Chcem prestať dojčiť, len neviem ako

evelyn19
8. dec 2015

Ahojte maminky,

mám 17 mesačného syna a chcela by som prestať s dojčením...teda rozhodla som sa skončiť už dávnejšie, ale nedarí sa mi :( Skúšala som také babské recepty ako soľ na bradavku, červenú papriku, čierne korenie, ocot...malého nič z toho neodradilo. V podstate už mi ide mlieko iba z pravého prsníka aj to iba tak možno 4x za deň, on si iba dudluje bradavku. Iný dudel odmieta. Skúšala som mu nahradiť moje mlieko umelým - tiež neúspešné. Vymenila som viaceré značky, skúšala som z pohárika, z flašky (mám vyskúšané aj viaceré typy dudlov na flašku), zo srkálky. Nič...ani kravské mlieko nechce ani kakavko...2x som skúšala nedať mu prsník - plakal a po pol hodine ma manžel stopol, že bude mať malý z toho traumu...tak už neviem čo mám skúsiť...najhoršie je, že je schopný sa zobudiť aj každú hodinu v noci a iné nezaberá , iba prsník...už nevládzem...vie mi niekto pomôcť?

ďakujem, ak si to prečítate aj za akúkoľvek radu...

betunka39
8. dec 2015

Nuz radu?Aj ja by som rada moha ma pomaly 4 a este sibpyta didi rsno a vecer.V noci uz spavsla a teraz bola chora tak sa znova budi.Ale moha rada.ak budes silna tak asi najlepsie odist na 2-3 dni.Mozno zaberie.Ja som nrmala odvahu .

silvuska47
8. dec 2015

No tento isty problem mam aj ja.som zvedava co napisu niektore zienky.ja nedavam na veceru mlieko ale urobim krupicovu kasu taku troska hustejsiu tak tu pekne spapa a prespi v noci.cez den si nespomenie ze chce pit s prsnika.a skus ked sa preberie v noci na prsnik troska masirovat chrbatik malo by ho to troska ukludnit a zaspat.moj ked sa v noci preberie nahodou na prsnik tak ho opatrne pretocim na brusko a zaspi hned bez toho aby som mu dala prsnik..

roamers
8. dec 2015

Ja som teda prveho nekojila, ale kamoska vyriesila tak, ze malemu povedla, ze ma chore prska, zalepila bradavky leukoplastom, a maly chodil a hladkal, ze bobenko a ofukoval a po par dnoch zabudol aj na mlieco 🙂. Fungovalo to aj u druhej kamaratky, ktorej som to poradila.

pribinak
8. dec 2015

zdekuj sa na 2-3 dni z domu prec, ocko s babkou jedno dieta spolu zvladnu

nedielka
8. dec 2015

Taktiež som prestala košík, keď malý mal 17mes. , bol to pre mňa boj. V noci som plakala S ním, dávala som mu kakao, ktoré hádzal O zem..tulila som ho, hladkala, nakoniec som aj z izby odišla do obývačky spať.. Trvalo to 4dní...už by som to však viac neurobila..počkali by som, až sa sám odstavi...

egiginka
8. dec 2015

preco chces ukoncit??? : nebolo by rozumnejsue radsej postupne ???? xhces mat inteligentne dieta a robis z neho blbeho ked si myslis, ze vymeni namu za cumel a mm za um???? sorry; ale vdaka sojceniu neni blby.... odporucam postupne na ti ist a aj tebe bude lepsue; nebudez nat tak plne prsia. Uzi si to, uz nikdy nebude to obdobie.... zi normalne, daj si alkohol, cvic, chod von, chod s kamoskami, neboj dieta prezije aj nic bez teba aj vikend oddychni si, nebud otrokom, ale zase ked yz si sa roHodla dojcit, nerob mu traumu!!!! uvidis🙂 mozte sa pomaly dostat len na rano- vecer potom len na rano a pomaly vobec a urobi to sam!!! bude stastny a aj ty! a navyse sa to odzrkadli na zdravy a iq🙂

