Je v poriadku očkovanie MMR už mesiac po poslednom očkovaní?

Zodpovedané
7. apr 2021

Dobrý deň,

syn je predčasne narodený v 34+6tt a dnes bol v 15. mesiacoch očkovaný poslednou dávkou hexavakcíny a prevenarom. Máme posunuté očkovanie z dôvodu častých chorôb.

Pri druhej ,aj dnes pri tretej dávke mal vysoké horúčky 40. Každé 4 hod striedam Panadol a Nurofen.

Doktorka ma prekvapila, že o mesiac máme prísť na očkovanie MMR. Zdá sa mi to strašne skoro, veď rozdiel je 4 mesiace medzi poslednou dávkou hexa+prevenar a MMR.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

mesiac rozostup je dostatočný, netreba sa toho obávať.

Iba taká poznámočka, neviem ako dávkujete Nurofen sirup od 3 mesiacov - je na krabičke totižto zlé dávkovanie. Dávkovanie má byť váha dieťaťa delené 2 jednorazovo, maxi 3 x denne - ak má chlapček 6 kg tak 3 ml 3 x denne.

Nie som úplne zástancom striedania Paralenu a Nurofenu, ale ak to inak nejde, tak si to aspoň dobre zapisujte a značte, aby nedošlo k predávkovaniu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas