Čo vidieť a zažiť v Bojniciach?

mimusa37
26. jún 2016

Ahojte, chystám sa do Bojníc a chcela by som vás poprosiť o zopár rád.
Poznáte tam nejaké dobré ubytovanie? Hlavne aby bolo čo najlacnejšie (viem, ťažká požiadavka), a aby to trošku aj nejak vyzeralo, ale samozrejme nechcem žiadny luxus, ide len o prespatie. Čiže ak by sa dalo tak čo najlacnejšie a ak viete o takom čo by bolo ešte aj niekde v centre mesta, prípadne blízko hradu, tak by to bolo úplne super.
Čo vidieť? Máte nejaké tipy na niečo zaujímavé čo určite treba vidieť? Samozrejme nemusíte písať hrad a ZOO 🙂.
Kde sa najesť? Poznáte nejaké dobré reštaurácie, kaviarne, cukrárne so znesiteľnými cenami? Samozrejme dá sa niečo nájsť už aj priamo v Bojniciach, ale rada by som vedela aké s tým máte skúsenosti vy.
Čo zažiť? Máte informácie o nejakých zaujímavých podujatiach alebo akciách, ktoré sa budú diať v júni?
Ďakujem za prečítanie tohto dlhého príspevku a samozrejme za každú radu 😀 Ak by vás napadlo ešte niečo na čo somsa nepýtala a myslíte, že by mi to pomohlo pri spoznávaní Piešťan, tak samozrejme budem veľmi rada.
PS: vo vyhľadávaní ubytovania a podobných vecí na googli som drevo, nikdy neviem nájsť niečo pekné a zaujímavé, iba samé blbosti, tak preto píšem tu
A ešte jedna info-som milovníčka histórie, takže ak by sa to týkalo toho, tak by to bolo super 😀

butterfly333
26. jún 2016

@mimusa37 tak presne aj mna toto zaujíma už pár dní behám po nete no skoro všetko na ten termím čo nám vyhovuje obsadené 😖 😖

evelynm
26. jún 2016

na hladanie ubytovania podla takých narocnych kriterii je uz dost neskoro.
okrem povinnej jazdy - ZOO a zamok, odporucam vidiet aj múzeum praveku
http://muzeumpraveku.sk/
v prispevku mas chybu 🙂 , posledna veta pred PS - hladas nieco v Piestanoch 🙂

mimusa37
autor
26. jún 2016

evelynm ďakujem a máš pravdu sekla som sa, lebo akurát som čítala niečo o Piešťanoch a niamiesto Bojníc som napísala Piešťan, ďakujem za upozornenie 🙂

mihula
26. jún 2016

@mimusa37 najlacnejšie,aby to dobre vyzeralo a este aby to bolo v centre.No myslim,že v Prievidzi je nová stanica snad vas nechaju jednu noc prespat gratis 🙂

stefi_k
26. jún 2016

skus cez booking.com. ale inak Bojnice sú dosť vychytená destinácia, treba si rezervovať ubytko dopredu. vela akcii robí bojnický zámok a to láka mnohých. tomu sú prispôsobené aj ceny hotelov, reštaurácii. spominane múzeum praveku je super najma v noci ide sa s faklami, sokoliari, na kupalisko bud do kupelov alebo v lete čajka, do Banského skanzenu v Cigli majú tam vlačik je to cca 10 km od bojnic, zrúcanina hradu Sivý Kameň v Podhradí cca20km vzdialené, vodný svet v Sebedraží. reštauracie hm .. staré kino,muzika reštauracia, Bašta pri pramení /nádherné romantické okkolie/, trochu dalej koliba Pacho len nemam pocit, že by boli velmi lacné.

