Ako podporiť tvorbu mlieka?

ki__
26. feb 2024

Ahojte.
Ako podporiť tvorbu mlieka? Malý má 3 týždne. Síce ho nekojím, lebo od začiatku stým mám problémy. Ale mlieko si odsávam a dávam mu to z fľašky. V noci dostáva umelé mlieko, cez deň len materské. Rada by som vtom takto pokračovala čo najdlhšie. Ale teraz dva dni mám strašne málo mlieka, takže mu musím dávať aj cez deň umelé. Čítala som, že niektoré ženy takto fungovali v pohode aj rok. Tak ako na to?

sofinkasara
26. feb 2024

@ki__ treba stále prikladať malé ku prsníku.. vtedy keď malé pije z prsníka sa ti tvorí mliečko. Tiež som s tým mala problémy a s dcérkou sme chodili až na injekcie (B12) co mi stále chudla. Cez deň som jej dávala len 1x umelé aby som sa uistila že nebude hladná.. a časom mi mlieko tieklo na strany co som ho mala až moc 🤣 držím palce , netreba sa vzdávať. Ďakujem Bohu že som dcérku mohla kojiť skoro do 3rokov.

anavixy
26. feb 2024

Skus power pumping, kontakt koza na kozu, castejsie odsavat a odsavat aj v noci minimalne raz! Ak mas odsavacku len na jeden prsnik, mozes si na druhy dat zatial kolektor (podtlakom podpori let down reflex a zachyti vytekjauce mlieko). Nic ine, ziadne bylinky ani caje a ine doplnky vyzivy nemaju lepsi efekt na tvorbu mlieka ako pravidelne a efektivne vyprazdnovanie prsnikov.

st_277
26. feb 2024

@ki__ senovka a benedikt, ale pozor mne sa z toho tak naliali, ze sa zapálili a stvrdli, cize aj tak mlieko nebolo😂 skus to uzivat v menšej dávke…

ivangeline
26. feb 2024

V noci mas najviac mlieka. Odsavaj aj v noci.

katie253
26. feb 2024

@ki__ mne pomohla čistá hroznová šťava, nie bublinková, nie vinea, kúpila som v obchode kde predávajú vina. 3l krabicu.

jaass
26. feb 2024

@ki__ autorka 7x do dňa minimálne odsavat. Alebo. Ak môžem poradiť, zavolaj si laktacnu a nastaví ti dieťatko na prsnik. 🙏🙏🙏

majlo1234
26. feb 2024

Jedine odsavat tak, ako by pilo babatko, cize kazde dve tri hodiny aj v noci

ki__
autor
27. feb 2024

Ďakujem ☺️ skúšam ten Power pumping, aj hroznovú šťavu. Dúfam že sa to rozbehne. Nerada by som malému dávala len umelé mlieko.

kathhii
2. mar 2024

@ki__ veľa piť tekutin, to je základ a môžeš aj doplnky na tvorbu mlieka, ale nerobí to zázraky. Dieťa treba prikladať aj v noci, resp.odsacať. a teraz ťa nepoteším... Ono je to aj genetika... Ja som mala mlieka dosť ( aké tiež nie hneď, prvé týždne som musela dokrmivat z fľaše. Tak, že najprv som nechala dieťa vypiť čo som mala a potom som ho dokrmila umelým... Ja som si ho vazika pred a po kojení, aby som vedela koľko dať umelého no a postupne sa to rozbehlo...