margarita
8. dec 2015

ja som odstavila 3 deti po vlastnej zrelej uvahe, to sa ale dojcili uz iba pred spanim a 2x pocas noci v tom case. mali tak medzi 13 az 16.mesiacom. najhorsie som to brala pri prvej, tiez som sa bala, ze bude mat traumu 😀 plakala prvy vecer a v noci, druhy vecer uz len v noci ked som jej namiesto prsnika ponukla vodu, ale treti vecer si uz dala iba vodu, a od stvrteho vecera pocnuc sa uz prestala v noci aj uplne budit 😀
pri druhom a tretom som uz posmelena vedela, ze ziadnu traumu z toho nema a mat nebude, ze je to v tomto stadiu uz len doplnok, a ze vacsie problemy s tym zvacsa ma prave matka a jej skutocne ci falosne vycitky svedomia prip. rady okolitych ludi, rodiny alebo supermatiek co dojcia aj predskolakov, a cakaju, kym sa spontanne odstavia.

vsetky moje deti zhodne odmietali UM, ale v tom case jedli uz jogurty a ine mliecne vyrobky, tak som len pridala viac a bolo.

drzim palce, lebo podla mna je to v hlave 🙂 ide o to, ze Ty musis byt rozhodnuta, dieta citi aj tu neistotu a vycitky. a utekat na par dni, aby si to vychutnal niekto iny, mi pride nefer voci nim. ked moje deti placu a dozaduju sa mlieka, som tam ja na to, aby citili, ze stale som tu, mam ich rada, pomojkam, pritulim a vsetko, ale .... uz nedam 😀

lusyke
8. dec 2015

No dolezite je byt dosledna. Ak raz povies nie tak to ma platit a nie ze po pol hodine povolis lebo muzovi praskaju nervy. To plati uplne vo vsetkom vo vychove deti. Maly z toho traumu mat nebude. Len si vsimol ze ked bude vytrvalo plakat tak nakoniec povolis. Musis dat jasne najavo hranice.
Ja som malej postupne zmensovala davky, hovorila som jej ze ma bibi na ciciku, ze uz je velka a iba babatka piju z cicika....a pod. Okolo 2 rokov sme prestali uplne ale nasej zachutilo kravske takze to bolo jednoduchsie. Vypije aj 1l mlieka na den. Maly asi potrebuje citit tvoju pritomnost a pomaznat sa s prsnikom, jemu asi nejde o to mlieko..to sme mali aj my uz na zaver...preto som jej moje mlieko stopla uplne.

laura0107
8. dec 2015

Ahojte.pridavam moju cerstvu skusenost.odstavila som moju malu pred 1,5 mesiacmi ako 15 mesacnu..bola uz riadna zavislacka.cez den ma hocikedy hocikde driapala za tricko...v noci chcela dudlat 10-15x.tak som si povedala zo dna den ze ju skusim najprv odstavit z denneho..vzdy ked prisla za mnou ze chce cicik som ju hned chytila a zabavala cim sa dali,,aj vecami co inak sa nemoze hrat( ale vzdy ju zaujimali-sufliky v kuchyni v kupelni) alebo som ju rychlo obliekla a sli sme von pozriet zvieratka....2dni sme boli takto..na treti den nechcela cez den ani raz...ani naznak nebol..v noci som jej este davala,,ale pytala vzdy menej...po 3 dalsich nociach uz nechcela vobec...slo to uplne bezbolestne u nas..ale! V noci sa tak isto casto budi..s tym rozdielom ze uz nechce cicik...

mrskova
8. dec 2015

su dve moznosti .. jedna ako pise pribinak, bud odid ty, alebo posli manzela na 3 dni aj s dietatom prec.. kamoska obe deti takto odstavila , alebo druha moja skusenost, zrus nocne kojenie .. u nas bolo revu ( inac, ja som to robila, ked bol manzel na nocnej , lebo on by sa zlomil 🙂 , a tiez by som ho kojila este ) mala som flasticku s vodou pripravenu , a ked plakal som mu toto ponukla , takto plakal asi hodinu , prvu noc .. druhu posmrkaval a tretiu spal ... potom som zrusila kojenie na obed, potom rano, a nakoniec sam odmietol vecerne kojenie .. v 17 mesiacoch sa odstavil ... no hold skusaj 🙂 .. a ked sa zadari o par mesiacov pridas aj ty radu ... drzim palce

zonjushe
8. dec 2015

ja som sa dcerku 1x pokusala odstavit ked mala rok..pokusy trvali do jej 25 mesiacov, kedy sa to podarilo..bola som makka, stale som sa zlutovala..a potom prisiel po vyse roku den, kedy to zobrala nejako v pohode a uz viac nepytala 😀

katkaamir
9. dec 2015

Pri prvej dcérke nebol problém ju odstaviť-síce mala už 3.Stačilo bradavky zafarbit 😊.Pri druhej dcérke je to už horšie.Ma 2,5 vôbec mi nechce jesť,stále som ju musela kojit cez deň aj 10-krát a v noci každú hodinku.Teraz som pred mesiacom musela odcestovať s druhou dcérkou na súťaž do Čiech na 3 dni.Malá ostala doma zo starkou.Prvú noc plakala,potom už bolo lepšie.Rozhodla som sa,že keď vydržala toľko dni tak ju prestanem kojit.No keď sme sa vrátili domov mala sa nám veľmi potešila a hneď pýtala odo mňa mliecko- pekne som jej vysvetlila a nedala som jej,ale večer začala veľmi plakat a nakoniec som jej dala.Ale som kojenie obmedzila a po dohode s ňou už jej dávam len večer pre spaním.Síce niekedy ešte plačká,ale stále je to lepšie a teraz asi po mesiaci už celú noc prespi.Určite odporúčam postupne odnaučit.

dana_l
9. dec 2015

@evelyn19 nechaj maleho v noci s manzelom. ty spi v inej izbe. teraz je na rade muz aby pomohol s dietatom. ked prekonate tyzden, dva, tak maly si zvykne ze nema mlieko - prsnik - dudlik - v ustach. a bude dokonca aj lepsie spat.
cez den ked bude pytat, povedz nie, nie je. a nedaj. ked polavis placu, tak maly to vie a bude plac vyuzivat ako prostriedok na dosiahnutie svojho.
viem co ti pisem. mam styri deti. 😉

evelyn19
autor
9. dec 2015

Ďakujem veľmi pekne všetkým za rady, idem na to. Rozhodla som sa.
Začnem leukoplastami a keď nezaberie, budem skúšať ďaľšie možnosti 🙂