lucya87
26. jún 2016

@mimusa37 ahoj ubytko skus toto. http://www.penzionalena.eu/ubytovanie.html
Pani je velmi zlata minimalne ak ma obsadene ta odporuci inde oni sa tam medzi sebou poznaju.
A kam ist? Urcite zamok Zoo sokoliari. Kupele su krasne aj na prechadzku aj okupat sa tam mozte ist. Kupalisko nad zamkom Cajka ale tam byva vela ludi. V juni je v Prievidzi na severe prechafzka rozpravkovym lesom myslim ze to je prvy alebo druhy vikend. To byva pekne. Teraz postavili nove ihrisko v PD v byvalej restauracii Kazacok ale ako sa to vola teraz neviem. Je to vedla plazoveho kupaliska. Ine ma teraz nenapada veru 😅
A restauracie? V Bojniciach chvalia restauraciu Muzika je pod kulturakom nebola som tam tak neviem. Ale urcite nerataj ze budu v Bojniciach nizke ceny v restikach, za Bojnicami je aj salas tam vyborne varia.
Prajem prijemny pobyt. My sa chystame druhy julovy tyzden tiez.

moni244
26. jún 2016

Hladala si aj nieco sama? Ci sa len spoliehas na inych? Ja neviem, ci som fakt divna, ze v tejto dobe si najprv hladam info sama, ked sa neviem rozhodnut, az potom sa pytam, info o restauraciach, atrakciach si hladam tiez predtim, nez niekam idem

mimusa37
autor
26. jún 2016

stefi_k a lucya87 ďakujem veľmi pekne

mimusa37
autor
26. jún 2016

moni244 hľadala som aj sama a info o hrade, ZOO a podobne som si zistila, hľadala som aj ubytovanie, ale všetko bolo iba niekde pod hradom a to boli vysoké ceny, takže sa pýtam či náhodou niekto nepozná niečo lacnejšie, nikde nie je napísané, že povinne musíš písať príspevok do tejto diskusie

leangela
26. jún 2016

otazka je co si predstavujes pod slovickom najlacnejsie. Pre kazdeho to znamena nieco ine. My mame znamych ktori byvaju v okoli a zevraj nad Bojnicami je aj nejaky vyhlad urobeny z kade je vidiet cele mesto. mozno to by stalo zato navstivit ;)

14nunu10
26. jún 2016

@mimusa37 juuuj Bojnice milujeeeeemeeee 😍😍💟💕💖niet romantického miesta široko ďaleko..O tomto by som napísala knihu nielen príspevok☺😀a ubytko hľadaj v penziónoch vôbec to nieje drahé ..skús penzión Bojnice alebo penzión Maxim ..polpenzia na tri dni nás vyšla pre obidvoch 60 euro ..treba hľadať a restiky,pizzerie sú tam super!!!!

sisaka
26. jún 2016

@leangela to by som aj ja chcela vediet, ja som pozrela Len tak pre zaujimavost booking.com a vsetko co vybehlo bolo lacne

mimusa37
autor
27. jún 2016

@leangela no okolo tých 20€ na osobu max. podľa mňa ja nehovorím, že to chcem za 1 cent, ale zase ani za 100€ na os.

mimusa37
autor
27. jún 2016

@14nunu10 ďakujem veľmi pekne

titka
27. jún 2016

Bojnice, ubytovanie mam skusenosti penzion zeleny dom, alebo JUKO, vhodne dobre ceny. Strava vsade, moje skusenosti slovenska restauracia alebo pizzerie su ok, ceny super aj gastro listky. Akcie: hrad, zoo, kupalisko Cajka ked je pekne, ked nie kupelny komplex kupanie janov bazen( vhodny pre deti + solna jaskyna) pekna prechadzka cca 30 minut pesi od hradu az ku kupelnemu komplexu, je tam aj drevenne ihrisko alebo je tam aj kupanie vonku...+ sokoliari, vecerna ohnova sou alebo bosorkova sou...inak za zoo je detske preliezacie centrum s nafukovackami a poziciavanie kolobeziek...

mimusa37
autor
27. jún 2016

@titka ďakujem tam je toho veľmi veľa

mimusa37
autor
27. jún 2016

Mimochodom ja som nikde nenapísala, že chcem aby to vyzeralo luxusne, to sa za nízku cenu nedá, mne ide len o prespatie a uloženie batožiny, no samozrejme tiež nechcem aby to vyzeralo ako v špinavom kontajneri @mihula
TAKŽE EŠTE RAZ, JA NECHCEM LUXUS!!!

