Je po dojčení nutné odgrgnutie?

antonia15
27. sep 2022

Ahojte.
Je nutné dávať dieťatko odgrgnúť alebo stačí ak sa položí do postieľky na bok po napapaní sa?
Ďakujem

beata_k
27. sep 2022

@antonia15 Su babatka ktorym to nevadi. Ale vacsinou musi.

babovka2321
27. sep 2022

@antonia15 nedavala som odgrgnut. Ak mu bolo treba, zacal sa jedovat, vtedy som ho otocila na brusko a grgol si.. to bolo ale iba obcas, zvycajne nebolo treba.

nikpa
27. sep 2022

@antonia15 ty keď sa najes a máš plný pupok, je ti treba odgrgnutie?? Druhá vec, bábätko ak je malé a dáš ho len do postieľky, môže sa zvratkami zadusit. Minimálne by malo dostať šancu si poriadne odtrhnúť, aj keď nie každé bábätko grgne.

syslik81
27. sep 2022

moja nikdy po jedle negrgala ... a ani som ju nedavala ..

hilda08
27. sep 2022

@antonia15 mne prvy syn skoro vobec negrgal, druhy potrebuje stale bez toho nezaspi…cize závisí od dieťaťa

luckabaj
27. sep 2022

@antonia15 záleží asi od dieťaťa ale ja som si všimla u mojich všetkých troch detí, že pokiaľ zaspali pri papani tak som mohla sa aj na hlavu postaviť a negrgli. Dala som teda spať na bok a keď sa zobudili, tak som hneď dala odgrgnut. Vtedy odgrgli. Tiež aj záležalo či som kojila (málokedy odgrgli aj keď nezaspali pri papani. pokiaľ neodgrgli tak do 10minut, tak som uložila spať). Po fľaške ak nezaspali tak väčšinou vždy odgrgli.

anavixy
27. sep 2022

Ak negrcka, tak nie, ak po papani grcka (aj s odstupom casu), radsej ano. Staci chvilu podrzat vo zvysenej polohe na ruke, budit ho netreba, ak potrebuje grgne si.

elizabet173
27. sep 2022

@antonia15 ja som dávala, lebo bol nepokojný, nespal, mrvil sa, až začal grcať. Je to individuálne, hovorí sa, že dojčené deti netreba, ale niektoré treba. Riaď sa podľa dieťaťa

surama
27. sep 2022

@antonia15 Davala som stale odgrgovat. Raz som nedala, ked mal krst, lebo som sa ponahlala a total sa dogrcal pocas krstu. A teraz si predstav, zeby sa to stalo v noci.

blumie
27. sep 2022

Moja starsia takmer nikdy negrgala, ale mladsiu teraz ked nedam tak s urcitostou viem, ze sa povracia potom. Takze sa snazim vzdy dat, obcas sa stane ze negrgne ale malokedy.

janinah
27. sep 2022

Dieťa sa nahlta vzduchu vždy a buď ho vygrghne alebo vyprdi.len ten prechod vzduchu cez čreva je bolestivý....moje deti som dávala odgrgovat vždy.niekedy aj 20 minut som držala v tej polohe.ale ogrtgli a nepoznali sme nijaké kolíky a plače pre bruško

surama
28. sep 2022

@janinah U nas presne takisto 👍

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz