Ako prestať dojčiť?

tobnuf
20. jún 2016

Poradte mi prosim Vas chcem prestat kojit ale moj maly je strasny cicik men. Zaspava na prsniku.. ukludnuje sa aj niekolko krat v noci. Ma zachvilu 7 mesiacov. Prosim o radu od tych ktore si tymto presli

tetapetra
22. jún 2016

@tobnuf bud si zvyknes alebo uplne odstavis. Maleho som odstavila tak, ze ho 2 noci davala spat mama a aj cez den. Neviem ci to u 7m pomoze

sun123
22. jún 2016

my sa trapime nocnym vstavanim a zaspavanim na prsniku 16-ty mesiac, kamoska mi poradila natriet bradavku horcicou,u nich to vraj zabralo, synovi sa to "znechutilo"..odvtedy vraj prespia celu noc..

lalaben
22. jún 2016

@rrybka nevadi,ze som musela prestat,chcela som to hlavne pre seba,svoje zdravie-budem mat 40 - ku,mam asi 47 kg a odchadzaju mi zuby.odkedy som prestala aj maly v noci lepsie spi,uz nie som dudel.

katarina644
24. jún 2016

@tobnuf mate na to este cas. do roka je to pohodicka. potom by som uz rozmyslala. neurobila by som tu istu chybu ako pri malej, ale urcite kym je mliecko, nedavala by som umele mlieko. aj ked moj syn bol na umelom mlieku a nic sa mu nestalo. ale ze by spal a bol kludnejsi neda sa povedat. drzim palce.

tobnuf
autor
24. jún 2016

@katarina644 dakujem .. no budem sa to snazit este do roka vydrzat a dufam ze sa rozpapa aj v prikrmoch lebo zatial nic..

slavinocka16
27. jún 2016

Naša malinka má 15.mes. Je kojena a tiež neviem či ju mam postupne odstavovat alebo ešte vydržať? Poraďte mi prosím! Ďakujem

luba41
27. jún 2016

@slavinocka16 chce sa dieťa odstaviť? asi nie..vadí Ti niečo na dojčení? musíš si nejako sama dať odpovede.. zdá sa ti že dojčíš už dlho? čím nahradíš MM?
sa pridaj do skupín https://www.modrykonik.sk/group/8304/
https://www.modrykonik.sk/group/4722/

margarita
27. jún 2016

7 mesacneho by som este urcite neodstavovala, tak po roku uz je to len na rozhodnuti mamicky.
ako prestat dojcit je podla mna podobna otazka Ako prestat fajcit? 😉

teraz ma asi eko bio matky ukamenuju, ale je mi to jedno 😀

takze z mojich osobnych skusenosti, je to fakt zalezitost vole a pevneho rozhodnutia matky.

vsetky svoje deti som dojcila vyse roka, a aj teraz dojcim rada a vzdy ked to potrebuju.
ale pride cas, ked matka citi, ze mozno uz je cas to ukoncit, ale kvoli tlaku okolia alebo pocitu vlastnej nenahraditelnosti s tym ma problem. ale takych problemov este bude, ked bude treba dietatu vysvetlit, preco nemoze mat toto a tamto, preco nemoze ist tam a tam, a pod.

je to kazdeho osobna vec, ci chce dojcit rok, dva, tri, alebo do maturity 😉

ale ked sa raz rozhodnete prestat, je to VASE rozhodnutie, kazde aj to najzavislejsie dieta to prijme, mozno bude plakat jednu noc, dve, tri, ale nie navzdy.

prestala som takto dojcit uz 3x, a garantujem, ze moje deti nemaju z toho ziadnu traumu ani nic podobne.
drzim palce.

tobnuf
autor
27. jún 2016

@margarita .. ano prehodnotila som svoje rozhodnutie a naozaj ukoncit dojcenie v 7m je skoro a hlavne kvoli tomu ze nechce papat prikrmy. Pockam este urcite do roka. A uvidime ako nam to pojde. Hlavne vecer vyhradne zaspava na prsniku tak som zvedava ako to potom zvladneme. Dakujem za radu

margarita
27. jún 2016

@tobnuf
no zaspavanie byva problem dost dlho...niektorym detom pomaha pritomnost matky alebo aj otca 🙂
ja takto lezim pri detoch, az kym zaspia. najstarsej sme pri tom rozpravali rozpravky, synatora ukludnovalo ked mi zmolil palec, a mladsej dcerke stacilo, ze lezim pri nej a objimam ju, nechcela rozpravat, spievat ani drzat za ruku.
uvidim, co zaberie na tohoto az ho raz odstavim,inak mne ziadne dieta dojcenie neuspavalo, resp., zaspali na prsniku, ale akonahle som ich polozila, okamzite zase otvorili oci... 🙂

urcite to zvladnes, kazde dieta je ine a samo si povie, co potrebuje.

slavinocka16
27. jún 2016

@luba41 wau! Ďakujem krásne! Letecky som pozrela tie skupiny! Sú super!😂

@margarita zdielam váš názor. Je to na každej matke. A ďakujem za povzbudenie.😀