Strašne mastné vlasy

17. apr 2024

Ahojte, baby ja si večer umyjem vlasy a ráno vstanem a mastné. Ja už neviem čo mám robiť. Používam head & shoulders mentolovy na odporúčanie kadernícky už druhý mesiac a nič. Vlasy si nefarbim, nemám šediny a svoju farbu mám peknú tmavú blond takže farbiť nechcem. Poradíte prípadne nejaký babsky recept? Ďakujem veľmi pekne.

a_alexandra_a
17. apr 2024

Vymeň šampón... H&S je svinstvo, extrémne zaťažuje vlasy

autor
17. apr 2024

@a_alexandra_a to som nevedela. Vieš odporučiť nejaký fajn šampón?

a_alexandra_a
17. apr 2024

Skús sa pozrieť na značku Authentic Beauty Concept... a samozrejme, vlasy si fénuj do sucha, ja mám skúsenosť, že sa mi rýchlejšie mastia, ak si nechám voľne vyschnúť

janai1
17. apr 2024

Kúpiť mormalny šampón bez sulfatov a silikónov hlavne. Vyfénovať si po umytí vlasy, nenechavať uschnúť.

dzejsik
17. apr 2024

mne dost pomohol Kerastase ten na mastne korienky a suche konce a urcite nespat s vlhkymi vlasmi

h2
17. apr 2024

Neumývaj si večer, ale ráno.

galioska
17. apr 2024

vela samponu davas na vlasy, to masti vlasy a nezabudaj na vitaminy z vnutra a paradoxne raz, dva krat za tyzden si premasti pokozku olejcekom pred umytim, su rozne v drogerke aj detsky moze byt. Ked je pokozka hlavy sucha, vlasy sa mastnia a neumyvaj kazdy den

guudy
17. apr 2024

Presne ako pisu baby, sampon bez sajrajtov, vyfenovat.
Este moze pomoct umyvat si vlasy rano, clovek sa do vankusa poti.
Viem, ze si pisala, ze farbit nechces. Kazdopadne, farbenie/melir a trvala (aj jemna) vysusuje vlasy. Ja mam melir a pomaha to. Ked mam vacsie odrasty, mastia sa mi vlasy rychlejsie.

guudy
17. apr 2024

@galioska niekomu nepomoze neumyvat kazdy den. Nechavala som si mastne vlasy takmer 3/4 roka a neudiala sa ziadna zmena😬

lakebabe
17. apr 2024

Áno jemný melir trochu presusi korienky mne to pomáha teraz mam odrasty a zas to je zle. Po farbeni mam pokoj a normálny sampon HS je najväčší bordel na trhu
Daj len trochu šampónu a Kondicionér len do dĺžok.
Toto menej časté umývanie ani mne nepomohlo vlasy si nezvykli

emi_emi159
17. apr 2024

Ja tiež odporúčam neumývať vlasy večer , tiež mám problém s mastnotou a vždy si umývam vlasy ráno , poriadne vysusim , upravím a ten deň som fresh , na druhý deň použijem suchý šampón , a tiež to vydrží , čiže umývať každý druhý deň ale vždy ráno. A ako spomínajú baby ,treba vysušiť fenom poriadne do sucha. Radšej vstan o 20min skôr ráno a je po probléme 🙂

galioska
17. apr 2024

@guudy tak ale mastenie nieje len o neumyvani ci umyvani, vlasy sa mastnia lebo pokozka hlavy je sucha a potom zle zaobchadzanie so samponom, strasne vela si ho ludia davaju

guudy
17. apr 2024

@galioska mam mastne bez ohladu na to, co s nimi robim ;)
Aj ked idem ku kadernicke, tak mam na druhy den mastne vlasy. A nemam suchu pokozku hlavy 🙂

simca06022011
17. apr 2024

ja ked si vyfenujem vlasy, mastne ich mam hned., rovnako nedaj boze aby som si dala lak, tuzidlo, alebo cokolvek na vlasy. treba prejst na umyvanie tak cca kazde 3dni... ak umyvas vecer, neist spat s mokymi vlasmi... Cize to s fenom si treba skusit. Co najmenej si babrat pokozku, menej samponu, riadne vymyt a riadne vymyt aj nasledne kondicioner atd. Su ludia co maju proste taky typ vlasov, nech sa deje co sa deje, ale zvacsa zla starostlivost urobi svoje.

