Ako kojiť týždňové dieťa v noci?

erienka
7. jún 2013

Ahojte.. V pondelok som mala cisarsky rez a uz od pondelka aj dojcim. Odvcera mi uz mali nechali so sebou na izbe aj v noci. Sestricka mi povedala, ze ju mam v noci kojit kazde 4 hodiny. Je to naozaj nutne ju budit, ked spi? Dnes som ju zobudila o 3.30 a potom sa jej nepodarilo sa prisat, len plakala. Sestricka ju potom nakrmila pasterizovanym materskym mliekom z flase, co samozrejme kojeniu neprospieva. Takze este raz: mam ju aj dnes po 4 hodinach zobudit? dakujem

linda20111
7. jún 2013

@erienka jednoznacne nebudit. mne to tiez hovorili ze po 3hodinach zobudit a bola som hlupa ze som tak urobila, babatko bolo nespokojne, papat nechcelo, chcelo spat a bolo nervozne. ked som ho potom chcela dat spat, nechcelo zaspat. ono sa samo zobudi, ked bude hladne. prespi max3-4hodiny, ak aj 5 tak neboj sa od hladu nezomrie. nie vzdy poradia v porodnici tie sestricky...

22beba
7. jún 2013

ja som dieta nebudila pokial samo neplakalo 🙂 asi to babatku stači ked sa nebudi 🙂 nemusíš ju budit podla mna pokial neplače

aduskatt
7. jún 2013

suhlasim, nebudit, dietatko sa zobudi, ked bude hladne🙂

erienka
autor
7. jún 2013

ani cez den nemam budit na kojenie, pokym sa sama nezobudi? Teraz spi vkuse uz 3 hodiny...

acer11
7. jún 2013

NIEEE,ale môžeš zobudiť sestričku-zaspala dobu 😀

irriss
7. jún 2013

nebudit ale kontrolovat... 😉
Mne bylo vysvetlene, ze se rika "budit na kojeni"..ale je to vlastne v zajmu prevence syndromu nahleho umrti kojence.. 😉
(smrt ve spanku)

karollka21
7. jún 2013

pokial nema ziadne problemy (silna zltacka napr. - ta unavuje babatko a nechce sa mu papat, len stale spinka), tak podla mna nie je dovod budit ho, prebudi sa, ked bude hladne 🙂 vela zdaru!

erienka
autor
7. jún 2013

@karollka21 no ved prave to, ze nejaku miernu formu zltacky ma. Ale asi len miernu, lebo zajtra by ma mali poslat podla vsetkeho domov. Ja som volala dnes aj laktacnej poradkyni, ako je to s tym kojenim a ona tiez povedala, ze raz za 4 hodiny ma byt nakojena. Uz som z toho vsetkeho uplne zmatena, kazda sestricka tu mi dava uplne ine informacie. Najhorsie je, ze asi ako kazda cerstva matka, nie som si ista, ci pije dostatocne vela.
Narodila sa s vahou 3420, vcera mala tusim len 3200

simca06022011
7. jún 2013

no ja som malu nedojcila, ale ked bola mala budili sme ju aj v noci.. ale iba chvilu... do tych 2 tyzdnov maximalne... aj to tak ze dostala o 7mej, potom okolo polnoci a rano ked sa zobudila...postupne sme to predlzovali... 2-3 mesacna spala v noci v kuse, ale zo zaciatku sme jej davali, aj kvoli zltacke ktoru mala dost silnu... (naucila sa a budila sa po par dnoch aj sama.. inak by spala aj v kuse... )

linda20111
7. jún 2013

@erienka zo zaciatku nemusi pit vela, cim bude babo vacsie tym viac bude pit. uvidis ako sa tvari po krmeni, ci je spokojne alebo ci este place. aj moj maly mal zltacku, kedze sa narodil v zime a vtedy to ma 90percent babatiek. keby mal silnu bol by pod lampou, takze neboj sa, nebud ho a nepocuvaj tie hlupe sestricky. naozaj zaspali dobu. je dolezite aby bolo babatko spokojne nie ony. babatkam par dni po narodeni klesa vaha a potom ked zacnu papat tak postupne znova priberaju.

mokon
7. jún 2013

@erienka nebudiť cez deň ani v noci, jasné, že cez deň kontrolovať, ak by si nepýtala po 5 hod., skôr som nebudila ani cez deň. Želám všetko dobré.

tilly
7. jún 2013

pokial ma normalnu vahu, nebudit...

sense
7. jún 2013

....mne povedali v porodnici, ze ak bude spat , mam ju mam zobudit v pripade ak by spala 6 hod. resp. najneskor po siestich hodinach zobudit a nakrmit, aby dieta neostalo dehydrovane....a co by som dala teraz za to keby vydrzi aspon raz tych 6hod. 😉

janulka182
7. jún 2013

babulky a nie je to myslene tak, ze ma budit prave kvoli tomu, ze koji? lebo pokial viem, tak po niekolkych hodinach, ked sa prsia nevyprazdnia, tak telo vytvara nejaky hormon, ktory brzdi mlieko a to sa potom straca? a este jedna vec, ak by babo malo zltacku, tak by som isto budila aj ja.

miku1
7. jún 2013

@erienka Odporúčam nebudiť. Keď bude malinká hladná, tak sa zobudí aj sama. Takže ju kľudne nechaj spinkať.

miku1
7. jún 2013

@erienka Čo sa týka tej straty na váhe, je to normálne. Každé bábo po narodení na váhe klesne, a postupne začne znovu priberať. Takže sa zbytočne nestresuj.

erienka
autor
7. jún 2013

@miku1 no prave som bola kupat a vazit malu a zasa trochu schudla, tak ma dalsia sestricka vystrasila, ze by ma teoreticky nemuseli zajtra pustit z nemocnice. Nechcela ma stresovat, len nacrtla tu moznost. Schudla uz na 3100, co je 300 gramov...A zaroven mi tiez povedala budit a kojit / prebalovat kazde 3 hodiny vratane noci. Mam obavy, ze ked to nedodrzim, tak bude stale chudnut a budeme tu musiet ostat (pritom pri poslednom kojeni vypila 50ml...).

erienka
autor
7. jún 2013

@janulka182 tu zltacku ma len v nejakej miernej forme vraj - neviem to vyjadrit presnejsie, lebo sama neviem...

demartka
7. jún 2013

Detičky,ktoré majú žltačku,sú spavé-nezobudia sa samé na kŕmenie,preto ju máš budiť Ty...Čím viac bude piť,tým skôr jej žltačka prejde a pre dobré naštartovanie dojčenia je dôležité prikladať..-čiže budiť..keď prejde žltačka a dojčenie bude rozbehnuté-teda žiadne kolostrum,ale zrelé mliečko,tak budenie možno vynechať,ale iba kým sa prsia nenalejú príliš-budú tvrdé a nebude sa vedieť prisať..vtedy treba trošku odstriekať,pomasírovať-nájdete si časom vlastný režim a systém,.chce to čas🙂)

lucinocka
7. jún 2013

@erienka zo zaciatku ti bude chudnut, musi z nej vyjst vsetok bordel co popila v brusku🙂 nebud ju, zbytocne jej vyrobis problemy so spankom, ked spinka tak je spokojna 🙂

elisadavinci
7. jún 2013

50 ml to je dobre 🙂 ja si myslim, že tým že ju zobudíš, len ju rozrušíš a ked plače ,tak sa nevie prisať alebo sa prisaje nesprávne a teda nebude správne piť čo koniec koncov vedie k znižovaniu tvorby mlieka. a keby si skúsila len počas spánku prejsť bradavkou po ústočkách? proste po tých 3 hodinách ju nezobudiť ale počas jej spánku skusiť ponuknuť prsko? ten chaos v informáciách je asi v každej porodnici, čo sestrička, to iná rada týkajúca sa tej istej veci 😖 .ja som tento problem nemala - budiť každé 3 hodky, lebo menší bol taký vykolajený z nemocnice, že pýtal každú hodinu, až doma sa ukludnil a jedaval každé 2-3 hodky. držím palčeky

matula211
7. jún 2013

Ja som môjho malého nikdy v noci nebudila...a prvé noci spal celé...uplne celé... o ôsmej večer, niekedy o desiatej papkal, čo bol náhodou hore...a potom spinkal až do rána do siedmej...a až vtedy papal znova...radšej som mu častejšie dávala cez deň, ako ho v noci budiť...ja by som bábo nikdy v noci na hlad nebudila...ale ako tu bol jeden príspevok, bola som každú chvílu hore, čo som bábo kontrolovala, či je všetko v poriadku...a keď som videla, že spokojne spinká, zaspala som zase spokojne aj ja...🙂

althejka
7. jún 2013

Ja som mala maleho tiez so zltackou a v noci som ho musela budit, pretoze tuk z mlieka sa viazal na bilirubin a to vlastne pomahalo tu zltacku vyliecit. 🙂 bol spavy, preto by sam nepytal,takze som ho iba v takom jeho polospanku ponukla prsnikom a on papal. nebolo to,ze mu zaznem a zatrasiem nim 😀 😀
velmi pekne mi to tam vysvetlila v porodnici detska lekarka,takze som vedela,preco budim a naozaj to pomohlo a mohli sme ist domov s normalnymi hladinami pecenovych testov.
doma som ho nechala v noci iba tak,ako on sa zobudil na papanie. ale pri tej zltacke plati zasada :plne brucho a teplo .

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miselkat
7. jún 2013

Moj maly mal tiez zltacku a budil sa sam kazde dve hodiny. Ja by som dieta nasilu nebudila.

myska_lili
7. jún 2013

babule a to ako sa ma budit babetko? 🙂

miku1
7. jún 2013

@erienka Moja prvá dcérka mala strašne silnú žltačku. Boli sme v nemocnici 7 dní a aj to rozmýšľali, či nás domov pustiť alebo nie. No pustili...No na kojenie som ju nebudila. Vždy, keď som ju začula, že sa už začína mrviť, tak som si ju priložila a ona ešte v takom polospánku sa napapala a znovu zaspala. Dokázala prespať aj 5 hodín vkuse. Mne ju bolo ľúto budiť, keď spinkala. Druhá dcérka síce žltačku nemala, ale tiež dokázala pekne dlho spinkať. No aj ju som kŕmila len vtedy, keď sa prebrala sama. A čo sa týka váhy, tiež veľa v nemocnici schudla. Narodila sa s váhou 3450 g, a domov nás pustili, keď mala 3300 g. Priznám sa, nikdy ani jednu ani druhú dcéru som nevážila, hoci som na izbe v nemocnici mala váhu. Keby si mala málo mlieka alebo by zle papala, určite by sa dcérka budila a neprespala by toľko času aj keď má žltačku. A ako píšeš, nemá ju veľmi silnú. Takže možno je len trošku viac spavejšia, než iné deti na oddelení 🙂 Sestričky budú vždy rozprávať to svoje...Držím palce, nech vás teda skoro pustia domov a nech malá začne pekne priberať🙂

adkasmolka
8. jún 2013

NEBUDIT! Dieta sa samo zobudi, ked bude hladne. Ja som bola stastna, ked syn spal aspon 2,5hod. 🙂

mirkave
8. jún 2013

kasli na cas,nepozeraj na hodinky.tvoje dieta je odteraz tvoje hodinky 😀 prikladaj tak casto,ako si dieta pyta.ked spi,tak nebud,lebo ako sama pises-neprisaje sa a nechce jest a potom ma problem zaspat.tiez neznasame,ked nas niekto nasilu zobudi........ riad sa instinktom a ked si nebudes ista,tak pocuvaj potreby dietata 😀 dojci tajk casto ako si dieta pyta

alexanotbad
8. jún 2013

@linda20111 prepac, ale Tvoje dieta nemalo zltacku preto, ze sa narodilo v zime