Ako prejsť z kojenia na fľašku?

gabilili
29. apr 2019

Dobrý deň. Prosím vás mám synčeka 2,5 mesačného ktorý je plno kojen bez problémov... Len ide o to ze mam zdravotné problémy a potrebujem ho naučiť na fľašku... Musím ísť na operáciu s tým ze to chcem urobiť tak ak Boh dá a podarí sa odsať si mliečko a urobiť zásoby aspoň na dva dvi... Lebo po narkóze nemôžem kojiť 48 hodín tak aby mohol papať moje mliečko z fľašky a potom chcem nabehnúť na kojenie... Aká fľaška by bola najvhodnejšia? Respektíve cumel na fľaše? Zatiaľ mi ju odmieta (fľašku =ďakujem za všetky rady

veronikadomanova
29. apr 2019

@gabilili ak ide o narkózu,tak aj po nej môžete kojit, keď je cisársky rez v úplnej anestéze,tak nečakajú dva dni aby sa mohlo začať dojčiť 🙂
Nemusíte učiť na fľašku,môžte tie dni keď budete v nemocnici kŕmiť pohárikom alebo po prste na cievke,pozrite si videá na mamila.sk ,nie je to nič zložité 🙂 fľaška môže pokaziť dojčenie

bronik89
29. apr 2019

@gabilili ja si myslim ze od cumlika ani flasky tak nezalezi 🙂 drzim palce aby operacia dopadla dobre a aby sa syncek naucil na flasku, je dost malinky myslim, ze az tak to nevypozoruje 🙂

gabilili
autor
29. apr 2019

@bronik89 no práve že už som skúšala fľašku a zatiaľ neúspešne...

gabilili
autor
29. apr 2019

@veronikadomanova no neviem zatiaľ každý doktor mi povedal že 48 h nemôžem kojiť... Ono je to iné po cisárskom.... Tam ešte mlieko sa tvorí a dieťatko není len kojene ale aj dokrmovane zo začiatku... Takže neviem...

evkamotka
29. apr 2019

@gabilili v najhorsom nakrmite striekackou

veronikadomanova
29. apr 2019

@gabilili mlieko sa tvorí od 16 týždňa tehotenstva 🙂 niektorí lekári neodporúčajú pri kojenie nič 😀 ale to je na vás 🙂 tak aj keby toľko neodstriekete a dali by ste UM,ide tam ide o to ako to dieťa bude prijímať,keď nechce fľašku skúste ten pohárik alebo cievku 🙂 držím palce s operáciou 🙂 a tie dni je dôležité pravidelné odstriekavanie mliecka,aby sa neznížila tvorba 🙂 infúzie dokážu ale spôsobiť veľké naliatie prsníkov,takže odsavacku bude treba aj do nemocnice vziať

alzbetasg
2. máj 2019

Tommee Tippiee znacku pouzivame my, a je skvela.. cumliky vyzeraju ako bradavky :D
https://www.mall.sk/kojenecke-flase?b[]=tommee-...

espturmalina
2. máj 2019

Ahoj, aj ja som mala ten istý problém, že som šla 6 týždňov po pôrode na kyretáž v celkovej anestéze, ale trvala len 40 minút a povedali mi, že dojčiť môžem po 24 hodinách... dcérka dostala v tom čase UM, nemala som mlieka na rozdávanie, tak sa mi nedarilo odsať do zásoby, použili sme fľašu avent natural. Nakoniec bola dcérka bez môjho mlieka 48 hodín, lebo som potrebovala silnejšie lieky proti bolesti aj po operácii, no k veci, za tých 48 hodín akoby zabudla na prso a nechcela sa mi potom prisať, vyriešila som to tak, že som jej ponúkla prso počas nočného kojenia, keď bola v polospánku, chvalabohu chytila sa a potom ešte párkrát štrajkovala, lebo jasné, že mi dočasne trošku klesla produkcia mlieka, ale nevzdávala som to a napokon som ju dojčila až do roka... dúfam, že som mojou skúsenosťou v niečom pomohla, drž sa na operácii, všetko dobre dopadne.

espturmalina
2. máj 2019

ak sa bojíš toho, že sa ti nechytí na fľašu, prinajhoršom nakŕmite striekačkou alebo pohárikom, či cievkou, neboj, hladný nezostane, bude dobre.