Bolestivé dojčenie dvojdňového bábätka

6. aug 2020

Baby ja som úplne zúfalá. Narodilo sa nám bábätko , ma 2 dni. Premotivovana mamička chcela som veľmi dojčiť lenže ja to už nezvládam ako ma bolia bradavky. Stále chodí ku nám laktačná poradkyňa - prisatie aj bradavky sú ok aj poloha aj všetko ale proste bolesť je to nenormalna. Každé dojčenie je pre mna utrpenie a len pri tom revem jak sprostá. Rozmýšľala som že skusim buď mliecko odsávať alebo klobuciky na dojčenie ? Ja vôbec neviem. Som tak ubolena a zúfalá že najradšej by som jej dala UM. Prosím poraďte nejako

cucu2
6. aug 2020

Poznám ten pocit, a plne ti rozumiem. Kto nezažil nevie. Teraz ti každý bude písať, že je to nesprávnym prisatím alebo, aby si zmenila laktačnú...Mňa tiež tak boleli ale strašne.Mňa boleli aj pri odsávačke. Klobúčiky som neskúšala. No po čase si zvykli a už bolo dobre. No trvalo to asi mesiac.

andreatytler
6. aug 2020

Presne tak... hrozna bolest. Niekde som citala ze nic nedokaze pripravit bradavky na nicivu silu babatka. Ked som videla obrazky ze ako sa bradavka natiahne ked sa prisaje tak som nechcela verit. Niet divu ze to tak boli.
Ja som natierala mastickou po kazdom kojeni a aj medzi tym, ked sa mi masticka vstrebala alebo osuchala o saty. Trvalo to veru asi 3 tyzdne. Nemohla som ani nic obliect... kazdy dotyk bol utrpenie a to bol december takze mi bolo zima len tak na holo. Zobrala som starsi rolar a vystrihla otvory tam kde su bradavky tak aby vytrcali a v tom som bola asi 2 tyzdne a aj som v tom spala. Mojmu muzovi sa to naramne pacilo 🙂. Skus tie klobuciky a ak to bude prilis neznesitelne, netrap sa. Citala so prispevky od zien, ktorym sa nikdy neulavilo a mali neznesitelne bolesti neustale a neznasali kojenie... mali z toho len traumu. Ale moja rada je, vydrz aspon 3 tyzdne, pri kojeni som citila neskutocnu spatost s babatkom. Nikdy som necitila taku spatost s nikym inym... super pocit... som velmi rada ze som kojila.

smejko25
6. aug 2020

Ahooj viem co prezivas ale neboj ulava je blizko 🙂 Mna takisto boleli ale trvalo to len par dni...treba hlavne vela vela vetrat prsia a po kojeni potri bradavky materskym mliekom 🙂 uvidis coskoro to prejde

smejko25
6. aug 2020

Aj ja som prezivala take bolesti ze mi az nohy krutilo (ale za par dni po porode to preslo) len si este kup masticku znacky Multi mam 🙂 ale pozor nie Lanolin lebo ten moze rany na bradavke len “zalepit” a nehojit 🙂

alikal
6. aug 2020

vies co, poradkyne a mamila ti budu tvrdit ze spravne kojenie neboli, to je hovadina. moja mi do krvi ozuzlala bradavky, mala som praskliny, pomahal krem z dm-ky na bradavky, uz neviem presne jak sa volal, preslo to za nejake dva tyzdne, asi si prsia zvykli, aj kamosky hovorili ze prvych par tyzdnov je takychto a preslo im to. treba vydrzat ak chces kojit. ak sa to vydrzat neda, tak flasu a vykasli sa na vsetkych co ti tvrdia ze musis kojit. je to tvoje telo

margaretka_
6. aug 2020

Ano, spravne prisatie neboli. Ale prve dietatko a takto kratko po porode boli. Prsia si musia zvyknut. Mna to pri prvom tiez nejaky cas bolelo, az ma nadvihovalo s postele ked sa prisal, akoby mi tam zabodli spendlik. Casom to naozaj preslo. Dojcim uz dlho, uz druhe dieta

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lula313
6. aug 2020

Kojenie naozaj nemá boliet. Treba pozriet uzdicky, obe deti s nimi mali problem a potom hneď bolest prestala po cvaknutí. Aj multi mám naplaste sú geniálne.

comika
6. aug 2020

Mam 3 deti. Pri kazdom toto iste. Neskutocna bolest, dokonca ked babo zaplakalo ze bol cas dojcenia, mna prehanalo od strachu. Ale prejde to. U mna trvalo 5 tyzdnov kym to uplne preslo a necitila som nic. Skusala som maste, kremy, nic to nepomaha. Po dojceni treba chodit s holymi prsiami, vetrat, nedrazdit bradavky. Mne pomohlo aj to ze som preskakovala dojcenie a babo dostalo flasku (odsate mlieko). A naposledy som uz bola velmi zufala a chytala som da aj slamky, natrela som si bradavky hrubou vrstvou Heparoid kremom. Sama som neverila ako rychlo zaucinkoval. Natierala som si 3 x denne (pozor musis poumyvat aj mydlom pred dojcenim), ale ja som uz pi prvom pouziti citila velku ulavu a nadruhy den absolutne bez bolesti. Moji boli dojceni do 2 rokov kazdy.

simona92101
6. aug 2020

Lansinoh krem na bradavky-perfektna vecicka,odporucam mastit mastit.ak sa bradavky nezahoja,netrapit sa..

andreakotesova
6. aug 2020

Aj nové topánky, keď si poväčšine hocikto kúpi, tak má otlaky. Tie sa časom zahoja a topánočky môžeš veselo nosiť. Tak to bolo aj u mňa s dojčením. Nenormálne ma boleli ožužľané bradavky, myslela som, že to nedám a po 2-3 týždňoch, keď sa mi zošúpali, zahojili, tak som už dojčila úplne bez bolesti. Používala som mastičku na bradavky Avent. Ak máš dostatok mlieka, tak skús vydržať.

00ivi00
6. aug 2020

Ja som si tiež tým prešla.. Prvý mesiac bol kadejaký, ale chodila som stále hore bez... Žiadne tričko a už vôbec nie podprsenka.. A ja som teda mala aj klobúčiky, nech si laktačné hovoria čo chcú pre mňa to bola pomoc pri hojení bradaviek a aj pri prisávaní (mali sme problém). Odporúčam polohu koala https://www.dojcenie.eu/7-dielny-video-navod-na..., hovorím za seba, v tejto polohe som viac necitila žiadnu bolesť a bradavky sa mi zahojili

nickpick
6. aug 2020

u mna to trvalo cca 2 tyzdne, potom si bradavky zvykli, velmi poctivo som natierala bradavky kremom z DM a pouzivala som multimam naplaste, tie mi velmi pomahali a doslova horuce bradavky schladili, takisto vlazna sprcha, treba dbat na hygienu aby sa predislo zapalu, kupila som si pohodlne chladive podprsenky a pouzivala jednorazove prsne vlozky, ak chces kojit treba na to ist racionalne, ano boli to, ale nie navzdy, u niekoho par dni, u dalsieho par tyzdnov, potom to prestane a kojit budes automaticky, mne velmi na zaciatku pomohlo striedat polohy, lebo sa tak nezatazuje len jedna cast bradavky, kojim doteraz (dieta ma skoro 11 mesiacov), laktacnu som nikdy nepotrebovala, mala som stastie na super sestricky v nemocnici po porode kde mi vsetko vysvetlili a ukazali, a to som nikdy nebola taky ten typ, ze musim kojit za kazdu cenu a cez mrtvoly, nechavala som to otvorene, pozri skus to este tyzden, ak sa to proste nezlepsi, skus klobuciky, alebo prejdi na um, kazda zena ma pravo rozhodnut sa co je pre nu najlepsie...

titla
6. aug 2020

Kojenie ma bolelo 6 tyzdnov. Niekedy mi az slzy ako hrachy stekali po licach. A to bol maly spravne prisaty, polohu sme mali dobru, nemala som ani ragady na bradavkach, ale prvych 6 tyzdnov bolo pre mna kojenie utrpenie.
A ked som sa o tom rozpravala s kamoskami, tak vsetky kojenie spociatku bolelo.

danielahamar
6. aug 2020

Ja som mala krém na bradavky a vždy pred kojenim som ho umývala

danielahamar
6. aug 2020

@nickpick aké chladive🤔?

nickpick
6. aug 2020

@danielahamar z nextu online, bez vypchavok a kostic, nie su z bavlny ale z takeho hladkeho syntetickeho elastickeho materialu, ja som nemohla chodit naholo, lebo mi oblecenie bradavky odieralo...

