Vakcína na rotavírus

dominikahlada
5. okt 2021

Dobrý deň pani doktorka nám ponúkla očkovanie proti rotavirusu aké máte skúsenosti s touto vakcínou? A koľko ste doplácali za vakcínu ? Poisťovňu máme union. Ďakujem

petamich
5. okt 2021

vakciny na rotavirus uz su plne hradene poistovnou (pred tym sa to komplikovane preplacalo, teraz su bez doplatku) a skusenost nemam, mam novorodenca ale ockovat ideme o dva tyzdne, nerada by som, aby maly skoncil v nemocnici s rotavirusom a hnackou, ktora pre male deticky moze skoncit fatalne ale to je moj nazor 🙂 je to vakcina, ktora sa podava oralne, takze aj aplikacia je lepsia ako klasicke vakciny

e1i
5. okt 2021

@dominikahlada davali sme rotateq, 3 davkova a za jednu okolo 27 eur ale poisťovňa to vratila potom. Rotarix je 2 davkova a za jednu je doplatok cca 42 eur. Tiez mame union. Rotateq sme dali kedze mala bola predčasne narodena a je tam dlhsie obdobie na dokoncenie schémy

bu1bu
5. okt 2021

@dominikahlada ja mám skúsenosť len dobrú, keď malo naše dieťa 1,5 r. Chytili sme rotavirus celá rodina, ja s manželom 3 dní mŕtvi, hotoví, ledva sme stíhali posteľ a toaletu. Drobec bez problémov, raz sa viac pokakala a to bolo všetko. Pediatricke som niesla aj vzorku, chcela vedieť či to chytila aj áno, áno potvrdilo sa to, ale evidentne očkovanie ju ochránilo pred horšími prejavmi.
Čo sa týka doplatku, to si nepamätám, mám aj tak inú poisťovňu a za tie roky sa to mohlo aj tak zmeniť.

dada13288
5. okt 2021

Nas si na tom pochutnal, je to sladky sirupcek. My sme vo VšZP a tam je doplatok 0,58 € od 1.4. 2021. Pred tym za jednu aj druhu davku vracali peniaze. Za jednu vakcinu to bolo okolo 45 € a vratilo sa mi 39 € asi.

lucijalucy
5. okt 2021

Dali sme Rotarix, dve dávky myslím vyšli okolo 90€, poisťovňa potom automaticky preplatila.

e1i
5. okt 2021

@petamich doplatok tam je. Vid adc.sk ale poisťovne to potom vracaju v ramci tych preplateni stvrtrocnych

ivuska027
5. okt 2021

Ja som pred zhruba 9 r dala mladsieho. Starsieho nie, lebo som si myslela, že netreba mal takú infekciu, že sme sa z toho velmi dlho nevedeli dostat. Menšieho som dala bez zavahania.

kikulienkadd
5. okt 2021

Ahoj,staršiemu synovi sme nedali vakcínu proti rotavirusom,vtedajšia dr.nam to ani neponúkla. Keď mal cca rok,dostal hračku, ale takú,že nič nezaberalo a skoro sme skončili v nemocnici. (To som si ešte na pohotovosti vypočula,čo som to za matku,že nedokážem dieťaťu dať liek-smectu, ktorý mi hneď vyvrátil. Bol ľahko dehydrovany a doktor nám povedal,že keď skončíme na infekčnom, 10 dní tam budeme zavretí. Fakt pomoc!😥). Pri 2.synovi nám lekárka ponúkla očkovanie rotatequom a vysvetlila,že starší to môže priniesť napr.zo školy, takže to odporúča. Neváhala som,lebo po skúsenostiach s hnačkou staršieho syna som to už nechcela zažiť. Mladší dostal 1×hnačku, ale bol fit za 2 dni. Nepamätám si,koľko sme doplacali bolo to pred 3.rokmi. Máme všzp a všetko mi preplatili.

