Dojčenie len z jedného prsníka

anjelik1991
9. okt 2021

Dobrý deň, už druhý deň syn odmieta kojenie z pravého prsníka. Ak ho ponúknem odtlačá sa alebo začne plakať a hľadá druhý. Pravý prsník mám už dlhšie menší, a radšej sa kojí na ľavom. dá sa to nejako riešiť? Chcela by som kojit z oboch aj kvôli veľkosti a množstvu mlieka. V noci je veľmi často hore asi mu mlieko nestačí. Syn má 11 mesiacov.

hipuska
9. okt 2021

@anjelik1991 a čo iné jedlo? Mlieko by už malo byť pomaly druhoradé a mala by ho nahrádzať normálna strava. Ja som v 11 začala oducat od nočného kojenia, a v 12m.uz prespal celú noc bez mlieka. V tomto období uz môže ísť o akýsi zlozvyk/pocit uspokojenia počas noci.

vikinka128
9. okt 2021

@hipuska moja švagriná plne kojila kým mal maly cca 15 mesiacov .. žiadne iné tekutiny ani strava 😩😩

hipuska
9. okt 2021

@vikinka128 no, vela záleží aj od dieťaťa. Niektoré deti proste stravu odmietajú. Tak matky supluju aspoň mliekom. A nemyslím si, že to dieťa nejedlo nič iné. Možno to je len taký tvoj pocit. Veď take veľké dieťa sa prirodzene zaujíma o jedlo. Keď jedia rodičia dostane dačo do úst... atď

anjelik1991
autor
9. okt 2021

@hipuska on je veľký papkáč. Chutí mu skoro všetko hlavne mäso a zelenina. Na raňajky ma biely jogurt, desiata MM pri zaspávaní, obed mäso,zelenina, žĺtko, strukoviny. Olovrant ovocie, výživa a pri uspavaní MM. Večera kaša a druhá večera MM. Ako si ho oducila od nočného kojenia? Ja by som tiež rada. Lebo mám pocit že v noci by len pil ale nemá ani čo
@vikinka128 môj pije aj vodu

vikinka128
9. okt 2021

@hipuska nie, ona sama povedala že mu odmieta dávať niečo iné ako svoje mliečko - malý koľko krat doslova slintal keď bol s nami pri stole ..

monika2605
9. okt 2021

@anjelik1991 ja kojim od narodenia len z praveho..lavy odmieta uplne najprv trosku cicala potom uz vobec... ked som chutnala bolo v nom slane mlieko..netusim ako ale bolo...a uz ide mat 11 mesiacov a sme len na jednom prsbiku

wewerka01
12. okt 2021

@anjelik1991 ja som mala v ľavom malo mlieka takže rok a 3 mesiace bol kojeny na jednom.....vlastne kojila som oboma ale stále som ho prikladala aj k lavemu. Mám jedno prso väčšie a druhe menšie až tak to nevidno.

essenceee
16. okt 2021

skus dokrmovat, alebo mu pomaly davat umele mliečko. Aspon ja som to takto robila a dieta bolo spokojne