danielahamar
6. aug 2020

@nickpick pozriem, ďakujem, január mam termín, tak už pozeram

ledgerka
6. aug 2020

Ja som po 2 dnoch povedala stop lebo som uz mala ragady a bolest bola neskutocna, mlieko aj tak ziadne. Ukazali mi ako to osetrovat, dali odsavacku kazde 3 hodiny na stimulaciu a krpec zatial dostaval UM z poharika. 4 dni neskor uz bolo mlieka na litre a bradavky zahojene. Takze od 6 dna som zacala kojit bez problemu a bez bolesti. Chcelo to len plan. Sestricky v nemocnici a aj laktacna mi vraveli ze cez velku bolest aj tak kojenie nema zmysel pretoze stres blokuje mlieko. Vraj sa ani netvori ako by malo a ani sa nespusti ked si cela v krci. Ale to bolo vo svajciarsku, nie slovensku. Skus skonzultovat ci tam naozaj nie je nejaky problem. Neznasam ked sa povie "musis" vydrzat a trpiet ked mozno naozaj nemusis.

smejko25
6. aug 2020

@ledgerka tak si vezmi ze vpodstate aspon 2 dni musis vydrzat lebo ked si prvorodicka bradavky doteraz nikdy nic take nezazili (ibazeby😁)
Ako som pisala mna to tiez bolelo tak ze nohy som doma na gauci krutila ako besna ale to bolo prvych 10 sekund a potom uz dobre a do tyzdna a pol po porode uplne zmizla 🙂 mna len to ze niektore zeny sa tvaria ze ake su hrdinky lebo pôrod dali bez epi ale kojit nieeee lebo to boli 🙈🙈 tak nepochopis 😁😁

denkadenisa
7. aug 2020

Poznám, v pôrodnici mi slzy tiekli pri každom kojeni, sestričky tvrdil, že musím vydržať, blbosť strašná... Po príchode domov krvavé bradavky a keď malý pil tak mi v prsiach rezalo, cítila som to dobre ženie až od ramien. Doma som to s plačom vydržala asi deň, strach vždy keď malý zaplakal a musela som ho priložiť, až kym prišiel manžel aj s Nutrilonom a fľašou a malý a konečne najedol a ja som mala tri hodiny pauzu. Napokon som odsavala celé tri dni, kým sa mi ako tak zahodili bradavky a malý mal fľašu za ten čas. Ja som sa ukludnila, zmierila sa so situáciou a prestala stresovať, na to mi konečne nebehlo mliečko a úplne som vysadila UM. Mne osobne pomohli také mušle na bradavky od Avent, keď som musela mať niečo oblečené. A gélové náplaste Multi-Mam

lolazmola
7. aug 2020

Jaaaj moja presne viem o com píšeš 2 deti mám a obe som takto dojcila. Pri druhom som si vravela ze už sa mi to nemôže stať a boli to ešte horšie. Do slova a do písmena som mala vytrhnúť kus bradavky. Po 6 týždňoch som bola ôk. Klobúčik lakťacna ne odporúčala ale ja som sa už tak bála dojčenia že som revala už pred dojčením tak som si ich sem tam dala. Dávala som si aj obal gin krém pred kojenim zmila. Sém tam som si musela dat aj ibalgon asi co sa to nedalo vydržať... Hovorím 6vtyzdnov sme takto fungovali. Odsávanie ti moc nepomôže lebo tiež to boli aspoň teda mňa. Teraz ma mala 22 mesiacov a ešte stále kojím som si povedala ze keď som vydržala tých 6 týždňov tak nech už kojím dlho a som na seba Hrda že som to tak dala cez tu bolesť
Neviem ci mas bradavky aj doranane ak máš môžem poradiť čo pomohlo mne, pripadne aj posunúť, kľudne napíš

marcella6
7. aug 2020

Poznám. Už na druhý deň som ich mala rožžuvané až pľuzgiere, plakala som pri kojení. Sú na to všelijaké krémy. Už v pôrodnici mi dávali krém,či obklady. Pomohlo keď malý sa najedol,zaspal, ja som si išla opláchnuť rýchlo bradavky zimnou vodou, ľahla som k malému (zavrela sa s ním v izbe) nakremovala bradavky a ležala s prsiami von - na vzduchu... Potom to nejako prešlo...