majlo1234
17. apr 2024

Head and shoulders maju rozsiahly vyskum a perfektne formulacie, oni nepotrebuju presviedcat a robit green washing. To len na margo vasich komentarov.
Tiez odporucam umyvat vlasy rano

really8
17. apr 2024

Nehnevaj sa ale kadernicku ktora by mi odporucila HaS by som uz v zivotr nenavstivila. Evidentne o vlasoch a vlasovej kozmetike nevie nic. Kvalitna kadernicka ti nikdy neodporuci bezny sampon z drogerie. Idealne keby si isla k nejakej naozaj kvalitnej kadernicke ktora ti zhodnoti vlasy komplexne. Odporucam pozriet znacky kerastase, alterna alebo philipmartins

galioska
17. apr 2024

@guudy to si myslis len ty ze nemas, skus olejceky pred umytim, masirovat nimi pokozku hlavy a jasne nieje to o jednom masirovani. Menej samponu a na znacke nezalezi, nepomoze ani svatena voda. Ako sa hovori, klin sa klinom vybija. A z vnutra vitaminy brat, skontrolovat hormony.

luccija
17. apr 2024

@guudy tiež mám take vlasy.
Autorka zopni si ich na noc do copu a skús šampóny z lekárne Ducrey na mastné vlasy, dávaj si suchý šampón.Co najmenej fenovať, tužidlo, neprehrabavat si ich.Sampon bez silikónov, sulfatov majú ich v Tete drogérii sú s canabissom teraz neviem názov stojí okolo 6 eur

simca06022011
17. apr 2024

Inak zo samponov podla mna ziadny nie je dobry trvalo, mne aj kozna nakombinovala viac produktov, ked sme riesili vlasy... ciez mozes kludne head and shoulders, ale riadne vymyt = ale ak ti proste nerobi dobre, treba zmenit. Klorane zihlavovy je fajn, pripadne ducray z lekarne , striedala som to ja so samponom na padanie vlasov. A aj vody vlasove by mozno mohli pomoct... lebo to mne napr. vysusuje vlasy riadne.

zuzubb007
17. apr 2024

Tak H&Shouders a Pantene pro-v sú najhoršie šampóny aké existujú, raz som si to len kúpila aj muž a také lupiny a svrbenie hlavy som nikdy nezažila, neviem čo za agresiu to obsahuje ale nikdy viac tieto dve znacky, kúp si v lekárni nizoral po mesiaci uvidíš brutálne zmeny

luccija
17. apr 2024

Majú aj na mastné vlasy

guudy
17. apr 2024

@galioska riesila som to za svoj zivot uz s x kadernikmi. Nemam suchu pokozku. Brala som aj vitaminy. Krv mam pravidelne kontrolovanu, vsetko ok. Samponu pouzivam malo, neboj ;)

guudy
17. apr 2024

@luccija mne sa osvedcilo vyfukat cez kefu.
Ked ich necham volne uschnut, su mastne hned. Ak ich ususim fenom, tiez su rychlejsie mastne. 🤷🏼‍♀️😬

galioska
17. apr 2024

@guudy 😀 to som cakala😀 skoda reci, plac dalej🥳

guudy
17. apr 2024

@galioska dosli argumenty, nastupuje utok? 😘

ivett311
17. apr 2024

Ja odkedy používam šampón dixi vydržia mi vlasy aj 3 dni predtým som používala všelijaké drahé sampony a nič nepomohli mala som mastné vlasy aj lupiny

petronela1985
17. apr 2024

@autorka rovnaký problém mám tiež, nič iné nepomáha, ako že si umývam vlasy každé ráno, plus si ich dávam farbiť a melírovať. Ono sa to povie každému, že neumývať, je to tým horšie, ale ja chodím do práce, nemôžem si dovoliť chodiť s takými vlasmi. Čo sa týka šampónov, používam tuhý šampón z DM - mandarínka bazalka, také čosi a keď sa minie, tak obmieňam s Pantene bez parabénov a sulfátov.

iwesska
17. apr 2024

Neviem ako ty,ale ja sa v noci dost potim,hlavne v oblasti hlavy a potom tak vyzeraju aj rano. Zasadne si umyvam hlavu rano.

la_dolce_vita
17. apr 2024

Zmen sampon urcite, vyskusaj ... mne jedna kaderníčka zasa neodporucala bylinkovy sampon, ze po nom sa mastia. Ja sampony striedam.

salamistka
17. apr 2024

treba používať suchý šampón...ja si ho dávam na vlasy obdeň, jeden deň umyjem šampónom, druhý deň nasypem suchý
akože viem, že je to parádny zásah do vlasov, ale keby si si dala trvalú :D, tak ti vydržia aj týždeň sa nemastiť...aj tým, že vlasy sú vtedy také nadýchanejšie a nepriliehajú k pokožke hlavy a tým pádom sa menej mastia...