lintu
27. jún 2016

nájdi si kontakt na miestnu knižnicu a tam sa skús popýtať na ubytovanie...je to navyše historická budova, takže by sa ti tam mohlo páčiť.... kol celého námestia sú rôzne reštaurácie, pizzerie, cukrárne, kaviarničky, takže s týmto výberom by si nemala mať problém... vyslovene zle nie je asi nikde.... možno budeš rada, ak si tam takto v sezóne budeš mať vôbec kam sadnúť :D na vybavenie potravín sa v meste veľmi nespoliehaj, ale tak základ tam určite zoženieš.... ako milovníčke histórie by sa ti predpokladám mohlo páčiť spomínané centrum so zachovalými pôvodnými budovami, nezabudni si mrknúť interiér kostola sv. Martina, Prepoštskú jaskyňu ( sprístupnenú v rámci Múzea praveku)...mimo mesta napr. v Prievidzi nezabudni pozrieť barokový skvost v podobe kostola a kláštora piaristov, na druhú svetovú vojnu môžeš zaspomínať medzi Bojnicami a Novákmi - dnes sú tam už len polia, ale kedysi tam stál koncentračný tábor, v obci Koš máš časť dediny prepadnutú dole vplyvom banskej činnosti (ale sama sa tam radšej netúlaj),..... A keď toho všetkého budeš mať už dosť, zakotvi v kúpeľoch.... Za posledné roky sa rozrástli, je tam vidieť kadečo pekné... zobrať si tam môžeš aj deku a natiahnuť sa na slnko na kopec....popri tom môžeš rozmýšľať ako miestne termálne pramene, kedysi využívali neandertálci 😀 Inak pár rokov dozadu sa tam v jednej z vežičiek našla zachovalá listina od Matúša Čáka (?)....

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mihula
27. jún 2016

@mimusa37 ja som luxus nespomenula,ty si napisala,najlacnejsie,dobre vyzeralo a este v centre.nechapem o čo ide

liaka
27. jún 2016

Nie priamo v Bojniciach ale golfove ihrisko, cez vikendy tam niekedy je aj ziva hudba a prijemne posedenie, letisko...

mimusa37
autor
27. jún 2016

@liaka, @lili2015, @lintu naozaj vám veľmi pekne ďakujem a @lintu o tej listine som nepočula, ale možno áno :D

lintu
27. jún 2016

@mimusa37 pozerám nejakú internetovú stránku, kde je o tom písané, ale asi zadávam samé nesprávne výrazy, lebo mi to nechce nájsť.... z toho mála čo som našla, je táto udalosť spájaná ešte s rokom 2001....požiar bol vtedy v kúpeľoch...zhorela tam vežička na centrálnej budove.... nikto do nej nechodieval, takže tam sa ten poklad našiel.... listina to bola určite, len si nepamätám od ktorého panovníka .... som za toho Matúša 😀 fascinuje ma, čo všeličo staré ešte stále nie je nájdené a odhalené 😨

leangela
12. júl 2016

@mimusa37 klud 🙂 ved ja som sa ptyala len aby som ti vedela poradit 🙂 v Bojniciach je ubytovanie drahsie najma teraz v tomto obdobi skor by som riesila asi nieco v Prievidzi 🙂

sadkoni
12. júl 2016

ak môžem poradiť tak skúste pozrieť dedinku Opatovce nad Nitrou a tam nejaké penzióniky.. bola som tam u kamarátky na svadbe (konkrétne na zámku) 😎

mimusa37
autor
12. júl 2016

@leangela hmm, no tam to nájdem asi najlacnejšie

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimusa37
autor
12. júl 2016

@lili2015 aha áno ďakujem veľmi pekne, to je fajn cena, videla som ten penzion, ale čo som pozerala ja, tak bol za oveľa vyššiu cenu, neviem ako je to možné :D

mimusa37
autor
12. júl 2016

@sadkoni Ďakujem veľmi pekne, určite vyskúšam 🙂

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz