Zodpovednosť za odporúčania v zdravotnej oblasti

adsumus
9. máj 2013

Austálsky parlament práve prerokúva zákon, ktorí bude vyžadovať, aby alternatívni liečitelia ale aj antivakcinisti niesli zodpovednosť za rady, ktoré poskytujú občanom v otázkach zdravia. V praxi sú totiž chránení takouto formulkou, ktorú uvádzajú pri všetkých informáciách, ktoré poskytujú:

"© 2010-2013 Občania za slobodnú voľbu v očkovaní | Tento článok môžete voľne použiť na nekomerčné účely, ak uvediete zdroj.
Obsah článku je názorom autora a je určený výlučne na informovanie verejnosti.
Nesmie sa chápať ako lekárske odporúčanie. Autori nepreberajú zodpovednosť za prípadné škody."

Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/

Znamená to, že občania, ktorých zdravie bolo vďaka ich radám poškodené sa nemajú na koho obrátiť. Vieme, že na Slovensku existuje Úrad pre dohľad nad zdravotnou staroslivosťou( http://ekonomika.sme.sk/c/5925157/na-lekarov-a-...), kde sa môžu občania obrátiť ak nie sú spokojní s lekárskou starostlivosťou. Nemali by rovnakú zodpovednosť niesť aj antivakcinisti, homeopati, chiropraktici a ďalší alternetívní liečitelia?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stardust
9. máj 2013

kto chce kam, pomozme mu tam 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkristin
9. máj 2013

Či dokáže alebo nedokáže je úplne jedno ma 18nast tak zodpovedný je a teda nieje čo riešiť a takéto hlupe otázky čo by bolo keby bolo...ty furt riesis dokola faaaakt ťa to tak hrozne nenechá spávať ze ľudia sa chcu rozhodovat???co to teba tak hneva?
@adsumus

adsumus
autor
9. máj 2013

@kkristin Hnevá ma len jedna vec, že vo výpovediach antivakcinistov som našla veľa zavádzania a to by tam nemalo byť. To je všetko. Akúkoľvek onfo som si overovala,bola bud zavádzaním alebo nekompletná alebo uplne mylná. A nazáklade toho sa ľudia rozhodujú. To ma hnevá.

kkristin
9. máj 2013

@adsumus a teba rozculuje ze sa nerozhoduje tak ako by sa PODĽA teba mali??????ahaaa takze to je problém ;)
Prosím ťa ries svoj život a nechaj ľudí nech robia čo chcu

zuzkat1
9. máj 2013

@kkristin
@adsumus trochu sa vam tam zapletiem... Kris myslim ze ju hneva nie to ako sa rozhodnu ale to na zaklade coho...
Ja som proti ockovaniam,napriek tomu som povinne dala... Prave preto lebo ma tie spomenute stranky oblbli a studovala som to skoro rok... Nicim nemali tvrdenia podlozene

adsumus
autor
9. máj 2013

@kkristin Nie, ja som za slobodné rozhodovanie, ked sa osetrí otázka zodpovednosti za informácie, ktoré poskytujú AV.

adsumus
autor
9. máj 2013

@zuzkat1 Presne to.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkristin
9. máj 2013

@adsumus myslím ze by si mala ist von zacvicit si možno si nájsť partnera nájsť si prácu a mala by si dosť iných problémov ako riešiť prečo sa ľudia slobodne rozhodujú a a prečo nie tak ako ty si myslíš ze je spravne...ži a nechaj žiť a možno značnes byt strastna a dospejes a budes schopná niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia a nepolemizovat o blbostiach

adsumus
autor
9. máj 2013

@fidka79 Čo je zlé natom, že ponesú zodpovednosť? Aj Hitler ju niesol a s ním celý národ, tak prečo nie AV?

zeleny_cajik
9. máj 2013

@adsumus s tou prvou vetou suhlasim. S tou druhou by som suhlasila, keby sme zili v idealnom svete, kde je vsetko cierno biele a vsetci lekari su naozaj informovani, rozhladeni a este aj pevne charaktery. A keby bolo rozhodnutie naozaj v rukach lekarov.
Lenze to nie je nas pripad, zial. .

