kuriatko
16. jan 2017

Inac ja poznam vela pripadov...neziaduce ucinky ockovania..napr jeden chlapcek aspergerov syndrom,dalsi retardacia reci zaostaly vyvoj.... moja dcera ma poruchu imunity neustale infekty hornych dych ciest..... samozrejme mozem pisat akurat tak do lamparne,ze to ma z ockovania. Ale v pribalovom letaku jednej vakciny sa riadne pise velmi caste neziaduce ucinky:kasel,infekty hor dych ciest..dcera kasle nonstop a ziaden lekar nevie zistit preco

jaju_ska
autor
16. jan 2017

Ved to ze je xy pripadov kedy ockovanie zanechalo zdravotne komplikacie ale neprizna to ani jeden lekar ze je to z ockovania a moze clovek potom sa natahovat cez sudy a cez neviem co a aj tak mu to je prd platne lebo to zdravie dietatu nevrati. Pytala som sa doktora preco sa ockuje tak male dieta kedze do toho maleho telicka napichaju tolke svinstvo a povedal mi ze lebo je to tak nastavene. Nevedel mi to vyvsetlit. Kedze nechodi do jasiel ani do kolektivu deti tak mums ruzienku ani osypky nema kde chytit takze na co tak skoro?

zlte_kuriatko
16. jan 2017

@jaju_ska vezmi si v inych krajin je ockovanie nepovinne je to slobodna volba rodicov...len u nas si musis za svoju "slobodnu volbu" zaplatit pokutu. Ja som sice nikde nebola a nic neplatila ale niektori ano. A v porodnici mi ju ockovali ani neviem kedy..nikto mi nepovedal ani buu ani mee. Navyse pri obycajnych kvapkach do nosa ti v reklame radia precitajte si pribalovy letak...mne nikto nikdy do ruky prib letsk od vakciny nedal...preco mi nepovedali,mamicka ideme ockovat,nech sa paci mozte si precitat o tom letak? Vies preco? Aby som sa nahodou nezlakla a neodstupila od ockovania..bo maju z toho peniaze_myslim si.

zlte_kuriatko
16. jan 2017

Inac som citala vyskumy...tak riziko ze dieta bude mat nejaky neziaduci ucinok z ockovania je trojnosobne vyssi ako riziko ze chyti nejaku chorobu proti ktorej sa ockuje

sibalka21
16. jan 2017

Ahoj ja som sa toho tiez bala, maly mal len po tyzdni dva dni horucky a sopliky, nic viac mu nebolo.. Nevidim na nom ziadne zmeny, je stale taky isty a stale sa uci nove veci.... Podla mna ti nikto na 100 percent nepotrvdi, ze zdrav. problemy nastali prave po tomto ockovani... Nehovorim, ze to nieje mozne, ale nikto nema relevantni dokaz o tom, ze to bolo prave z ockovania... Ja som sa modlila, aby samu nic nestalo, aj sa stale modlim a zatial (klop,klop,klop) je vsetko ok... Drzim palce 🙂 A co sa tyka pokuty, o tom by si sa mala poradit s lekarkou, pokial viem, kazda sa k otmu stavia inak 🙂 Vela stastia 🙂

petronela1985
16. jan 2017

Maminky sa pri MMR boja asi najviac autizmu, ktory sa casto sklonuje v suvislosti s tou vakcinou. Ja som citala v odbornom casopise, ze na autizmus su "nachylne" dokonca aj deti narodene vyvolavanym porodom a deti zien, ktore byvaju pri poliach vzhladom na pesticidy. Su to dohady, nikto ti nevie s istotou povedat, preco ma dane dieta PAS.
Ja osobne som MMR nedala, ako jedinu vakcinu som tuto odmietla. Dovod nie je ten, ze mam pole za domom, ani ze som mala vyvolavany porod, to som sa docitala nedavno. Jednoducho som mala o tej vakcine pochybnosti.
Presne preto ti radim, poziadaj o odklad, studuj, spis si na papier pre a proti a podla toho sa rozhodni. Chces pre svoje dieta to najlepsie rovnako ako ockujuci a neockujuci rodic. Drzim palce.

meusicka
16. jan 2017

my sme odmietli, 3 hexu a MMR a nasa dr. to nevedela pochopit ze s nami nepohne. aj sa vyhrazala, bola neprijemna, malo to za nasledok, ze sme znemili lekara. ale nelutujem. deti boli tiez predcasne troska, aj mensie a pod. a tak sme posuvalo ako sa len dalo. nova dr. to neriesila, vraj to respektuje, nahlasovat nic nebude a tak aj bolo.
partnerovi by som dala precitat nejake materialy, nove studie, a pod. knizka od Tuharskeho je tiez super, resp.

