Je normálne, aby novorodenec chcel prsník každú hodinu?

hruska91
18. nov 2023

Je normálne aby novorodenec chcel prsník každú hodinu?
V nemocnici kázali si prikladať každé 3 hodiny

kik2022
18. nov 2023

@hruska91 Áno je to normálne. Prečítaj si Mamilu. Malo by sa kojiť na požiadanie, aby si mala dosť mlieka.

nelca0510
18. nov 2023

@hruska91 áno,ono sa to časom upraví🙂

petraj122456
18. nov 2023

Kazde 3 hodiny sa dáva umelé mlieko, prsník sa dáva na poziadanie

beata_k
18. nov 2023

Ano, je to uplne normalne. Jednak ma maly zaludok a potrebuje bezpecie matky 🙂

milanemila
18. nov 2023

@hruska91 prikladanie kazde 3 hodiny je rada ako z doby kamennej obzvlast ak sa jedna o novorodenca. Normalne koj na poziadanie. Dieta chce prsnik nie len kvoli hladu, ale aj na upokojenie na citenie blizkosti s mamou atd. Ide o nutritivne a nenutritivne satie.
Castejsie prikladanie ti zvysi aj tvorbu mlieka. Ja sice niesom fanusik mamily pride mi to ako kojo sekta, lebo niektore veci su naozaj prehrotene ale ten zakladny pricip o kt hovoria je fakt. Kludne si precitaj aj odporucania svetovej zdravotnickej organizacie.
Ja nechapem ze este v nemocniciach stale pracuju ludia, kt sa absolutne nevzdelavaju a nestuduju nove poznatky v zdravotnictve, ale hlasaju kazde 3h a aj zobudit dieta ked ubehnu 3 hodiny a max 15min z 1 prsnika a striedat oba pri jednom kojeni, pripadne davat novorodencom cisto kojenym cajiky/vodicku a ine blbosti 🤦🏼‍♀️ a nebrat na ruky ked zaplacu, lebo bude babo rozmaznane a nespat s dietatom musi byt same v postielke, nevadi ze place to si trenuje plucka atd dalo by sa este pokracovat :/

rebrambora
18. nov 2023

Najneskor kazde tri hodiny. Hodina je este dobre 😉 prso mu daj VZDY ked chce a udrzuj ho pri kojeni bdeleho.

majlo1234
18. nov 2023

Ano, postupne sa ro upravi. A potom pridu noci, ked ho zas bude chciet kudu hodinu, aj castejsie 🙂 neznamena to vobec, ze mas malo mlieka. Tie deti cicku miluju

tana85
18. nov 2023

mozem odporucit jednu appku na mobile - ja som si tam vzdy zaznacila kedy som kojila, na ktorej strane a ako dlho. casom som potom videla nejaky vzorec v spravani a lahsie sa mi odhadlo kedy bude znova hladne. druha vec - striedala som strany, takze takto som vedela ci kojim z pravej ci zlavej . ale ta hodina bola aj u nas ok prve tyzdne

ivangeline
18. nov 2023

Isteze. Pokym sa tvorba ustali,tak je to rozne.Zvycajne to u mna s babatkami bolo kazde 2h.

zuzka565
18. nov 2023

Je to normálne. Môj mladší chcel cicik aj každú pol hodinu. Som už myslela že už praskne 😃. Ale nevygrcol ani raz. Išlo mi to aj na nervy najmä v noci ale vydržala som. Lebo inak bol veľmi kľudne bábätko.

galioska
18. nov 2023

@hruska91 hej, kazde dieta je ine a mozno sa len potrebuhe uspokojit. Moj syn bol taky😀🙂

zorkahorka
18. nov 2023

Sprvu ano, ja som sa snazila neskor kazde 3 hodiny. Ono ani nie je tak hladne, ako sa potrebuje upokojit a citit ta.

jaskolka
18. nov 2023

Jojoj, zabudni na "pravidlo 3 hodín" aj každých 20 minút ti môže pýtať prsník. Moji prvé týždne viseli na mne ako malé prisavky😊To nie je len o jedle, novorodenec je v úplne novom prostredí a potrebuje ťa ako istotu, upokojenie, proste si celý jeho svet, preto ťa chce cítiť takto. Nie vždy aj pije, proste sa tak aj ukludnuje.
Kľudne ho prilož, kedy chce, postupne sa budú intervaly predlžovat, teraz to vôbec nerieš.

jaskolka
18. nov 2023

@zuzka565 presne, ja som pri synovi nechápala, kde to do neho ide a potom som zistila, ze nie vždy aj ťahal proste len dudkal, aby sa upokojil. Pri dcere som už neriešila, dala a hotovo

zuzka565
18. nov 2023

@jaskolka no môj bol ako Michelin 😂. Každý sa divil že iba kojeny je taký

maryetta
18. nov 2023

Ber to tak ze materske mliecko je lahke. Mozno ani tolko nevytiahne naraz. Raz chce od hladu. Potom od smadu.
Prsniky su blizko srdiecka-babatko sa na prsniku aj upokoji. Popocuva tvoje srdiecko a je spokojnejsie 😉 neboj vsetko prejde. Babo nepozna hodiny… nevie kedy uz moze…

cimage
18. nov 2023

Je to v poriadku, take male dieta ma este malinky zaludok a velakrat pri dojceni aj zaspinka. Cim viac prikladas, tym viac mliecka bude.

svokrinjazykmonika
18. nov 2023

@hruska91 ja som mala prvé 3 mesiace dcérku na prsníku skoro nonstop. Len sme ležali v posteli a otáčali sme sa zo strany na stranu 😅 bolo to veľmi náročné obdobie ale keď si to tak spätne vezmem, tak som nikdy toľko nepozerala netflix ako vtedy

hruska91
autor
18. nov 2023

@tana85 ako sa vola appka?

hruska91
autor
18. nov 2023

Teda proste nemám to riešiť mami dať prsník stále keď chce neriešiť koľko vypije ani nasilu žiadne intervaly?

hruska91
autor
18. nov 2023

@jaskolka No presne preto ja som si myslela že to mlieko je zle alebo slabé pretože ho chce tak často…

alex666
18. nov 2023

@hruska91 Ja som syna kojila prve 2 mesiace nonstop. Napr. 40min som kojila (pil strasne pomaly), potom odgrgbut, prebalit kym som ho prebalila bola zase hladny. Nestihala som nic...
Po 2 mesiacoch sa intervaly zacali natahovat a v 4m som kojila uz len raz za 2,5-3 hodiny.
Mozno skus nedat ten prsnik hned ale trosku ho zabavit a predlzovat tie intervaly o 5-10min, mosno sa prisposobi.

basska_b
18. nov 2023

Jasne, ked je to uplne drobnucke babatko, moze papkat aj kazdu hodinu, dve. Moje vsak mali reflux a ked som kojila skor ako po 2 hodinach, tak mi to vsetko vygrcali naspat, tak mne sa osvedcilo, ked plakali, najprv skusit nosit, odgrgnut, uspat, prebalit a az ako posledna volba kojit... kazde 2-3 hod som kojila a stihlo sa aj vela vytvorit v tej pauze.