Kúpalisko pre dvojročné dieťa

slamka890
13. jún 2016

Ahojte žienky 🙂
Vedeli by ste mi prosím vás poradiťt nejaké pekné, hlavne hygienické kúpalisko (najlepsšie možno aj kryté) vhodné pre dieťa(2ročné). ? 🙂
chceli by sme ísť na 1-2 noci na takú malú rodinnú dovolenku 🙂 Sme z okolia ZA, a vzdialenosť nieje až taký problém . Hlavne aby tam bolo čisto ;) A vedeli by ste mi ešte poradiť čo všetko mám malému kúpiť na kúpalisko? v tomto som este amatér, kedže s ním ideme prvýkrát 🙂 Viem , že niekde sa dajú kúpiť aj kúpacie plienky .. na to ešte niečo ?a lebo stačí len tú plienku ? 🙂 A bude ich teba viac ? :D .. A nejake špuntiky do uší alebo niečo keby sa dostala voda do uška ? 🙂 A na kúpanie skôr koleso alebo rukáviky ? 🙂
Ďakujem vopred za každú radu ;) majte sa

pribinak
13. jún 2016

Hygienické kúpalisko? No to je sko keby di hľadala guľatú kocku ;))

slamka890
autor
13. jún 2016

@pribinak Dakujem za radu :D .. Ok tak MAMIČKY .. prosím poradte aspon , čo tomu malému na to kupko kúpiť ,.. 🙂 ;)

pribinak
13. jún 2016

@slamka890 klobucik s uv filtrom, ideálne taky co zakryje aj plecia
Kvalitný opaľovací krém pre deti, aspon 30faktor
Hracky do vody ;)

pribinak
13. jún 2016

@slamka890 k jazeru to velmi netreba, ale na kupko plienky do vody

lubi40
13. jún 2016

plienky do vody (kup balenie 10 a mas), nehjake koleso, alebo rukaviky, alebo plavaciu vestu, ... hracky do vody, klobuk a opalovaci krem detsky. Mozes aj mlieko po opalovani

slamka890
autor
13. jún 2016

Ok super opalovaci krem mam 15 tku a 50ku prenho 🙂 .. aj taky klobucik co zakryje plecia je ? fiiha tak to kuknem niekde 🙂 Ok dakujem za rady 🙂 .. a na tu kupaciu plienku treba este nejake plavecky alebo nie ?

lubi40
13. jún 2016

@slamka890 plavacia plienka sa od neplavacej odlisuje tym, ze nenasava vodu, takze ide o bezpecnost. Ja na to este natiahnem normalne plavky, ale akoze podla mna nutne netreba.
Na druhej strane, ked teraz kupis plavky-trosku vacsie, tak ich moze nosit aj o rok bez plienky, takze to az taka investicia nevyse nebude...

slamka890
autor
13. jún 2016

@lubi40 Ano to je pravda 🙂 Ok super dakujem moc za rady ;) :-*

pekkka
13. jún 2016

my mame plavky, do ktorych sa vkladaju take penove kusky. nepotrebujes potom rukavniky ani koleso . dieta to pekne drzi nad vodou. neviem si ich vynachvaliť

maciatkolulu
13. jún 2016

@slamka890 tak nam jednorazove plavacie plieky vodu nasavali, ale to velmi nevadi, odporucam kupit aj jednorazova, ale aj normalne, my mame este aj taku frote robu, ked vylezie z vody, tak ho do toho obleciem a bezka si. super rukavniky su cherek, ale mrkni si stranku http://www.rybicka.sk tam najdes podla mna vsetko, tak pekne kupanie 😉

tova
14. jún 2016

tie plienky do vody to je taka cistota ze.... sluzia ako sietka na zachytenie uz velmi tuheho, voda ostatne premyje a vymyje von 🙂 hlavne tie latkove, papierove zachytia trocha viac.

slamka890
autor
14. jún 2016

@pekkka Oou otom som este jakziv nepocula :D . a dke by som to zohnala ? 🙂 kuknem to urcite dakujem 🙂

slamka890
autor
14. jún 2016

@maciatkolulu Takze mm dat normalnu papierovu pampersku a na to este aj tu jednorazovku kupaciu ? 🙂 .. ok super dakujem za link idem kuk ;)

sense
14. jún 2016

Pod kupaciu pkienku nepotrebujes klasicku a ani nemusis davatbpkavky....my ked sme chodili s malou pkavat mala plavky pre babetka su take pevnejsie hrubsie podsite aby pripadnu kaku neprepustilo

henikav
14. jún 2016

My sme mali take plienkove plavky, nie jednorazove, lebo tie sa u nas neujali, to bolo stale do vody, von z vody dookola a to sla plienka stale do kosa, lebo ved v mokrej ju nenecham. Odporucam taky klobucik co ma vzadu take znizenie, neviem ako to nazvat, ze skryje aj krcik a popri vode tenucke tricko aby trosku chranilo pokozku babatka. Samozrejme krem s najlepsich faktorom, alebo spray. parasol, alebo taky polostan. My sme mali aj rukavniky, aj vesticku aj koleso a to sme striedali, mala nam skakala do vodicky ako zabka. Jednu malu lopticku na hranie. Nieco aj na hranie na deku, vela pitia a chrumkania... A spuntiky do usiek som nedavala, mala sa nepotapa, ak jej aj frkne trosku vody, to nevadi, jedine ak mate nejaky chronicky problem s uskami. No a hladala by som termalne kupalisko kde je teplucka voda, neviem kde je u vas najblizsie 😉

maciatkolulu
14. jún 2016

@slamka890 nieeee, iba kup plavacie plienky v napr.DM a uz nic viac, su ako plienkove gatuse, normalne natahujes ako gatky a ked sa doclapocete, tak po bokoch rozthnes a vyhodis.

fosilka
14. jún 2016

@slamka890 mozes pozriet aj plavecke kolieska cherek - zelene su pre zaciatocnikov a cervene pre pokrocilych. Ta ciapka s predlzenim na krk sa vola ciapka s plachetkou (aspon v niekotorych e-shopoch to tak volaju). Plavky bud jednorazove napr. z dm-ky alebo neoprenove splash about alebo aj ine znacky maju take co neprepustia tuhe skupenstva nehody 🙂

tanamiska
14. jún 2016

tá čiapka sa volá legionárska ,plienky najlepšie na plávanie z DM , taký polostan alebo slnečník ,určite loptičku a koleso a rukávniky ,radšej zober oboje a uvidíš v čom sa bude lepšie malý cítiť

pekkka
14. jún 2016

@slamka890 boli kupovane v Nemecku, ale urcite to uz je aj u nas, su to take penove kusky, ktore sa davaju do plaviek - do vsitych vrecušok. cim vie dieta lepšie plavať, tym jej viac treba odobrať a ani si nevšimne, že už pláva samo 🙂 bez nadľahčovania.

zuz02
14. jún 2016

@slamka890 tie jednorazove plienky, co pouzivas bezne urcite nedavaj. Ja som si raz doma splietla oducacie plienky, co sa obliekaju ako slipy po starsom synovi a dala som tomu mladsiemu na kupalisko namiesto tych do vody, tiez boli pekne obrazkove. A to si mala vidiet, co z nich bolo po par minutach vo vode. Zvacsili niekolkonasobne svoj objem a aj hmotnost. Teraz mi je az smiesne, ked si spomeniem, ako z toho zacal az gel vychadzat, ked som to synovi na wc-ku davala dole. Takze urcite len take, co su urcene do vody.

slamka890
autor
14. jún 2016

Dievcata dakujem z arady 🙂 Tak uz sa v tom zacinam trochu orientovat :D .. Ok dnes som objednala koliesko a rukavbniky na plavanie, loptu dovody a ano ta ciapka s predlzenim sa vola legionarka :D (som sa docitala ) .. taka j tu mam v plane .. etse nejaky ten polostaan ako radiite a .. kupcie topanky 🙂

ajana1
14. jún 2016

@slamka890 my sme boli s nasim prckom v Besenovej, v Turcianskych Tepliciach, v Oraviciach a v Senci a vo vsetkych sa nam pacilo. Vsade maju aj wellness pre maminku a nie su od Ziliny daleko ;) Zbytocne sa budete trepat na opacny koniec republiky ked idete iba na par dni. Pripadne v Tatrach je dost wellness hotelov ktore maju aj bazen co mozete tiez skusit. My pouzivame len rukaviky lebo koleso maleho dost obmedzuje v pohybe. Len rozdiel je v tom ze chodime plavat od jeho 7 tyzdnov takze on je na vodu zvyknuty. Ak mas moznost tak si tieto veci pozicaj aby si uvidela co vam najviac vyhovuje aby ste netrepali zbytocne vela haraburd do bytu.

pribinak
14. jún 2016

@slamka890 kúpacie topanky su fajn k moru na plaz, aby piesok nepáčil ci kamienky netlačili. Na kupko netreba

maciatkolulu
14. jún 2016

@pribinak na kupku ich najviac vyuzivame, nesmyka sa maly beha hore dole, mokra dlazka...., bez topanok do vody ani na krok, aj kvoli hygiene.

pribinak
14. jún 2016

@maciatkolulu asi zavisi aj od kupka

maciatkolulu
14. jún 2016

@pribinak ani nie, smyknut sa da vsade a kadeco chnapnut moze tiez vsade a pichnut do tych detskych hnatikov, co musia vade behat a skakat sa tiez da vsade rovnako.... 😉

tova
14. jún 2016

@slamka890 klasicku nedavaj do vody nikdy! ked sa ti pretrhne bude plavat million zelatinovych kuskov dookola, este aj bazen zatvoria. a po dalsie plienka bude vazit 10 kg, Klasicke plienky su zakazane vo verejnych kupaliskach len plavacie plienky sa mozu pouzivat

slamka890
autor
15. jún 2016

@pribinak Aj ja suhlasim ze tie topanocky radsej dat 🙂 Uz aj proti smyknutiu .. plesne .. som skor za topanky 🙂

slamka890
autor
15. jún 2016

@tova jasne ved to nemam v plane ;) .. dAKUJEM

slamka890
autor
15. jún 2016

@ajana1 Ahoj aj nad Turcianskymi sme rozmyslali , kedze tam uz to aj pozname ;*) V Bešeňovej sme este neboli .. tam je to dobre ? 🙂 Aj nad tym sme uvazovali 🙂 .. No neskoro ja uz som objednala aj koliesko aj rukavniky :D .. ale tak ..mozno a nam to ziide ;) Vsak sfuknute to az tolko miesta nezaberie;) .. Fuu tak to ste skoro snim zacali chodit :D Ale myslim , ze tomu nasemu sa to bude moc paacit on miluje vodu 🙂 ..skor sa bbojim ..ze ho z tej vody nebudem moct dostat prec :D :D ..