Dojčenie každé 3 hodiny v noci

helena220
7. okt 2013

Ahojte maminy.chcem sa spytt, mam naozaj dojcit každe 3 hodiny ako vravia lekari, že aj ked mala spi mam ju zobudit. vcera som sa totiz trosku prispala a zobudila som sa az po 5 hodinach od posledneho krmenia a mala pokojne spinkala.chvilku som pockala, zobudila sa s mrnkotom po dalsej pol hodinke sama, napapala sa a znova zaspinkala. Prve dva tyzdne po porode bola v noci presna ako hodinky, kazde 3 hodiny sa sama zobudila na hlad ale teraz uz chce spinkat dlhsie. mam ju teda budit aj tak po tych 3 hodinach,alebo ju nechat vyspinkat sa? ma mesiac aj 4 dni.vdaka

liz_lemon
7. okt 2013

@helena220 nechat spat, dieta ked je hladne, tak si vypyta

sharlotta
7. okt 2013

@helena220 nie,nechaj spat.Inak ak ma cumlik.moze sa na hlad budit neskoro.

janulina.k
7. okt 2013

ja by som urcite nezobudila, ved dietatko same vie, kedy je hladne 🙂

sissik
7. okt 2013

pokial nie je predcasne narodena, tak ju nechaj spat ako potrebuje. ked bude hladna, vypyta si sama

dejka77
7. okt 2013

Urcite nebud, takto jej len pokazis spanok a o niekolko mesiacov budes riesit preco neprespi celu noc.

bobi3
7. okt 2013

buď rada, že tak krásne spinká, moja dcérka sa ešte aj teraz v noci budí dosť často ☹ určite nebuď, ona sa zobudí, keď bude chcieť papať

sunny15
7. okt 2013

Nechaj spinkať,tak ako radia ostatné baby...drobec si vypyta papať...ty sa dovtedy vyspi tiež 😉

k_a_j_k_a
7. okt 2013

@helena220 pokial Ti dr. vyslovene nepovie, ze ju treba pravidelne krmit, lebo neprospieva, tak malu nebud. ja som deti nikdy nebudila. bola som rada, ked som sa vyspala aj ja. uzivaj si to, ze sa Ti nebudi kazdu chvilku, lebo velmi rychlo mozete prist do obdobia, kedy bude hore kazdu hodinu.

veva123
7. okt 2013

ja dojcim maleho ako si vypyta, niekedy prespi aj 8 hodin v noci vkuse a potom si pyta kazde dve hodiny... cez den vydrzi v kociku neppat aj 4-5 hodin... niekedy si malo potiahne a pyta uz o hodinu a pol. A takto som to robila od narodenia. Pekne pribera, rastie, takze ziadne dojcenie "kazde tri hodiny" neriesim... 😉

darina1952
7. okt 2013

@helena220 určite ju nebuď, spánok je pre bábätká veľmi dôležitý a keď bude hladná tak sa sama zobudí a bude si pýtať papať. Časy medzi kŕmeniami sa ti budú postupne meniť - predlžovať alebo aj skracovať podľa toho aký výdaj energie bude mať a v akom rastovom období bude bábo. Všetko je to inviduálne a tak sa musíš riadiť svojim materinským inštinktom. 🙂

cherry1981
7. okt 2013

Ja som cez den budila, ale v noci nikdy to sa mi nechcelo vstavat bola som rada, ze spi. A moje deti nastatie nikdy nepotrebovali v noci dlho papat. Asi od troch mesiacov prespali celu noc. V noci by som urcite nebudila 🙂

abbie
7. okt 2013

urcite nechat spat, mozes jej pokazit spanok a bude sa ti pravidelne budit, lebo si zvykne ...