Opatrovanie detičiek

3. jan 2022

Milé mamičky, tie, ktoré máte jedno dieťatko a musíte chodiť do práce našli ste s kvojmu dieťatku opatrovateľku? Moja dcérka má 2a pol roka a posledné dni veľa premýšľam, že by som skúsila zohnať nejakú opatrovateľku kým nenastúpi do škôlky. Muž je zásadne proti, vidí samé zlé scény, čo ak bude zlá na jeho dcéru, čo ak sa jej nebude dostatočne venovať a podobne. Ak ste mali opatrovateľku alebo teda máte, ako ste spokojné, na koľko hodín týždenne ju potrebujete a koľko platíte na hodinu? Sme z Košíc okolia(bývame 5km z Košíc), tak či náhodou sa nájde nejaká mamička, ktorá sa podelí so mnou.

trinity_77
3. jan 2022

A čo tak vyskúšať jasličky?

mamina0078
3. jan 2022

Mame, sme spokojni, chodi na 4hod cez tyzden, platime 10€/hod. (sme zo zahranicia)

luccija
3. jan 2022

Vždy lepšia možnosť ako kolektiv.Ved sú aj učiteľky, sestričky opatrovateľky toho by som sa nebála veď si nedáš nejakú študentku k dcére....prípadne skús nájsť takú čo má doma minikolektiv 2,3 deti.Skus pozrieť na stránke domelia, hlidacky, alebo na FB je skupinka na opatrovanie detí pozriem nazov

autor
3. jan 2022

@trinity_77 skôr by som chcela nejaké dievča, pani k nám domov 🙂
@mamina0078 dakujem, a ako sa venuje pani tvojmu dieťatku?
@luccija dakujem, tie stránky si pozriem, mna zaujima aj nazor mamičiek, ktoré reálne majú opatrovateľky 🙂

luccija
3. jan 2022

Ja som bola opatrovateľka od malého bábätka, pokým nešiel do škôlky v 4 r.čo chces vedieť?

autor
3. jan 2022

@luccija zaujíma ma ako často si sa chodila starať, koľko si mala zaplatené, či ste mali vopred dohodnuté dni, ako ste spolu trávili čas s malým, či si pracovala aj domáce prace(ja tie nebudem vyžadovať)

luccija
3. jan 2022

Každý deň 9-15 nerobila som nič iné len s dieťaťom, plat neprezradím boli to cudzinci...klasika pohrať sa, ísť von, podať obed, nespaval doma, takže von s kocikom neskôr ako 2r už spával doma, ale iba hodinku...stravu obedy dávali rodičia, olovrant, raňajky som pripravovala ja z ich stravy....veľa sme tvorili, chodili do lesa, detského kútiku mala som voľnú ruku dôverovali mi neboli úzkostlivi chceli o 15 živé dieťa a čo sme robili bola naša vec....... mohla som kúpiť pomôcky aké chcem puzzle, omaľovánky....bola som s ním aj v čase choroby aj pár x v noci.Bolo to ako naše ďalšie dieťa....mohla som byť buď u nich, alebo u nás bývame v jednej dedine.Ja som veľa fotila a posielala rodičom fotky.Kupali sme sa u nás v bazéne hovorím bolo to ako naše to sa nedá robiť bez citu...bola som s ním od 5 m ešte nesedel🙂

luccija
3. jan 2022

Prvé 3 dni sme boli spolu s mamou, ale dieťa bolo kľudne, bezproblémové, dobrý jedák bolo to dieťa za odmenu ináč by som s ním nebola toľké roky🙂

mamina0078
3. jan 2022

Chodime von na ihrisko, prechadzky, citame si z knihy, hrame sa, vzdelavame sa, chodime na rozne kruzky... Ja som s nim zvysnych 20hodin-12hod. co spi takze 8 hodin sa cez tyzden malemu plne venujem a cez vikend 12hod. takze robim vsetko co kazda ina mama aj ked mam opatrovatelku, dokonca aj na nakup ide so mnou ked treba alebo postu...

ivangeline
3. jan 2022

Som KE. Mam pani,ktora obcas ide s detmi von alebo k nej. Moja svarina sa zas s jednou kamoskou striedali pri 2r dievcatku,ked rodicia boli v praci.. Viac info sprava..ale kontakt na niekoho konkretneho nvm dat...mam par znamych,ktore to robia ale ani jedna nema teraz cas na celodennu opateru dietatka.

pandorra
3. jan 2022

Pripnem sa, je tiež riešim opatrovateľku v Ke.

autor
3. jan 2022

@pandorra riešiš, takze hľadáš, môžem sa opýtať, koľko si ochotná zaplatiť za hodinu?

mylkuska
10. jan 2022

Skuste aj sukromnu skolku. V Splash International mozete dat dietatko aj na pol dna len niektore dni v tyzdni. Prijimaju deti od 2 rokov.