Ako prejsť z kojenia na flašku?

buba_3
9. sep 2011

Ahojte mamicky, prosim poradte mi ako mam co najlepsie prejst z kojenia na flasku. Drobec ma 14 mesiacov a rada by som uz zacala s UM. Pridavala som ho aj do prikrmov, s tym problem nebol. Aj som skusala dat moje mlieko do flasky, ale zial nic. Neviem ci je problem vo flaske, skusila som klasicky cumel, splosteny aj naustok a nic nezabralo.... Viete mi nieco poradit? Uz som pocula aj taku variantu, ze ho nekojit a za par dni mu bude mlieko chybat a vypije ho aj z flasky...

luciferkax
9. sep 2011

Tú variantu, pár dní bez mlieka, vôbec neschvalujem. napadlo ma, prečo chceš prejsť z kojenia na flašku? KOjené deti sa lepšie naučia piť z pohárika ako z flaše,, môj sedemmesačný flašu tvrdohlavo odmieta (je dojčený, ale vodičku, alebo čaj nevypije), skúsila som dať pohár (klasický obyčajný)pridržala a v pohode vypil 🙂 Drobec je už dosť velký na to, abya sa učil na flašu, ked o pol roka by si ho zas odúčala

veronika81
9. sep 2011

a prečo musí piť z fľašky? Uč ho pomaličky na pohárik, sú aj rôzne náučné poháriky. Veľa dojčených detí nevie piť z klasickej fľašky. A nespoliehala by som sa na to, že ak ho nebudeš dojčiť, mlieko mu bude chýbať. Chýbať mu bude možno akurát tak samotný prsník. Môj po ukončení dojčenia (síce mal už vyše dvoch rokov) vôbec nevyžaduje mlieko, ani mu nedávam, jeme dosť mliečnych výrobkov.

buba_3
autor
9. sep 2011

@veronika81 drobec uz vie pit z pohara, myslim ten detsky so sosacikom, ale ani z toho ho nechce... s cajikom problem nema. Ako si ty prestala s dojcenim? Odstavil sa sam? Ide mi aj o to, ze by si ho niekedy chceli zobrat na noc stari rodicia, lebo ich prvy vnucik uz u nich v tomto veku bol v pohode a kvoli dojceniu aj este nocnemu este nemoze, ale je pravda ze si sama este neviem predstavit ako by som bola v noci bez neho....

buba_3
autor
9. sep 2011

@luciferkax asi som to zle opisala, drobec uz vie pit z pohara, ale mlieko mi nevypije, cajom a vodou problem nie je...

veronika81
9. sep 2011

@buba_3 a čo ak mu to UM nechutí? Predsa len, je to iná chuť..MM je lepšie 😅
Môj malý u starých rodičov párkrát spal aj keď bol dojčený, ale on sa v noci nebudil, tak nebol problém. A ani ráno po zobudení keď ma nevidel, MM nepýtal, naši mu dali acidko. MM dostal potom cez deň, keď sme boli znova spolu, v tom veku (asi rok a pol) to už nebola žiadna tragédia.
Skôr by som sa sústredila na to, že ak ty vnútorne nie si presvedčená o tom, že noc bez teba zvládne, tak ho ešte nedaj (ak to nie je vyslovene nutné). Prvý vnúčik je prvý vnúčik, nemusí byť rovnaký aj druhý. A iba kvôli tomu ukončiť dojčenie, aby mohol spať u starých rodičov..to by som JA nerobila.

bezaz
9. sep 2011

@buba_3 vobec by som to neriesila.. to ho chces odstavit len koli starym rodicom? 😲 dcerka pila len z poharika, z flase nikdy nechcela, mlieko ako take nepije doteraz, nahradzame acidkom, actimelom atd, jogurtmi, syrmi a pod.. inak, ochutnala si niekedy UM? ja by som to nepila a nedivim sa ani detom, ze ho nechcu 😀

luciferkax
9. sep 2011

Možno mlieko nechce, skús mu dávať len viac mliečnych výrobkov, napr syr, jogurt, puding, kašičku... Ja zas s tým problém nemám, mladšieho iba kojím, no starší má tri roky, je mliečny maniak, vypije denne pol litra mlieka, krupicu, jogurt a vkuse pýta mliečko 🙂

bubelko
9. sep 2011

@buba_3 v podstate ak pojde na jednu noc z domu a nebude mat mlieko, nic sa nestane. skor si myslim, ze mu budes chybat ty, ako matka, otec ako otec a celkovo domace prostredie. a bud to klapne alebo nie. skusit to mozes. a ked sa vrati, budete pokracovat dalej ako pred tym. ty si mozes pocas tej doby odstriekat. ved ho tam nejdes dat zrovna na tyzden 😉
inak ja som kojila do roka, starsi po roku odmietol akekolvek mlieko - ziadne nepije dodnes. je jogurty, syry a to staci. mladsi presiel v pohode na KM z flase. deti su rozne a ak mu ine mlieko nechuti, nevadi, nic sa nedeje, nemusis do neho na silu tlacit UM. nahrad ho inou mliecnou potravinou 😉

buba_3
autor
9. sep 2011

to mas pravdu, kazde babo je ine a este s tym pockame..... k tomu mliecku, problem je ale aj v tom ze ani moje odstriekane mlieko nechce vo flaske...

veronika81
9. sep 2011

@buba_3 jednoducho nechce fľašku ako takú, nevie z nej piť. Zbytočne ho nenúť, nie je to v jeho veku už potrebné učiť sa na fľašku, hlavne keď ti už vie piť z pohárika 😉

buba_3
autor
9. sep 2011

@bezaz jasne ze nechcem len kvoli starim rodicom s kojenim prestat, len ked zo vsetkych stran pocujem ako deticky su na umelom mlieku, tak som to chcela vyskusat.... ale asi tomu necham volny priebeh a snad sa niekedy odstavi aj sam....

bezaz
9. sep 2011

@buba_3 drzim ti palce, okolie vie byt velmi manipulativne.. ja som starsiu dcerku dojcila do 25mesiacov, synatora snad potiahnem rovnako 😉 uzi si tie chvilky tak dlho, ako sa da, potom ti ostanu uz len spomienky na spolocne tulenie 😵

veronika81
9. sep 2011

@buba_3 tak ani kvôli tomu, že detičky v okolí sú na UM, by som JA s dojčením neprestávala 😉 Ak ťa to nijako neobťažuje, teš sa z toho, že vám je dopriate dojčiť sa v tomto veku. Keď už nič iné..vieš ako ide UM do peňazí? 😀

buba_3
autor
9. sep 2011

@veronika81 dakujem za podporu, budem pokracovat.... len som potrebovala pocut aj ine nazory skusenejsich mamiciek...

zitaje
9. sep 2011

@buba_3 to je ako keby si chcela kupovat krabicove mlieko, hoci mate doma kravu, lebo vsetci piju krabicove 😖 . UM je len NAHRADA materskeho mlieka, ma sa podavat v pripade, ze dojcenie z nejakeho dovodu nie je mozne.