Čo pomôže na krvavé prsníky?

koharovaivana
16. júl 2013

Prosím poraďte mi, mám malú dcérku ktorá má 2 týždne, plne kojená, ale moje bradavky sú veľmi popraskané a krvavé, potieram ich mastičkou Calcium pantothenicum a skúšala som už aj klobúčiky na bradavky, ale tie mi nevie chytiť a nepije cez ne mliečko, viete mi poradiť ako ich zahojiť .............. Ďakujem za každú radu

piacere
16. júl 2013

Dievčatá si veľmi chvália krém na bradavky Babylove z DMky (čistý lanolín)

amelie123
16. júl 2013

ja nemám osobnú skúsenosť, ale videla som, že stále radia mamilu. sk.🙂

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

mona333
16. júl 2013

Ja som si kupila cisty lanolin Multi-mam lanolín krém na bradavky, je drahy ale to bolo jedine co som mohla aby sa malicka nevyhodila a pomohlo to a taktiez som mala naplaste http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-... a tie pomohli genialne. Nakolko su drahe,tak som si ich strihala napoly a velmi mi ulavili a kojim dodnes 🙂 a to ma Laura uz 11 mesiacov.

monyccka
16. júl 2013

nenatierat nicim, len stale po kojeni umyt teplou vodou, jemnucko osusit cistou bavlnou (plienockou) a nechat co najviac na vzduchu. To jedine mne zabralo. A skontrolovat s laktacnou poradkynou prisatie, pretoze je pravdepodobne zle, ak mas bradavky tak znicene. Nie je to nic strasne, laktacna ti ukaze, ako mas babo pri kojeni spravne drzat a ako mam mat pusku a jazycek, aby ta nic nebolelo.. Su velmi mile, netreba sa branit priamej rady. na mamila.sk mas kontakty. 🙂

bublinka711
16. júl 2013

Mala som rovnaký problém. Popraskanie bradaviek vzniká nesprávnym priložením a potom sa už ťažko hojí ak sa nezlepší priloženie bábätka. Ja som vyskúšala všetko - mastičky z lekárne, klobúčiky, náplaste, lanolín, nekojiť z jedného prsníka kým sa nezahojí a potom vystriedať, nenatierať, nechávať voľne na vzduchu - nič nepomohlo. Zachránila nás až laktačná poradkyňa keď mala dcérka týždeň a už vtedy mi namiesto mliečka ťahala krv a rozbehol sa mi aj zápal prsníka s parádnymi horúčkami. Takže odporúčam rýchlo kontaktovať poradkyňu napr. z mamila.sk. Opíš jej situáciu, mne doniesla aj takú zázračnú zarábanú mastičku, ktorú si oni poradkyne dávajú miešať. Stála ma 2€ a do dvoch dní som mala prsia zahojené. Pamohla mi zlepšiť priloženie a ukázala veľmi pohodlné polohy na dojčenie. Dnes má malá 2 mesiace a dojčíme bez bolesti ostošesť. Mastičky mi ešte zostalo, mám ju odloženú do rezervy keby sa problém ešte niekedy objavil 🙂. Držím palce a určite neváhaj a volaj.

veronikam
16. júl 2013

Ja som odsavala skoro rok a mala som priserne krvave bradavky par krat, a jedine co mi pomohlo bol Sudokrem. Poradila mi to moja porodna asistentka, ku ktorej som chodila na predporodny kurz. A Sudokrem ani neublizi dietatku, ked ostane na bradavke, calcium treba poriadne umyt. Krem z DM nezaberal, ani nic ine. Drzim palce.

marian86
16. júl 2013

ja som tiež to prežila, Musela som umele bradavky od začiatku použivat, a tak cucal maly že som pri dojčeni aj plakala. Mne už nič nezabralo, ani krem, ani mliečko na bradavky, Nič, musela som prestat kojit, nechcela som aby syn papal krvave mleičko... 😒

matozazzo
16. júl 2013

Pri prvom som kojila cez klobucik, pomohla mi sestricka, kojila som starsiu cely cas, do 28m. Druhu som chcela skusit bez, strasne to bolelo :( Ale nevzdavala som to, stale pred kojenim (a aj medzitym, ked som mala plne prisa), som masirovala, odstriekala trochu mlieka,aby som necitila tlak. Vtedy sa dcerka lepsie prisala.. a hned ked som dokojila, niekedy aj so slzami v ociach, umyla som bradavky teplou vodou a natrela Bepanthenom. Kojila som na striedacku, lavy prsnik, potom pravy, takze to pekne posobilo a pred kojenim som si vzdy bradavku umyla. trvalo to asi 2 tyzdne, zacali sa mi robit chrasticky, tie potom pekne zmizli a odvtedy kojenie nebolelo.. Vraj je to zlou technikou, ked sa male velmi namaha a taha bradavku... Takze spravna poloha kojenia, zajdi za laktacnou alebo sestrickou, kde ti to pekne ukazu, pomozu a neboj, prejde to!

lusinda1989
16. júl 2013

Mne pomohla mast na bradavky od aventu nemusi sa zmyvat prsia som mala do troch dni zahojene

maminag
16. júl 2013

Ahoj, ja som mala presne tento istý problém, a veeeeľmi mi pomohla mastička Framykoin, žiaľ je len na predpis, zmiešaná s mastičkou Dermazulen, pred kojením som bradavky umyla, po kojení na prste mastičky zmiešala a natrela.......veľmi rýchlo sa to zahojilo, poradila mi to gynekologička 🙂

akrim1311
16. júl 2013

mne pomáhal bepanten.Je drahý ,ale dá sa s ním natierať aj detská rituľa.

kia241
16. júl 2013

babylove mama ,mast na bradavky z DM jednoznacne odporucam....odskusane

milota164
30. júl 2013

mne pomaha bepanthen ale casto to sposobje aj nespravne prilozenie tak skus sa trebars poradit aj s doktorkou ked pojdete na poradnu

monca1111
30. júl 2013

mala som aj z dm s lanolínom, ale nepomohla, najlepšia bola cicaderma, veľmi mi pomohla, ale treba bradavku opláchnuť pred kojením

jojo161
15. aug 2013

baby mne pomohli hrozne tieto náplaste:
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...
už som myslela, že končím s kojením....kojila som asi 4 mesiace, potom mi niekto poradil tieto náplaste a moje bolesti naozaj zmizli......ak by ste niektorá chcela tak mam celú krabičku, kým mi prišla táto krabička, druhú som si zohnala u nás v lekárni (mimoriadne, lebo nikde o tom ani netušili) už som mala bradavky zahojené....
ak by ste niektorá chcela, napíšte správu a dohodneme sa na cene 😉

modrofuzik11
5. sep 2015

mne pomahal velmi dobre krem bepanthen. bradavkam sa vskutku ulavilo.

mara21
26. jan 2016

ahoj viete mi poradit prosííím moje bradavky po 3 dnoch kojenia su uplne bolave bolest je dost silna a tiež mi krvacaju...dnes malinka po papani vygrgla niečo take ako usadenu krv..može to byt z toha??a tiež strašne hlta a nevie si odgrgnuta ked niekedy to z nej pekne vyleti....bojim sa kvolitej krvy... ☹

mikymiky
26. jan 2016

Na krvave prsniky je najlepsia laktacna poradkyna, kedze ak by sa babatko spravne prisavalo, taketo nieco sa nestane.

lili007
26. sep 2016

Velmi dolezite je na uvod zahojit bradavky a potom hladat pricinu problemu...zvacsa zle prikladanie dietatka...pozrite laktacne poradne na webe.
Na popraskane bradavky treba davat kvapky materskeho mlieka a nechat ich "vetrat". Po zaschnuti natierat, idealne kremom, ktory sa nemusi pred kojenim zmyvat. Mna zachranil krem Bepanthen Care. Aby sa prsia zahojili pouzivala som aj spominane klobuciky a jeden prsnik som odsavala. Ked sa zahojil odsavala som druhy a potom konecne nastal pokoj. Kremovat som ale kremovala aj nadalej lebo koza bola extremne namahana.
Krvi v mlieku sa nemusite bat, nestane sa nic ale samozrejme nie je to idealne.
Na odgrgnutie ale treba mat trpezlivost, niekedy aj minuty aj desiatky minut...inak dietatko bude boliet brusko.
Drzim palce, hlavne to ustojte a pokracujte. Mliecko je v prvych mesiacoch najdolezitejsie.