Existujú bábätka, ktoré zvládajú dojčenie a dokrmovanie cez fľašku?

denka259
1. máj 2021

Ahojte maminky, myslite, že 4-mesačné bábätko zvládne dojčenie aj dokrmovanie cez fľašu bez toho, aby sa zabudlo dojčiť?

heidy222
1. máj 2021

@denka259 Moje Obe deti som tak Rok dojcila.

lienka9
1. máj 2021

@denka259 ja som tak pol roka tahala.

makova333
1. máj 2021

väcsina deti to zvladne, to tu len aktivistky strasia, ze nie.
@denka259

zuzka102
1. máj 2021

Moje zvladlo bez problémov, fungovali sme tak cca rok.

danulienka78
1. máj 2021

Aj moj syn tak bol, vydržali sme 16 mesiacov

siska53
1. máj 2021

@denka259 mne dr.povedala, ze po 2.mesiaci to uz nie je problem.. pri malom som sa hanbila dojcit na verejnosti, tak som odsala a dala mu flasu, doma sa dojcil.normalne..

autumm
1. máj 2021

A prečo prečo sa nedalo? Ja som tak uz v porodnici fungovala. Mala nemala problém ani s prsníkom ani s flasou

zuzuliennka1
1. máj 2021

@denka259 ano, moj syn - po porode sekciou najskor cisto len flasa, v nemocnici len flasa, doma som skusala kojit - prve tri tyzdne nic, stale flasa,… a potom sa rozbehol a kojila som ho do 1,5roka 🙂 a kebyze ho neodstavim ja, bola by z neho prisavka mozno doteraz (má 3r)

dollyzv
1. máj 2021

Môjho drobca som tak od začiatku prikrmovala um. od prsníka sa odstavil sám cca v 4,5mesiaci teraz má 6 a je čisto na um a prikrmoch..mali sme MAM fľaše a prijal ich hneď,ani s prisatím nebol nikdy problém..

denka259
autor
1. máj 2021

Joj kocky moje zlate, ani neviete ako ste ma potesili. Mám problém s dojčením - mám malo mlieka 😢. Tak sa teraz dokrmujeme fľašou UM a dva kratbza deň dojčím. Laktačná ma ale strašila, že mám flasu hneď vyhodiť, lebo sa nebude chcieť dojčiť. Ono asi má pravdu, že bude malička preferovať asi fľašu, lebo je to jednoduchšie pre ňu ale nemyslím si, že by stratila techniku satia cez prsník. Vy ste mi to len potvrdili. Skúšali sme dojčiť pomocou cievky ale malička sa na to hnevala. A nechcem ju chuda moje takto trápiť.

ajka0207
1. máj 2021

@denka259 ono sú dvojice matka-dieta ktoré nemajú problémy s dojčením, či už je fľaška, cumel... A potom sú dvojice kde tie problémy sú. A tam je najlepšie zrušiť rizikové veci ako je tá fľaška. Bohužiaľ ani zrušenie flasky nezname že sa dojčenie zachráni

karola987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tara42
1. máj 2021

@denka259 ja som od narodenia najprv dcerke odsavala a tak pila z flase nonstop. Potom som skusala aj dojcit od 3. mesiaca a postupne som na to presla a teraz ma 10.mesiacov a stale kojim a vecer davame flasu umeleho.

denka259
autor
1. máj 2021

@tara42 takze v 3. Mesiacikoch mala aj fľašu aj dojčenie? S fľašou ste teda nikdy neskončili len si ju eliminovala s viac prikladali, tak?

h_petra
1. máj 2021

@denka259 obe moje predcasniatka tak fungovali 7,5 mesiaca

andreatytler
2. máj 2021

@denka259 Ja som prikladala, nails sa len trosku, tak som dala materske mliecko vo flasi (co som si odsala) a potom ak este bol stale hladny so dala umele mliecko. Fungovalo to 8 mesiacov.
Nedokazal ucinne tahat z prsnika od narodeni....a ale vzdy si rad potahal a prsnik bol najucinejsie uspavadlo. po 6 mesiacoch som zacala stracat mlieko.

marrie5385
2. máj 2021

Moja dcérka prešla z fľašky na dojčenie. Ale fľašu sme na vodičku používali ďalej.

babatkoo
2. máj 2021

Ja presne tak isto pri starsom synovi 😁. Radsej som odsavala na von a doma kojila

tara42
2. máj 2021

@denka259 hej, presne tak. Flasku ma doteraz. Z nej pije UM len vecer a ma ju k dispozicii aj cely den ked sa chce napit vodicky a inak cely den kojim. Bezproblemovo.

sono2
2. máj 2021

@denka259 Tak. Laktačna ma pravdu
Sama uvidíš čo bude neskôr.
Ja som z tých fanatyčiek, ktoré mali kvôli cumlu 8 mesiacov štrajk, dcéra sa nechcela dojčiť len v spánku. Po zahodeni cumla sa konečne dojčila na požiadanie 2 roky
Mladšiu dojčim ďalšie 2 roky moje dcéry nemali nikdy UM plus sú extrémne zdravé atb nikdy a druhá mladšia mala dve nádchy v za dva roky.

denka259
autor
2. máj 2021

@sono2 moja ma tiež cumlík. Prvorodena cumlík nikdy nemala. Maličkej som cumliky vyhodila keď mala mesiac, poplakala si 3 dni a vyzeralo, že je už dobre. Len potom sa mi začala v noci stále budiť, spávala som tri hodiny, cez deň som sa starala o obe detičky plus domácnosť a po tyzdni som bola hotová. Nakoniec som jej jedno ráno už zo zúfalstva jeden cumlík co som ešte mala dala a bola spokojná a neplakala. Ja som mala malo mliečka aj keď sme sa plne kojili, aj keď cumlík mala a aj keď ho nemala. Stále bola placliva, asi hladná. Pri prvorodenej som takéto problémy s mliekom nikdy nemala.

sono2
2. máj 2021

@denka259 Tak, deti sú náročné
Ja mam tiez dve dvojročný rozdiel a tiež sa obe dojčili druhá sa stále dojči v noci veľmi často obe
My ale spíme spolu a je pravda, že by som sa už rada v kuse tri hodiny vyspala, ale už tretiu mat nebude a ja zase niesom unavená.
Ja hovorím zo skúsenosti, čo pri prvej robilo problém a pri druhej funguje bez problémov, nemusí to nikto praktizovať.
Proste sú to moje odporúčania radšej ako urobiť chyby ktoré nemusia ale môžu spôsobiť problémy ktoré sa ťažko odstraňujú.
Väčšinou mamičky rezignujú, lebo štrajk malo ktorá mamička dá, proste je to veľa
A veľa mamičiek nechce proste uveriť alebo pochopiť že veď prečo by to nefungovalo u mňa tak veď všetky kamarátky tak robia.