Váš názor na povinné očkovanie

frzeiovn
27. okt 2022

Ahojte maminky, chcela by som počuť váš názor na povinné očkovanie detí, napr. od narodenia, či je nikto taký, čo vôbec nedal svoje deti očkovať povinným očkovaním, alebo preočkovať a prečo? Či je za to nejaká pokuta alebo tak! Lebo som o tom čítala ale som sa nejak z toho nevysomárila. Dcéra má ísť na preočkovanie v 13r. na mumps, šarlach, osýpky...ale uvažujem, že ju nedám preočkovať ani potom ďalšie deti nedám očkovať...Pýtam sa normálne tak poprosím reálne odpovede...ďakujem pekne...
Dôvody prečo o tom uvažujem nebudem rozoberať z dôvodu rôznych názorov na súčasnú situáciu ohľadom covid očkovania....🌞

melanta
27. okt 2022

Ak sa nič nezmenilo, tak pokuta je 300 eur za každé očkovanie, aspoň tak si pamätám, že kamoška hovorila pár rokov dozadu, že jej aj mužovi došlo. Dcéra je už dospelá, má všetky povinné očkovania a keby som mala dieťa teraz, aj to by dostalo všetky. Jasné, že tie očkovacie látky nie sú žiadna paráda, ale pozerám sa na to pohľadom, že tie choroby tu neexistujú práve preto, že sú ľudia preočkovaní. Ale neriešim, ak sa niekto rozhodne neočkovať.

frzeiovn
autor
27. okt 2022

Ale veď ja som zodpovedná za svoje dieťa a ja ako rodič podpisujem potvrdenie o očkovaní, prečo by som mala za to ešte aj platiť pokutu? Nech to potom podpíše doktor, že je zodpovedný za moje dieťa a možné následky nie? Logika...?

zuzuyati
5. nov 2022

@frzeiovn neodpoviem uplne na to co sa pytate, ale ja som odmietla ockovat uz syna v 5 rokoch. Zatial sa nic nedeje. Doktor to zobral dobre. A o ziadnej pokute mi nič nehovoril. Syn byva stale chorý, preto som to už odmietla. Ja uz nechcem ziadnu vakcinu ani vidieť. A pri detoch uz vobec. Ani tie spreje,nič. Neverim tomu. Su tam latky, ktore robia z deti pacientov farma biznisu. Mozem ich kaslat.
A ak to nechcete, kludne to odmietnite. Je to tak isto ako v 5 rokoch, iba preočkovanie. Základne očkovania dieťa má. A vuac by som to na vašom mieste neriešila. Držim palce, nech to dobre dopadne. 😊

frzeiovn
autor
6. nov 2022

@zuzuyati ďakujem pekne za radu.

myrra81
7. nov 2022

@melanta pokuta za odmietnutie ockovania je celkovo 330€ spolu za vsetky povinne ockovania od narodenia, nie za kazde jedno ockovanie