Bolesť pri dojčení

29. nov 2022

Ahojte.Mam tyzdnove babatko a velmi trpim pri dojceni a vlastne aj ked nedojcim a dotknem sa bradaviek.
Nik mi neukazal jak mam dojcit,ako sa ma dieta spravne prisat.O dva dni idem k dr a mala by mi poradit.
Mam rany (ragady)na bradavkach.
Co by som sa mala tesit s dietatka,tak mam hruzu z toho,ked chce papkat.
Poradte mi prosim co mam robit.
Dalsia vec je,ze mi mlieko ide len po kvapkach,nestrieka mi,ked si skusam odstreknut rucne.Je to normalne?Mala nehladuje.Vahu ma v poriadku.Prsia natieram Purelanom a aj si kvapky mlieka potieram a prsia nechavam vetrat.
Nechcem prestat kojit a davat babu umele mlieko,ale takto to nezvladam.
Ako ste to riesili vy?Ja som v zahranici a nemozem poprosit laktacnu poradkynu z mamily napr ☹️

veronika_sk000
29. nov 2022

skontroluj, ci ma v poriadku uzdicku pod jazykom a nie je prirastena, vtedy sa dietatko nevie spravne prisat

trgypadl
29. nov 2022

V prvom rade skus zmenit polohu, pre mna bola naj futbalova, ragady je potrebne co najskôr zahojit, ja som pouzivala masticku lansinoh a sprej cicatridina, vela stastia, bude dobre🤗

kitycat
29. nov 2022

Ja som este len novacik v kojeni, ale urcite zmen polohi kojenia aby ti nedrazdili tie iste rany.

Drzim palce, mne az laktacna ukazala v porodnici jak s handrou... Nic mi neukazali..

Aj videa z Mamily su dobre

hilda08
29. nov 2022

Mne velmi pomáhal lanolin, neboj sa je to chvíľkové, zladite sa a bude dobre, ja som prve tri tyzdne pri kojení preplakala od bolesti a nakoniec som kojila dva roky, pri druhom uz islo vsetko hladko, učíme sa cely život 🙂

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svokrinjazykmonika
29. nov 2022

Ako píšu, skontroluj uzdičku pod jazykom, mojej malej ju spravili hneď v nemocnici. A mamilu poznáš, takže si určite naštuduj fotky správneho prisatia a videá. Aj rôzne polohy skúšaj podľa videí. Ja mám 6 týždňové dievča a stále mám niekedy problém so správnym prisatím alebo s niečím. Nie je to vôbec také ľahké sa všetko správne naučiť. Skús sa spojiť s nejakou laktačnou aspoň telefonicky alebo cez video hovor. A ja tiež keď si stlačím bradavky tak mi nestrieka len vybehnú kvapky a to celkom úspešne kojím 6 týždeň, aj mlieka mám dosť. Takže je to ok.

paulahr
29. nov 2022

Ahoj, mala som to rovnaké, pomohli mi klobučiky a ragady si potierať bepanthenom po dojčení 🙂

basska_b
29. nov 2022

Ja som tiez nasadila klobuciky a Medela lanolin... laktacne to zavrhuju, ale ja by som povedala, ze vsetko je ok, ak pomoze. Lebo ked budes z kojenia citit bolest a stres, odrazi sa to na mliekotvorbe :(

autor
29. nov 2022

Ja tie klobuciky neviem pouzivat.Za 1.to ani nedrzi dobre a za 2.ked som si malu prilozila,nesla ani kvapka…

tiika
29. nov 2022

Ako tu bolo napísané, skús sa aj cez telefon či videohovor spojiť s laktacnou. Ja poznám jednu, je veľmi skúsená, dobrá, vela i telefonuje s mamičkami (hlavne keď bola korona). Ten lanolin ani ona neodporúča. Pri bolestiach nám radila si normálne dať Ibalgin (3x denne). Pri vela liekoch idu len stopové množstva do mlieka, nevadi to, radsej ako máš trpieť alebo prestať kojiť. Mne samej by to nenapadlo, ale skutočne veľmi pomohlo i inym, s ktorými sme sa bavili. Potom skontrolovať uzdicku, či prisatie. Horna no najmä spodná pera ma byt akoby “vyduta” ma ju byt vidno, nie vtiahnutá dovnútra. (Toto bol napr. môj problém).

selu11
29. nov 2022

Tiež som to pri prvom mala rovnako, stále som hovorila že radšej ešte raz rodiť ako toto... Ragády sú svine.
Mne pomohli náplaste multi mam.
Zachránili mi kojenie. Mala som tu laktačnú, prízvukovala mi aby som sa veľkým oblúkom vyhýbala krémom s lanolinom. Ten ti ranu zahojí, ale len zvonku a z vnútra sa ti to môže zapáliť. A to je potom ešte len sranda... Kúpiť krém bez lanolínu mi ale dalo zabrať, nakoniec som našla v DM. Minulý rok som ho už nenašla.

majlo1234
29. nov 2022

Cez klobuciky to ide podla mna este tazsie. Aj to viac boli, aj mliecka ide menej. Ak sa ti podari, narvi babatku do pusy cely dvorec, ja napriklad nemam bradavky, tak som si musela vzdy nejako rukou vytvarovat a tak napchat do pusy, potom to uz tak neboli, ako ked saje len ten vrsok. A vela sil ti prajem, dojcenie je zo zaviatku velmi narocne