Aký krém na tvár používate?

29. okt 2023

Chcela by som si kúpiť prvýkrát nejaký denný/nočný krém na tvár, čo odporúčate? Čo používate vy? 😊 Máte skúsenosti s kozmetikou Rumyia od Moniky Bagárovej?

marcellka32
29. okt 2023

Dôležité sú zložky, nie podľa koho je pomenovaný krém
V zime použivam pyunkang yul, Bioderma atoderm

autor
29. okt 2023

@marcellka32 zloženie som si prečítala, ale keďže som ešte nikdy žiaden krém na tvár nepoužívala tak zhodnotiť neviem, preto sa pýtam 😊

majamat
29. okt 2023

okrem kremu je dobre pouzivat toho viac - na osetrenie aspon dobry toner a serum. to len tak na okraj.

z kremov - cez leto lahsie a cez zimu hutnejsie. aj vseobecne an noc hutnejsie a na den lahsie.

cez leto a zatial aj teraz mi staci dat na serum gelkrem, ci gel SPF. casom prejdem mozno na nejaky krem pod SPF.

na noc cez leto gelkrem Etude House Soon Yong, pripadne podobny sa mi zda peptidovy gelkrem Cos de Baha. mam aj gel, ci gelkrem Pyunkang Yul, no zda sa mi, ez by mi asi nestacil, ze je moc lahky. uvidime.
v zime, ked toho potrebujem viac mam najradsej arganovy krem Nobilis Tilia. teraz mam este na vecer aj Pompom krem, tusim liftingovy. celkom ujde, ale ten Arganovy ma inu textruru, co mi vyhovuje o dost viac. aj ked ma vyraznu vonu, na ktoru som si musela zvykat.

valeria_h
29. okt 2023

Používam kórejskú kozmetiku.

kvietok2012
29. okt 2023

@valeria_h aj sa podelíš s tym ,ze čo používaš a kde to kupuješ? Vďaka

trema
29. okt 2023

Cerave

minenkak
29. okt 2023
valeria_h
29. okt 2023

@kvietok2012 Kupujem na internete, používam Some by mi, Mizon, Medi peel, Missha. Skús stránku ksisters, makeup, kocosbeauty. Je toho veľa.

mila23
29. okt 2023

No najprv musíš zistiť akú máš pleť… suchu, mastnú, atd… vo všeobecnosti odporúčam hydratacny krém, ale ako píše
@majamat len krém nestačí, resp. Od krému nečakaj zázraky…. Účinne látky bývajú koncentrovanejšie v serach… na začiatok nejaké hydratacne serum, popr. s vitamínom C a pod.

kvietok2012
29. okt 2023

@valeria_h ďakujem si zlatá, zatial som to len prebehla, no ale je toho neúrekom...ani neviem kde začať...

anonymous87
29. okt 2023

Eucerin, La Rosche

majamat
29. okt 2023

@mila23 vsak to iste som aj ja napisala hned v prvej vete

nicoletta98
30. okt 2023

Denný krém mam od Kiehl's a nočný krém od Lancôme.. tieto dve značky mi neskutočne sadli

pkgirl30
30. okt 2023

Ja mám najradšej Vichy. Nemám rada hutné krémy ani cez zimu. A Vichy je ľahučké, na vodnej báze. Dobrá je aj čistiaca voda, micerálna...odkedy používam už iba Vichy nemám problémy s pleťou chvalabohu.

valeria_h
30. okt 2023

@kvietok2012 Záleží od typu pleti, skús zistiť aký máš typ a podľa toho vybrať, prípadne podľa účelu.

mila23
30. okt 2023

@majamat ved ano...ved pisem, ze " ako píše @majamat len krém nestačí"...

kvietok2012
30. okt 2023

@valeria_h vieš co...úprimne netušim...ale podla mna pleť normal a Tčko mastné... 😃😃😃too je popis, co? 🤣

majamat
30. okt 2023

@mila23 jaj, moje meno hodilo do dalsieho riadku tak som to zle pochopila

valeria_h
30. okt 2023

@kvietok2012 Ja používam kozmetiku s vitamínom C, aha/bha/pha kyseliny, tee trea olej, peptidy, mám rada prírodné aj bio, ale nie je to nutnosť. Kórejská sa mi veľmi osvedčila, už by som inú nechcela.
Ale veľmi dobre sú aj séra od Geek&Gorgeous.

majamat
30. okt 2023

@kvietok2012 mastna koza sa vyznacuje rozsirenymi pormi. coze tam kde mas rozsirene pory, koza bud emastna. rozsirene pory produkuju viac mazu., ak su pory male, tam je koza sucha,
tipy pokozky su mastna, sucha, alebo zmiesana.
normlana plet nie je typ, a le stav pleti. znamena to, ze akykolvek typ mas, je tvoja plet tabilizovana, nemasti sa expremne, pripadne nesusi sa, nie je citliva, alebo nerobi sa akne. takze stav pleti skor oznacuje casto problem, ktory plet ma, nei to aky je typ.

valeria_h
30. okt 2023

Ak teda nevieš aký máš typ, tak pozeraj také na "všetky typy pleti". Koľko máš rokov?

majamat
30. okt 2023

@kvietok2012 napr korejska kozmetika je vhodna casto pre viacere typyp pleti,a j ked su produkt,y ktore niektorym typom nesedia, potom je skor zamerana na konkretny problem.

ako som starla, moja plet v nejakych tazsich obdobiach zacinala byt citliva. niekedy viac, inokedy menej, pred ms este horsie, opuchli mi viecka a tym sa mi koza atiahla a ked v priebehu dna odpuchla, vyzeralo to ako hrozne nepekne vrasky, vyzerala som ako Dunco. uplne poklesnute psie oci. no hroza.
rok pouzivam korejsku kozmetiku a aj som zmenila techniku osetrenia ( mnohe produkty davam na vlhku plet ) , plet odvtedy citliva nebola, resp bol sem tam nejakynaznak, ale nikdy nebola tak ciltiva ako predtym.
jedine som mavala pred ms akusi neziaducu rekaciu an niektore produkty. reakcia bola podobna alergickej reakcii,a le nereagujem na ten produkt stale rovnako. niekedy sedel, inokedy nei - casto polda ms cyklu.

kvietok2012
30. okt 2023

@valeria_h dakujem urcite si podrobne popozeram vyrobky co si mi poslala.
@majamat vdaka za vysvetlenie 🙃, tak potom mam zmiesany typ pleti..

lysakovaz
1. nov 2023

Ahoj, ak chceš poradiť k pleti viac a naozaj vysvetliť čo, ako a prečo používať, resp. nepoužívať, kľudne mi napíš na Z.lysakova@gmail.com. Veľmi rada Ti poradím, odporučím

lubisvecko
8. nov 2023

Kazda plet je ina a tomu treba prisposobit aj vyber kremu. Osobne som toto dlho flakala, neriesila, ze co si na plet dam, ale dnes uz si davam pozor. Viem aku mam plet, aky problem a co mi najlepsie sedi. A aj zlozenie som zacala pozerat. Ale zakladom je podla mna pravidelnost a hlavne cistenie vecerne.

saxana000
8. nov 2023

Mne teraz sadol Astrid na zmiesanu plet.je ozaj jemnucky rychlo sa vstrebava krasne voni..

drakvak
8. nov 2023

Ja mám rada krémy Yves Rocher alebo LR - Aloe vera.