V Taliansku rušia povinné očkovanie

prevenar
25. sep 2018

V Taliansku rušia povinné očkovanie, podľa Salviniho je zbytočné a nebezpečné.

Konzervatívna talianska vláda tento týždeň presadila zrušenie povinného očkovania. Mnohí vedci to však odmietajú a varujú pred ďalekosiahlymi dôsledkami, uvádza portál Lidovky.cz

https://www.hlavnespravy.sk/v-taliansku-rusia-p...

beky1813
25. sep 2018

Hlavne spravy su teda fakt spolahlivy zdroj

prevenar
autor
25. sep 2018

@beky1813 ??? cize nepresadili zrusenie povinneho ockovania ?

beky1813
25. sep 2018

@prevenar skor myslim tie omacky okolo toho

prevenar
autor
25. sep 2018

@beky1813 aha ..cize je to pravda a naozaj to prijali ..mne to staci .

beky1813
25. sep 2018

@prevenar ja po p4rvde nepatram. Ty to podavas ako jasnu a hotovu vec. Ved si zisti pravdu sam na internete 😉

prevenar
autor
25. sep 2018

@beky1813 ja ju uz viem. nemusis nic zistovat.

prevenar
autor
25. sep 2018

@beky1813 ..TY si mala problem so zdrojom.

zuzka2288
25. sep 2018

EU fašizmus sa začína rúcať. Musíme aj my ľuďom na Slovensku otvoriť oči.

luliu
25. sep 2018

Hurá na orechy

domak2
25. sep 2018

@prevenar pokial citam ine clanky tak zrusili "povinnost oznamenia o ockovani pre skoly" alebo zle prekladam.
https://www.google.co.uk/amp/s/www.independent....

beky1813
25. sep 2018

@prevenar no aj mam.

luliu
25. sep 2018

@domak2 toto mu nerob, doma strieľal sampus a ty mu tu takéto píšeš 😀

alice.jant
25. sep 2018

@prevenar uisťujem ta, ze momentálne sa nič neruší, ani žiadny návrh neprešiel. Toto bol návrh.
Neviem kde na to zase tunajší novinári prišli, asi by mali najať niekoho na preklad 😂
inak je to dobre zhrnuté tu:
https://www.quotidiano.net/politica/vaccini-obb...

nikiki29
25. sep 2018

Moja mama tam žije a nič sa veru neruší. Od tohto školského roku je pre deti o 2 vakcíny menej... čiže len 10, miesto pôvodných 12 kmeňov 🤔 žiadna extra zmena.

prevenar
autor
25. sep 2018

@alice.jant reportuje o tom aj CNN ..co teda nie ju "tunajsi" novinari , po taliansky neviem a po google preklade sa to neda citat, takze.. mozem reportovat len o tom, comu rozumiem .

https://edition.cnn.com/2018/08/07/health/italy...

(CNN)An amendment from Italy's anti-establishment government that removes mandatory vaccination for schoolchildren is sending shock waves through the country's scientific and medical community.
It suspends for a year a law that requires parents to provide proof of 10 routine vaccinations when enrolling their children in nurseries or preschools. The amendment was approved by Italy's upper house of parliament on Friday by 148 to 110 votes and still has to pass the lower house.

OK , tu pisu ,ze to preslo hornou snemovnou a ma to este prejst dolnou snemovnou ..nepoznam pomery v Talianku , ze co sa bude diat v dolnej . verim ,ze to prejde aj tam 🙂

alice.jant
25. sep 2018

@prevenar ako niekto kto tu žije, pevne verím, že to zrušené nebude. Pozmenené, to iste by sa dalo.
No, ale nenacinam ani túto tému, zbytočne, nakoľko ja som pro a ty contro

prevenar
autor
25. sep 2018

@alice.jant kludne nacicaj co uznas za vhodne 🙂 ..z toho co citam to uz preslo na jednej urovni , volebny vysledok talianskych volieb je jasny kazdemu, cize je daleko pravdepodobnejsie ,ze to prejde aj na dalsej urovni. teda , co sa stane sa uvidi velmi skoro.

tinaa64
26. sep 2018

Podla mna keby vsade na svete zrusili povinne ockovanie tak u nas to tak nebude...myslim si,ze toto bude asi jedina vec kt.sa nezmeni a v tomto sa nebudeme opicit...to len moja uvaha

alice.jant
26. sep 2018

@prevenar bez urážky, ale už len z tejto odpovede je jasne, ze o tunajšej politike toho asi veľa nevieš. Výsledok volieb? Ano, konečne sa niečo zmenilo keď tak, M5S niečo robí a snaží sa dat do poriadku to co tu už roky bolo absurdné. Lega vždy bola a vždy bude, s tým sme sa už dávno zmierili. No toto je zase ina téma.
Každopádne opakujem, ja sa iste na túto nebudem vadiť a naťahovať, rešpektujem kto ma k tomu iný názor a teda sa rozhodne neockovat, ja si zachovávam svoj.
Zrušené to nebude určite, maximálne tak upravené
(dekrét Lorenzin) resp. Sa možno vráti k pred-lorenzin, ale to neznamená zrušenie. Okrem toho v Taliansku sa regióny regulujú aj sami, a už bolo predstaviteľmi viacerých komentované, že budú ďalej vyžadované. Iste ale súhlasím s tým, že by trebalo prihliadať viac na jednotlivca a individualitu.

prevenar
autor
26. sep 2018

@alice.jant ok 🙂 ako som uz pisal, osobne k tomu nemam co dalej dodat . 🙂

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
5. okt 2018

Taliansko je jedna z hlavných tranzitných krajín migrantov z Afriky. Treba zrušiť sporenie a začať si užívať život, pretože tu stejne polovica z nás do pár rokov nebude. Sprava je určite hoax - zrušenie očkovania nehrozí.

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alice.jant
13. okt 2018

@prevenar https://www.corriere.it/salute/malattie_infetti...

Opakujem, že sa neruší.

A ty si asi vôbec neuvedomuješ, ako sa Taliansko za posledné roky zmenilo čo sa týka zložky obyvateľstva. Ja ako rodič dvoch detí čo tu žijem pevné verím, že to zostane ako to je.

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alice.jant
13. okt 2018

@ice8 toto je úplne nezmyselný a premrsteny komentár. A v prvom rade keď sa to netýka krajiny kde žiješ. Tvoje deti chodia do škôlky/ školy kde sú domáci v menšine ? Nemyslím. Ja sa vyjadrujem k momentálnemu stavu, v perfektnom svete by potreba byť nemusela.

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz