Jedlo a kojenie

mell_k
2. júl 2018

Ahojte mamičky, dajte mi nejaké tipy, rady, skúsenosti čo jesť/nejesť pri kojení aby dieťa z toho nebolelo bruško. Čítala som že by som nemala brokolicu a podobné veci z ktorých nadúva, a viem že niekedy sa kolikám nedá predísť ale aj tak budem rada za každú vašu radu.

kika831
2. júl 2018

@mell_k urcite nepapat cerstve pecivo- ja som jedla tak 2 dni stare 😂, ziadny kel, kapustu, brokolicu, karfiol. Hlavne vela vyvaru, ten ti doda silu. Inak ja som pri prvom synovi jedla iba polievky, 2 dnove pecivo sporadicky a ovocie na energiu a vela vela cajov a musim povedat ze koliky mal 2 za cele obdobie. Urcite to nie je iba o strave, ale naco pokusat stastie. Pre mojho drobca som vydrzala -vela mnamiek si odpustit a vyplatilo sa. Drzim palce

yanni
2. júl 2018

@mell_k Vsetko. Musis vyskusat a pozorovat. Ja som jedla vsetko, ano aj brokolicu, kapustu, cerstve pecivo atd. Ziadne koliky, ziadne bolenie brucha, dcera dokonca este nikdy v zivote nevracala (a to bude mat uz 3 roky). Nikto ti neda radu, ktora plati vseobecne na kazdeho. Je to len na tebe. Musis jednoducho len skusa a pozorovat.

pininka
2. júl 2018

Niekto moze jest vsetko a babu nic nieje,moja sesterka mohla len rezancovu polievku a chleba s maslom, inak zo vsetkeho jej mala revala. Treba skusat postupne,aby si dieta zvykalo.

nika898
2. júl 2018

@mell_k tazko povedat ako ti baby pisu niektoremu babu vadi to a druhemu zase ono. Pozor koliky moze mat aj z vigantolu. Ja som to tak mala teraz pri 2 a myslim ze aj pri prvom. Vymenila som vigantol za DeVit a mohla som papat co som chcela aj ked este doteraz davam pozor na kyslu kapustu, brokokicu a tak dalej. Najlepsie je to zacat pozorovat uz hnet. Ja som mala v nemocnici a aj doma prve dni spokojne a kludne babo a ako nahle som dala vigantol tak mi preplakal a premrkal cely nasledujuci den. Vyskusala som nedat a babo bolo kludne potom som este raz skusila dat vsak som si povedala ze to mohla byt nahoda a situacia sa zopakovala. Takze drzim palce a ja si myslim ze vsetko s mierom a bude ok 😉

nela6
9. júl 2018

@mell_k ja som jedla všetko, aj kopu chilli, dieta ziadne zmeny...kazdej to funguje asi inak

mell_k
autor
9. júl 2018

@nika898 tak radsej hned zacat s DeVit ?

nika898
9. júl 2018

@mell_k ja som dala malemu 2x vigantol na overenie ze ci to maa z toho. Mozes skusit vigantol stoji to par centov a ked bude robit zle kupis ine D-cko a potom mozes zase davat vigantol ked minies ☺