alchemilkazltozelena
9. dec 2015

@evelyn19 ja mam 18 mesacnu dceru ktoru kojim od leta uz len v noci...vecer som ju naucila zaspavat pri hudbe a hladkanim po chrbte, a cez den som ju kojila uz len na obed, jedneho dna som toto kojenie vynechala a vobec neprotestovala...potom som vynechala to vecerne - zaspavacie, naucila sa zaspavat za 3 dni a to som si myslela, ze ju nikdy nenaucim inaksie zaspavat ako pri kojeni,,,a podarilo sa...budila sa mi vzdy o polnoci, ked som ju nakojila, nechala som ju uz pri sebe v posteli a potom sa zas zobudila okolo stvrtej...chcela som ju oducit sa budit o polnoci, aj sa mi to podarilo a to tak, ako mi baby tu na mk poradili, ze ked sa zobudila o polnoci, dala som ju k sebe a hladkala, nenakojila som ju, trvalo to max. tyzden a odvtedy sa budi az nadranom okolo stvrtej alebo piatej, niekedy prespi uz aj celu noc do siestej, to ju este nakojim a pospime si do siedmej....cize ja s kojenim prestavam postupne, ako som pisala, ktore koejnia som vynechala....ja mam vsak este aj taky problem ze poobede ju enveim naucit zaspavat inak ako na prechadzke v kociku, ale ked nejdeme von, tak mi nezaspi inak ako pri kojeni, to je zas moj problem....chcela som ju naucit zaspavat ked jej budem rozpravat rozpravku, hladkat ju, ale marne, jednoducho nezaspi a ked dam prsnik, zaspi hned, verim vsak ze do dvoch rokov ju nauacim pekne zaspat aj cez den, asponze vecer mi uz pekne zaspi...leukoplastami by som na to nesla, pride mi to akesi divne, radsej skus tak ako ja, vynechat kojenia a hlavne v noci ho odnauc sa budit, ved sa potrebujes aj ty vyspat....jasne ze ti bude revat prve noci, ale stale sa to bude zlepsovat, ver mi...este dodam, ze ani moja mala nechcela kravske, ale postupne jej zacalo chutit, davala som jej vecer ku krupici, teraz davam rano, vypije aj 125 ml...zachuti aj malemu uvidis len treba trpezlivost a skusat, vypije trosicku a bude sa to zlepsovat

vejula
9. dec 2015

@evelyn19 je to tvoje rozhodnutie, preto ti nebudem písať či to máš alebo nemáš spraviť, len ti skusim vysvetliť prečo tvoje dieťa odmieta cumlík, flašku. Je to tým, že 17 mesačné dieťa ešte prirodzene očakáva, že bude dojčené a to čo dojčením získava mu proste cumel ani flaška nemôžu nahradiť. PREto ho jednoducho len tak nejakým plastom neoklameš. Mám pocit, že vela mamičkám príde divné, že ich dieťa odmieta cumel ale ked ono to vlastne vôbec divné nieje, pretože ten kus plastu im proste nedá to, čo práve potreubuju.

evelyn19
autor
17. dec 2015

Ahojte. Tak sa ozyvam zhruba po tyzdni. A uz nekojim ☺ Mali ste mnohe pravdu. Chce to len rozhodnutie a vsetko je to len v hlave. Urobila som to tak,ze som mu proste mlieko nedala. Prvu noc sa budil z placom, druhu uz menej a tretiu ked sa zobudil sam si nahmatal srkalku a napil sa vody. A dnes sme zazili s manzelom zazrak - maly spal bez prestavky od pol 10 do 6 rana. To sme nezazili uz pomaly 1,5 roka! Zacal aj viac papat a velmi sa z toho tesim. Uz ma nevyzlieka na verejnosti, nedudle si v noci hodinu prsnik, nebudi sa kazdu hodinu, ja sa citim konecne viac oddychnuta...kojila som 17 mesiacov a zazila som vselico - kojenie cez slzy, zapalene aj dohryzene bradavky. Mnohe to poznate...ale bolo to pekne obdobie. Ale som rada,ze to skoncilo ☺ Dakujem este raz vsetkym co si to precitali a poradili!

evelyn19
autor
17. dec 2015

A este som zabudla napisat,ze sa tym vyriesila aj dalsia vec - maly dokazal zaspat iba v kociku alebo pri kojeni - zrazu zaspi aj na posteli - iba sa prituli ku mne a do 10 min je tvrdy ☺

alchemilkazltozelena
17. dec 2015

@evelyn19 a mlieko mas este?

evelyn19
autor
17. dec 2015

@alchemilkazltozelena v lavom prsniku myslim ze uz ani nie - netecie mi odtial. V pravom este ano. Mavam mokre prsne vlozky. Prve 3-4 to bol des. Nemohla som ani pravou rukou pohnut. Mala som prsnik ako kamen a hrozne to bolelo ale uz lepsie ☺