qetka
5. okt 2021

@e1i davali sme druhu davku v aprili a uz som nedoplacala. Prvu sme platitli a poistovna vratila celu sumu.

petamich
5. okt 2021

@e1i nie uz to tak nie je od aprila myslim je to bez doplatku a zmenili tym teda sposob akym sa to preplaca resp. uz sa nerefunduje - tak nam povedala teraz v septembri pediatricka na poradni

qetka
5. okt 2021

@petamich tak, ako vravis
nasla som na dovere:
Očkovacie látky Rotarix a Rotateq sú čiastočne hradené z verejného zdravotného poistenia a doplatok spadá do limitu spoluúčasti, ktorý je pre deti do 6 rokov od 1.4.2021 odpúšťaný priamo v lekárni. Vakcína je hradená podľa platných indikačných obmedzení pre deti od 6 týždňov do 6 mesiacov veku dieťaťa.

e1i
5. okt 2021

@petamich tak my sme riesili este v 2019-20.a na adc tie doplatky stale su uvedene.vychadzala som z toho. A mm ma nenapadlo sa spýtať, je farmaceut. Každopádne tak ci tak to bolo zadarmo, bud sa to zaplatilo a vratili vtedy alebo teda teraz sa to uz nerieši.

petamich
5. okt 2021

@e1i a vsak niekedy to aktualizuju 😃😃 a hej pravdu mas na konci dna to bolo preplatene len zbytocne komplikovane a dlho to trvalo 🤷‍♀️

e1i
5. okt 2021

@petamich ked ja reálne nemam skúsenosť ci by som doplacala alebo nie kedze to vyzdvihuje manzel u nich v lekárni

dominikahlada
autor
5. okt 2021

Ďakujem vám baby

jezkojanka
22. nov 2021

@kikulienkadd
@ivuska027
@dada13288
@e1i baby mňa by zaujímalo či ste dojcili? Čítala som že keď je dieťatko plne dojčene tak to očkovanie proti rotavirusom je zbytočne. Protilátky dostáva dieťa v materskom mlieku.
Fakt ma reálne zaujíma či to tak je?je tu niektorá ktorá ste dojčila a dostalo dieťa aj tak rotavirusivu infekciu?

kikulienkadd
22. nov 2021

@jezkojanka ahoj,to s dojčením je mýtus, 1.syna som dojčila 18mes, druhého 21mes.

e1i
22. nov 2021

@jezkojanka ja 9,5 tyzdna lebo mala bola predčasne ale rotaviry by som dala za každých okolností

bu1bu
22. nov 2021

@jezkojanka je to blbost s tým dojčením, dojčila som do 2,5roka. Rotavirus sme ako rodina dostali keď mala dcéra cca 1,5r. My sme šli umrieť, tak zle nám obom bolo, dcéra v pohode ( ja tvrdím že vďaka očkovaniu), a okrem toho dcéra nemala ako dostať protilátky z môjho materského mlieka... Veď ja som protilátky nemala keďže sme to dostali naraz a očkovana proti rotavirusu niesom.

ivuska027
22. nov 2021

@jezkojanka dojcila, 14 mesiacov, dňom-nocou. Ako šibnutá 🙈

domig1
24. máj 2023

@e1i ahoj, ockovali ste pred alebo súčasne s povinným očkovaním?

e1i
24. máj 2023

@domig1 pri starsej sucasne a pri mladsom som isla podla pribaloveho takze v case prvej povinnej uz mal obe rotavirove

domig1
24. máj 2023

@e1i ďakujem a videla si rozdiel vo vedľajších účinkoch pri podaniach súčasne a v inom čase?

e1i
24. máj 2023

@domig1 nie vobec. Len pri malom som chcela v 6t prvu lebo starsia uz do skolky chodi tak aby mu to nedoniesla a tak mal medzi 2.rotavirom a prvou povinnou aspon 2t rozdiel. Ze nemal nakopu 3 ale len dve