https://www.youtube.com/watch?v=yg7FOHOtrkI

je to po nemecky, ale mozno sa najde aj po slovensky.
je strasne vela materialov, pokial mas pochybnosti, je to preto lebo v tepe pracuje aj zenska intuicia.
aj proti TBC sa rky ockovalo a nakoniec priznali, ze to robilo viac skody ako osohu.

drzim palce.
ked odmietnes, no neviem ako to zoberie lekar.... ale nic mu nemusis podpisovat, zakon ta k tomu nijak nezavazuje.
vsetky sme si tym presli, to rozhodovanie, co je horsie a co lepsie, je tazke. ja dodnes nelutujem.... deti si zdrave , imunitu maju v pohode, mavame max nejake sople a pod, zateplotuju a potom si ficia dalej.

meusicka
16. jan 2017

@ zlte_kuriatko moje dvojicky boli narodene koncom 2011, a od 2012 sa rusilo ockovanie proti TBC, takze mi povedali, ze mam stastie a moje deti este mozeme zaockovat. ale sestricka z novorodeneckeho, ked som jej to spomenula, len na mna kukla a opytala sa ... naco by ste to robili? a mala pravdu, odmietla som, samozrejem na mna kukali troska cudne... bola som jedna z prvych, ale nic nemohli, pretoze ten datum bol na hrane, ockovat by boli mohli az 1.jan 2012. a tak baby ostali nezaockovane.
kamoskina dcerka po ockovanie na TBC bola za prvy rok 9x na plucnom... takze urcite osozne pre dieta aj pre rodica.

khkt
16. jan 2017

My sme odkladali očkovanie mmr, lebo som bola tehotná, nebol problém sa dohodnúť s pediatričkou. Malá ho dostala v 18 mesiacoch. Tiež som mala strach, ale malá ho znášala asi najlepšie z očkovaní vôbec, ani som nevedela, že bola zaočkovaná.
Ak máš obavy, skús posunúť termín očkovania na jar. Pediatrička bude určite radšej, keď zaočkuje dieťa neskôr, ako keď ho nezaočkuje vôbec. 😉

lulu_2323
16. jan 2017

Z tohto ockovania mam strach aj ja odkladali sme to az do teraz mala ma uz skoro 18 mesiacov a stale sa bojim tohoto ockovania hlavne potom co stale nieco o tom citam bojim sa ho a zo strachom pojdem isto aj na ockovanie ale odmietnut ho nechcem

evittam
16. jan 2017

@khkt No to či bude pediatrička "radšej" alebo neviem čo mi je naozaj úprimne jedno........😉 Ak by malo moje dieťa nejaké nežiadúce účinky, tak predpokladám, že jej by to bolo tiež....bohužiaľ.....za svoje rozhodnutie si zodpovedná sama - len tento byrokratický štát ťa do niečoho tlačí....a potom ak príde na "lámanie chleba" už zrazu nikto nie je zodpovedný....

@jaju_ska Odmietli sme pri dcérke všetky vakcíny, u syna preočkovanie v 5.roku - bola som na pohovore na RUVZ, dobre sme si pokecali, spísali zápisnicu, zaplatila som pokutu 25Eur za obe deti a išla som domov - a máme pokoj.....😉

evittam
16. jan 2017

@lulu_2323 Neber to prosím ako rýpanie alebo neviem čo - ale fakt ma to zaujíma - ty sa niečoho bojíš ale aj tak to spravíš - prečo?

moni244
16. jan 2017

@jaju_ska revom presvedcit priatela? Co len on je rodic? A ty si nesvojpravna? Preboha, zena, zobud sa a dospej, mas dieta, mala by si mat vlastny rozum, co sa dietata tyka

senta_sofia
16. jan 2017

@jaju_ska ved tam normalne chod a povedz,ze mala teplotu,ze idu jej zuby,nemoze ju ockovat,ked je chora... Ak chodite do nejakych specialnych ambulancii,kedze je ako predcasniatko,mohla si sa aj tam pripadne spytat,ako to vidia,minimalne odklad by si uplne legalne uhrat mohla a odmietnut sa da aj potom.

evittam
16. jan 2017

Ja neviem čo sa väčšina tých pediatrov a lekárov tak bojíte - to nie sú "bohovia" - stačí normálne povedať - nie .....😉

jana_eyre
16. jan 2017

Moj prvy syn sa narodil uplne rovnako - s nizkym cukrom a velmi vysokou zltackou, vdaka comu bol pozadu v hrubej motorike, len teda nebol narodeny piskoro, ale v 38tt a mmr zvladol uplne bez akykolvek neziaducich..

adsumus
16. jan 2017

@lulu_2323 ak ti možem poradiť preveruj si informácie, jedna tu raz písala ako jej dieťa zomiera po mmr pol roka a potom sa zistilo, že si to vymyslela a iba strašila matky, títo ludia neponesu následky prípadnej choroby, ale tvoje dieťa. moja dostala mmr tak isto ako všetky deti v mojom okruhu bez akýchkolvek problémov, držím palce.

alena1808
16. jan 2017

Moja dcera bola ockovana MMR skoro v 20 mesiacoch. Skor som odmietla- resp. Sa dohodla, KVoli castym teplotam a soplikom zo zubkov a v 18mesiacoch ked uz sme Mali ist ockovat, tak dostala mala kiahne. Netreba ani plakat, ani klamat, si predsa dospela. S Dr. Sa treba v pokoji a slusne porozpravat, ze dietatko nieje este pripravene na ockovanie. Ze teda ak chces, ze ockovat ju urcite das, ale neskor.

tinqua
16. jan 2017

@jaju_ska to ci ockujes alebo nie je vyhradne tvoja vec, skor by som ta chcela upozornit, aby si nehladala informacie na MK a strankach antivax. Uvedom si, ze tu ti mozu zeny povedat akurat tak svoju osobnu skusenost, co vo vacsine pripadov su teplota alebo nepokoj, teda bezna reakcia. Druha vec je, ze naozaj neexistuje ziadne tajne sprisahanie lekarov a farma spolocnosti. O desivych nasledkoch ockovania su asi take dokazy, ako ze cokolvek co sa dietatu stane rok po ockovani, moze za to ockovanie, nonsens. A k veci...do jasiel a skolky nechodi, ale do obchodov, centier a pod. ju asi nosis, tolko o kolektive. A placom riesit problemy, resp. vydierat partnera tymto sposobom nepovazujem za normalne. Bud vies vyargumentovat svoj postoj alebo nie...normalne sa rozpravajte.

jaju_ska
autor
16. jan 2017

On je jednoznacne za ockiva

jaju_ska
autor
16. jan 2017

Oprava: on je jednoznacne za ockovanie lebo mame pediatra kt

jaju_ska
autor
16. jan 2017

Blbne mi fon. Otec dietata je jednoznacne za ockovanie lebo nas pediater mal od malicka aj jeho aj mna uz je to stary pan a hoc sme uz davno neni jeho pacienti stale nas berie ako deti. Ja budem mat 29 priatel 36. A povie mi (doktor) ale Jaja nevymyslaj ideme ju ockovat. Proste tam sa moc dohodnut na tom ze neockovat vobec neda. Inak je to starostlivy doktor a vazime si ho preto by som nerada odchadzala od neho alebo sa nejak pohadala s snim. Preto neviem co spravit. Fakt nechcem to ockovanie aspon teraz nie lebo vidim ze rovesnicci respektive aj o dva tri mesiace mladsi su trosku popredu hlavne v tom chodeni.

ukulela
16. jan 2017

@jaju_ska pym, no ozri - moj zacal chodit az po roku. a v case ockovania stale nerpzpraval (mama, o, oooo, baf a miauako rozpravanie neratam) - ale teda do suvisu s ockovanim to vobec nedavam. teraz po 2rokoch konecne rozsiril slovnu zasobu 🙂
ja by som zvazovala odsun ockovania kvoli zubom a teplotam. a to by bol aj moj argument pre doktora. ale kvoli chodzi a podovne? to by ma ani nenapadlo ... podla mna kazdy rozumny doktor nezaockuje dieta s teplotou, to je na "basu" - moj bol pri jednom (neviem, ci druhej citretej hexe) trocha prehriaty z auta, bolo leto a mal v ordinacii 37,0sestricka sa aj pytala, ci sme sli autom, aj skonstatovali, ze je to tym, no pre istotu nezaockovali.
nebud nesvojpravna, porozpravaj sa s lekarom, ale argumentuj rozumne, jemu aj muzovi.
a teda info ozaj hladaj overene ... nei na mk 🙂