Tím konta Microsoft - žiadosť o jednorazový kód

ria2248
8. apr 2024

Dobry deň,
Veľmi často mi chodí email od Microsoftu so žiadosťou o jednorazový kód. Ja o nič nežiadam. Niekedy mi to príde aj 2x za deň. Čo to znamená ? Chce sa niekto niekde dostať do môjho úctu ? Píšu že ak som o kód nepožiadala ja, nemám sa obávať, niekto asi zadal omylom moju adresu, ale nejak často nie ?
Dakujem

fairyy
8. apr 2024

@ria2248 radim zmenit si heslo na nieco naozaj zlozite, neostala si niekde "prihlasena" a po zmene hesla ti zacal chodit mail na jednorazovy kod? ak sa jedna o firemny tak oznamit kompetentnym, ze sa to deje

natalia2007
8. apr 2024

@ria2248 aj mne to chodi

ivik4
8. apr 2024

Mne poslednu dobu kazdy tyzden 😒

fido69
8. apr 2024

@ria2248 pokiaľ je to skutočne mail z domény microsoft.com niekto sa pokúša prihlásiť do tvojeho konta. Preto MS požaduje jednorazový kód. Zmenil by som heslo do konta za dlhšie a komplikovanejšie.

Môže to byť phisingový útok pokiaľ je tam nejaké falošné telefónne číslo, kde sa to operátor pokúsi vzdialených prístupom dostať do tvojho počítača.

ria2248
autor
8. apr 2024

@fido69 z tohto úctu to chodí.

fido69
8. apr 2024

@ria2248 Domena je v poriadku.
Microsoft zaznamenal neobvyklú situáciu, preto ti zasiela jednorazový kód.

Najpravdepodobnejšie je, že niekto sa pokúša prihlásiť do tvojeho účtu niekde v zahraničí. Stalo sa mi to, keď som bol mimo EU.
Pokiaľ sedíš doma na zadku, tak sa o prihlásenie pokúša niekto iný. Ako som písal zmeň si heslo na komplikovanejšie kombinácia veľké malé písmená, so znakmi ako +×÷=/_€£¥₩!#$%^&*()-'":;,?

Pozri si históriu aktivity v konte Microsoft, či nenájdeš prihlásenie z inych IP adries než obvykle.
https://support.microsoft.com/sk-sk/windows/-hi...