Ak si stat a farmafirmy veria v tom, ze sucasna legislativa je ok a vakciny bezpecne, treba zfektivnit a sprehladnit dohlad na vakcinaciou - nie postihovat "neockovacov", ale tlacit na lekarov, aby NU hlasili, aby sa kazdy z nich presetril, aby sa hladal zodpovedny. Pokial bude v tomto stat hrat mrtveho chrobaka, zatvarat oci a zametat problemy pod koberec, jasne, ze dovera klesa.

Nikto nebrani tym odbornikom, o ktorych hovoris, postavit sa antivakcinacnej lobby celom a diskutovat, aby boli informacie vyvazene, resp. vyvratene. Zial, nestaci opakovat vseobecne formulky o historickom vyzname ockovania, na stole su konkretne argumenty, podozrenia, obvinenia, treb sa k nim vyjadrit jednotlivo, detailne, vecne.

Toto chyba, nie postih tych, ktori informacie prinasaju. To je krok tak o 50 rokov spat a to je rezim, kde vy sme sa snad neradi vratili.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkristin
9. máj 2013

@zuzkat1 dnes sa píše všetko na internete nato máte všetci svoj rozum a možnosť sa rozhodnúť a buďte dospeli a neste sa svoje rozhodnutia zodpovednosť

@adsumus

czechzuzanaba
9. máj 2013

@zuzkat1 ahoj, jen mi padlo do oka, jak pises ze "jsem proti ockovani a proti lekum vseobecne". Muzu se zeptat, to myslis vsechny leky? Jen tak se ptam, bo to jsem este neslysela 🙂

janano
9. máj 2013

@kkristin praveze na Slovensku nie je moznost rozhodnut sa...o tom to cele je.

adsumus
autor
9. máj 2013

@kkristin No poviem ti bez toho, aby som vedela dobre anglicky nemám šancu zhodnotiť informácie, ktoré tam dávajú antivakcinisti. Pozriem sto zdrojov, to musí byť pravda, ale ked si to preluskaš, opakujem, polopravdy a aj bludy.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
9. máj 2013

@kkristin takze ti dr povie ze mas na operaciu a ty suhlasis,nieco sa pototo tak ho nebudes brat na zodpovednost lebo si suhlasila..

czechzuzanaba
9. máj 2013

@kkristin jak kdyby se dalo verit vsemu co se pise na internete 🙂 dyt tam sem se dozvedela toho o ockovani tolik, ze ve finale jsem byla vic nerozhodnuta a zmatena, nez kdyz jsem zacala cist 😀 To leda bych cetla jen ty "spravne" stranky...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janano
9. máj 2013

@adsumus ty si asi nikdy nepocula o prekladacoch, co? 😕 ty musis mat veru tazky zivot...stale so slovnikom 😉

adsumus
autor
9. máj 2013

@fidka79 Ja už neviem, či to sa nedá pochopiť, že niektoré ochorenia sú vedecky dokázané, že nesúvisia s očkovaním. Nedá?

monika15
9. máj 2013

ano mali !

silvikaj
9. máj 2013

@adsumus Skus mi napisat nejaké body zavadzania AV.

adsumus
autor
9. máj 2013

@janano Jáááj, tak to bude asi tým, že antivakcinisti si v prekladačoch prekladajú, tak už sa nečudujem ničomu.

adsumus
autor
9. máj 2013

@silvikaj Chod do nášho fotoblogu porečituj, je toho hrozne veľa.

ewca
9. máj 2013

@adsumus ked som povedala doktorke, ze nechcem ockovat malu spominanou vakcinou, lebo sa bojim neziducich ucinkov povedala mi, ze nie je dokazane, ze tie ochorenia suvisia s vakcinou a ked som sa jej spytala, ci je dokazane ze nesuvisia, na to mi tiez neisto povedala, ze nie... a vies co je este zaujimave...ked odmietas zaockovat dieta, musis podpisat papiere a v nich uviest dovod preco si sa tak rozhodla...je zaujimave ze niekoho potom volaju na pojednavanie...nas nevolali aje tomu takmer rok, to znamena, ze zrejme boli nase argumenty postacujuce...skratka pravdu o vakcinach vie naozaj len ta farmaceuticka spolocnost, ktora ju vyrobila... a lekar tiez bude tvrdit len to, co ho naucili a co ma nastudovane a co je v pribalovom letaku...ked sa opytas lekara a urcte sa mojmu dietatu nic nedstane? urcite nedostane cukrovku alebo autizmus kratko potom ako ho zaockujem, tak ti nepovie, ze nie...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz