Ako odsávať?

meggyinka
28. sep 2016

Ajoj v piatok musim ist do skoly na 6hodin a musim odsat mliecko. Taze :odstriekane mliecko prelejem do flasticky(teraz som odsla 80ml) a dam do chladnicky a ked budem vecer(o 3hodiny ??) zas odsavat potom to odsate mliecko prelejem zas do flasticky a dam do chladnicky a potom vychladene do mraznicky a rano napr ked budem zas odsavat cely den budem zbierat a davat do chladnicky a potom prelejem do mraznicky hej? Alebo zajtra vecer uz neprelievat do mraznicky a nechat rozmerazit tamto odsate ? A za jedno odsatie by som mala kolko odsat ci to je induvidualne? A nevietw kolko cca by potom malo z flasky vypit 7tyzdnove babatko? 🙂 a prsniky striedam tiez ci mam odsat aj aj po kojeni . Alebo mi to poriadne vysvetlite.dakujem za kazdu radu

glorikarebeka
28. sep 2016

@meggyinka ja som do mraznicky nikdy nedavala,odsala som a davala do chladnicky poukladala som tak aby sa bralo rad radom a hotovo,nic zlozite

candii
28. sep 2016

za cely den nazbieraj mliecko a v lekarni sa daju kupit nadobky alebo sacky na uskladnenie mm. A potom ho daj zamrazit. V chladnicke moze byt 24h a v mraziaku 3mesiace. Ked budes rozmrazovat tak vo vodnom kupeli

ewelyn3
28. sep 2016

Suhlasim s tym co pise "candii", plus odsavat kazde 2 hodiny, lebo odsavacka nestimuluje bradavku tak ako dieta a mohlo by sa ti tvorit menej mlieka, ked by si odsavala s vacsim intervalom...jasne ze ked si neni doma, tak sa neda odsavat, ale snaz sa mat vtedy aspon dostatok tekutin, aby si prsia mala naliate ked prides domov a male mohlo hned papat, resp. aby si mohla hned zase odsavat. A k tomu ze kolko ti male ma vypit z flasky...tolko kolko mu chuti, pri MM to vobec nemusis sledovat ci vypilo vela alebo malo, lebo mu mozes kedykolvek si zapyta zase dat, ci uz prsnik alebo flasku. Prsniky stiredaj v odsavani ako pri kojeni...ale ja som to robila tak, ze ked som z jedneho odsavala, tak mi z druheho kvapkalo mlieko..tak to som chytala do Via poharika a potom som si rovno odsala aj z druheho..proste pri jednom odsavani som odsala oba prsniky, bolo viac mlieka a lepsie sa tvorilo dalsie. Po kojeni podla mna odsavat nemusis...
A este k tomu mrazeniu, mlieko ktore nestihnes do 24 hodin spotrebovat si z chladnicky mozes zamrazit, zide sa ti neskor...za mesiac, za dva, ked pridu prve laktacne krizy a trochu sa ti znizi tvorba mlieka.
Drzim palce, odsavanie je trochu narocne, ale vysledok stoji za to, nic lepsie svojmu babatku dat nemozes 😉!!!