Je nejaké riziko, keď synček dostane prvú dávku na meningokoka po 2 týždňoch od 1. dávky povinného očkovania?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

žijem v Taliansku a mám 14-týždňového syna, ktorý mal 18.8.2022 prvé povinné očkovanie. Na pozvánke na očkovanie z ministerstva bolo uvedené aj očkovanie proti meningokovi B, a to súčasne s dávkou prvého očkovania.

Avšak pediatrička ho na meningokoka nezaočkovala, vraj to by bol tretí vpich. Chcela ho objednať o 6 týždňov, že ho zaočkuje spolu s druhou dávkou na rotavírus. Mala voľný dátum skôr - na 2.9.2022.

Je nejaké riziko, keď dostane prvú dávku na meningokoka po 2 týždňoch od 1. dávky povinného očkovania?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nie je to problém.

Takýto rozostup očkovaní pri týchto očkovacích látkach je v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas