Kedy je správny čas na ukončenie nočnej závislosti na prsníku?

martushka89
28. mar 2019

Zdravim mamicky, chcem sa poradit s vami, co uz mate podobnu skusenost. Moj problem spociva v tom, ze moja 8 mesacna dcera sa v noci kazdu hodinu a niekedy aj castejsie dozaduje prsnika. Tento stav trva od jej 4 mesiacov odkedy este nespala v noci suvislejsie ako 2 hodiny-to povazujeme uz za uspech. Asi chapete ze je to velmi vycerpavajuce kedze sa za kazdym mensim prehodenim v postielke ci prebudeni potrebuje prisat. aby ako tak spala dalej. Uz spava s nami v posteli aby som to zvladala fyzivky. Chcem vas poprosit ci ste niekto skusali takyto nocny zlozvyk odstranit a ako na to. Zaspava na prsniku a niekedy sa jej podari zaspat na rukach. Nerobi to ziadny rozdiel, aj tam sa po hodine zobudi a vyzaduje si kojenie. Inak je to cirkus a krik.dakujem vopred

evittam
28. mar 2019

@ivuska36 Kedy vies že chce jest? No 8mesacne dieta vydrží dobre najedene a spokojné a v noci aj viac nez 5h. Mne vydrzali celu noc.

martushka89
autor
28. mar 2019

@evittam nemam potrebu sa vyhovarat, popisujem realitu a prisla som si len po radu od tych co toto zazili. Tebe mozem len pogratulovat ze mas dieta ktore je uplne ine ;)

ivuska36
28. mar 2019

@evittam ved ja práve píšem, že ako má vedieť, či chce dudlovať, či chce jesť? každé dieťatko je iné...

martushka89
autor
28. mar 2019

@evittam ako spominam v prispevku vyssie-gratulujem 🙂

evittam
28. mar 2019

@martushka89 Dokonca dve. Zeby náhoda? Radu som poskytla. To ze sa ti nepáči nie je moj problém.😉

evittam
28. mar 2019

@ivuska36 No ved tak ako som napisala.

kater_by
28. mar 2019

Tak to ako by som čítala o svojej potvorke. Od decembra spinká somnou v posteli. 2 hodiny ak potiahne tak to už sa ja budím čo sa deje 🙈🙈 inak tak 1.5h dáva potom sa pricucne ale teda zakaždým papa aj keď len 2 minútky a otočí sa a spinká. Ale zas ja si to v celku aj uzivam. Šak tých prespatych noci ešte bude habadej 😉

ivuska36
28. mar 2019

@evittam tak teraz neviem, či sme sa nepochopili 😉

evittam
28. mar 2019

@ivuska36 No vyzera to tak.

martushka89
autor
28. mar 2019

@evittam kedze nie si v mojej kozi, rada ako taka mi nepride napomocna. To, ze tvoje deticky ta nemali ako dudel mi bohuzial nijako nepomoze.

evittam
28. mar 2019

@martushka89 No teraz uz nie. Ale ten dudel si zo seba urobila sama. To skus pochopit.
Btw.si zalozila verejnu diskusiu takže diskutujem.😉

martushka89
autor
28. mar 2019

@kater_by jeeej, chcela by som mat tvoj pohlad na vec a optimizmus 🙂 ;)

uzanka16
28. mar 2019

@martushka89 ja by som poradila daj sa do skupinky laktačná poradňa možno ti dačo poradia

ruzenka777
28. mar 2019

Zdravím, ja vás teda tiez obdivujem za to budenie každú hodinu... Z mojich skúseností to nie je normálne tak často keď sa budí dieťa v noci...ja som okolo roka začala skúšať na večeru mliečne kaše aby boli sytejsi na noc a pomohlo to.... Nie naraz lebo ide o množstvo ak nepozná UM cez deň skúsiť ochutnavat....takýto spánok nie je zdravý ani pre babo a aj vám môže narobiť postupne problémy.... Nedostatok spánku môže spustiť napr. Cukrovku...čiže ak nepomôže separovať sa na pár noci aby spalo s otcom napr. Tak skúste tie kaše alebo potom po zobudeni nosiť a tak uspavat znova.... Možno cez prsia nejakú deku nehladalo prsník každú hodinu...držím palce

rokina13
28. mar 2019

@evittam Predstav si, že moja dcéra mala cumlík a menila som prso na cumlík hneď prvý moment ako som si všimla že už asi neťahá a napriek tomu sa mi stalo to isté ako autorke. V noci keď sa potom zobudila tak sa jej už cumlík nedal natlačiť do úst ani náhodou (skúšala som to asi 100x) a keď som chcela spať ďalej skôr ako po 2 prerevanych hodinách tak som dala prsník.. Keď mala 11 mesiacov tak som stopla aj kvôli tomuto celé kojenie a už sme spali aj keď sa zvykne 1xmin.zobudit stále aj keď má už 16 mesiacov. Takže áno mala si aj šťastie aj keď 2x😁. Všetky deti sú iné.

martushka89
autor
28. mar 2019

@evittam ano vidim, zrejme mas v tom zalubu :D nemusim to skusat, mne to je davno jasne...ale vdaka ze si mi to chcela ozrejmit

kristina2412
28. mar 2019

@martushka89 ako povedal jeden múdry lekár: „ Je lepšie, keď mama robí cumlík, ako keď cumlík robí mamu“. Moja prvá dcéra bola taká istá,vydržali sme to dva roky a tri mesiace. Striedali sa lepšie a horšie obdobia. Keď zacala sama chodiť ,bola viac unavená,lepšie spala. Keď išli zuby bolo horšie. Skús to ešte chvíľu potiahnuť a uvidíš ako sa to bude vyvijat,teraz je tvoja dcéra v období ,keď sa objavuje separacna úzkosť, teraz ťa možno potrebuje viac. Keď odoznie bude lepšie.

evittam
28. mar 2019

@rokina13 Ja netvrdím že nie 😉. Ale ako si naučíš tak mas.

evittam
28. mar 2019

@martushka89 V ničom nemám záľubu. Chcela som tym len povedať ze cim skôr prestanes zo seba robiť dudel tým lepšie, lebo cim bude dieta staršie tym viac si to bude uvedomovať. Nemyslela som to vobec zle. Ale komu niet rady tomu niet pomoci. Vela šťastia a pekny zvyšok vecera.

guma6
28. mar 2019

Necitala som vsetky komenty, lebo vidim, ze su o uplne inom 😂 ja som moju "oducila" v cca 7-8 mesiaci. Vzdy som postupne jedno kojenie vynechala. Proste som jej nedala, uspala som ju hociakym inym sposobom, ked si zvykla, tak ju stacilo uz len zobrat na ruky a spala dalej. Potom som ju oducila od ruk, ze som ju proste nevybrala z postielky a snazila sa ju upokojit hociako inak. Nechala som len jedno kojenie o cca 4tej. Teraz asi tyzden nekojim uz vobec, dam jej len vodu a ona spi dalej. Ale bez placu to nepojde, s tym nerataj. Ale za 2-3 noci si moja zvykla, ze nedam prso. Oni uz v noci jest nepotrebuju, fakt len je to zvyk.

martushka89
autor
28. mar 2019

@guma6 dakujem 🙂 pripravujem sa na to ze to bude s revom a nie hociakym, ona to vie roztocit poriadne... manzel ma tyzden dovolenku o par dni, cize to asi vyskusame podobne - nedat a vydrzat...

spokojna_mamina
28. mar 2019

@martushka89 ahoj, ja len ze druhe dieta som odstavila od nocneho kojenia v roku presne kvoli tomu,ze som sa potrebovala vyspat a ona sa nadranom strasne metala a nevyspali sme sa ani jedna.... skusala som jej v noci nedat mliecko (spala v postielke vedla nasej postele), len ju pohladkat,povedat jej... ale plakala. Vela. Aj chcela zaspat a nevedela... prislo mi to, akoby si strasne chcela cokoladu,vidis ju pri sebe a oni ti ju nedaju. Ked ju nebudes vidiet, pojde to lahsie 🙂
po par neusesnych pokusoch som sa odstahovala do obyvacky, ostal tam s nou manzel a za 2-3noci bolo po probleme. Prvu noc plakala tak 5-10min, potom sa uz len postavila v postielke, manzel ju polozil a nakoniec len sama zdvihla hlavu, pozrela,mama nebola pobliz,tak spala dalej. Po tyzdni sla do detskej a ja spat do spalne. Zrazu som mala doma mile vyspate dieta - lebo nielen ty sa v noci nevyspis, ale ani to babatko...
Lenze sla som do toho az ked mala rok a napr cez den mi zaspavala viac menej sama. take 8mes drobatko mam teraz doma a to neviem, ci by uz dalo nocne odstavenie... cez den zaspava uz skoro sam,ale len v kociku. V postielke este nevie sa prechadzat z jednej fazy spanku do druhej.. mam len stastie, ze uz som naucena spat a kojit, vyriesim to v hladine alfa a pomerne dobre sa vyspim. Tohto mojho tretieho zacnem riesit,ked bude ok, uz dlho sme doma chori,tak zatial to nechavam tak.
Ale ano,ako pisal niekto vyssie, su to zle spankove navyky. Skus ju inak ako na prsniku naucit zaspavat aj cez den, vecer. mohlo by to pomoct. Cim to budes dlhsie odkladat, tym sa tie nespravne navyky upevnia a bude to tazsie.
Ja velmi odporucam knizku Kazde dieta sa vie naucit spat - mamicky ju hejtuju, ze propaguje vyplakavaciu metodu. Mne hlavne pomohla porozumiet, ako spanok u deti funguje... a to je podla mna zaklad. Da sa stiahnut online,pogoogli..
Je super, ze ked ti to nocne budenie prekaza,chces to riesit a nielen ticho trpiet a (nezmyselne?) Sa obetovat. Mama je dolezita! Na nej vsetko stoji a pada... ak nebudes ok, nebudes vladat dat dietatku to, co potrebuje viac (ako nocne dojcenie)...
Drzim palce! 🙂

1gabriela13
28. mar 2019

@martushka89 tiež mam dcérku 15 mesačnú ktorá sa dojci každé 2h v noci, neskúšala som žiadnu vyplakavaciu metódu. Beriem to tak ze mi nebude na prsníku zaspávať celý život. Ani v postieľke nikdy nespala len pri mne.tiez nespím veľa ale ja sa cítim vyspata a to cez deň brutálne veľa behám a chodím 4x do týždňa cvičiť. Napr dnes som hore od 5ej ráno a ešte nespím. Inak v tomto neverím ze si dieťa zvykne.pamatam že ste niekde, aj ako 10 ročná som spala pri rodičoch. A neostala som nikdy závislá na nich, od 16ich ani nežijemdoma. Všetko je aj o povahe, nielen o tom koho si ako naučíte. To by potom fungovalo všetko dokonale.

martushka89
autor
28. mar 2019

@spokojna_mamina vdaka za podporu ;) knizku mam aj som citala, mudro pise aj ked ta metoda je kontroverzna dost. Cele sa to odvija od zaspavania ako pises. Manzel ju uz par aj dokazal uspat vecer na rukach no do hodiny bola zarucene hore a dalej to uz nefungovalo. Plac, krik az kym nedostala cicu ... u nas aj cez den je to takto, zaspi na kojeni a max hodinu, sama v postielke to nevie. Led chcem aby spala dlhsie ideme kocikovat, cize denne chodim do zblaznenia :D

lula313
28. mar 2019

@martushka89 dali sme ju v 6 mesiacoch spat do postielky v jej izbe. Prvé noci prespala celé, teraz sa tak budí raz okolo 3tej na kojenie. Mám ju na kamere, takze sa zobudím na to, keď začne plakat. Nakojim ju a vratim sa spat do spálne.

martushka89
autor
28. mar 2019

@ruzenka777 presne preto to chcem zmenit, bude to urcite zdravsie pre malu aj pre mna. Budem si to opakovat ked sa odhodlame na tie uplakane noci a stavy. Dakujem 🙂

martushka89
autor
28. mar 2019

@1gabriela13 2 hodiny by som asi neriesila tiez...to sa celkom da. Ako pisem v uvodnom prispevku, ked da 2 hodinovy spanok u to beriem ako uspech a aj sa stihem vyspat Spanie pri nas v posteli tiez nevidim ako nejaky problem, len keby sa stale k cicke neotacala :D aj 2 krat do hodiny

martushka89
autor
28. mar 2019

@lula313 islo to tak jednoducho ? Skvele, to ste mali stastie. Neplakala zo zaciatku?

jenny_m
28. mar 2019

Vam dam inu odpoved nez maminy hore -vydrzte do roka a potom az zacnite riesit. Ja som to mala s dcerkou rovnako, problem bol -zuby. Od toho 4 mesiaca sa zacinaju vysuvat, v 8 mesiaci tiez intenzivne idu. Po roku dcerka zacala lepsie spavat a nemusiela som ani odstavit. Teraz uz prespi aj 5 h vkuse, budi aa zvacsa az nadranom. Bude mat 2 roky, dojcenie mi vyhovuje a odstavivat este nechcem. Ja radim, zmierte sa s tym, ked budete v klude a prijmete situaciu, tak cast dojcenia v noci porespite a nebudete ani tak unavena. U mna sa situacia zlepsila,ked som prestala ratat kolko krat si dieta pyta a dala som kedy bolo treba. Vykaslala som sa na prekladanie do postielky cca v tych 9 mesiacoch lebo bola mi tazka uz. A zacali sme spat spolu a tak je doteraz.

lula313
28. mar 2019

@martushka89 ona je taká, že sa zobudí aj vtedy, keď muž ide v noci vyvencit psa a nahodou zatvára dvere trosku hlasnejšie. Takze nám to separované spanie pomohlo veľmi. Ona však bola naučená vecer zaspávať v postieľke sama a chodila som spávať do jej izby a po prvom kojení som si ju už nechala u seba. Teraz nerusime my ju a preto sa ani nebudí..