Klobučik pri dojčení a odmietanie fľaše

moka066
27. feb 2012

moj problem zacal asi este niekde na zaciatku po porode.mam vpacene bradavky a maly sa nevedel prisat tak som si to ulahcila a kupila silikonovy klobucik AVENT.doteraz som kojila bez problemov ale v poslednej dobe sa mi zda ze stracam mliecko.tak som si kupila odsavacku a zacala medzi kojeniami kedy maly spinka odsavat.vecer sa okupka dam mu prsnik, aj dva ked chce a on este hlada..tak mu skusim dat mliecko z flasky co som cez den odstriekala ale on nie a nie chytiti tu flasu..vyskusala som aj rozne druhy cumlikov na flasu .ako to co najskor upravit?aby som nezostala zo dna na den bez mliecka a aby aj maly chcel tu flasu?

tea333
27. feb 2012

@moka066 uf, hlavne aby si udrzala laktaciu. chod do lekarne a kup si homeo ricinus communis na podporu mliecka, maju to skoro vsade a velmi pekne to zabera, do par dni by malo byt mliecka viac. skus viac dojcit. aktivne ponukaj prsnik aj pomedzi dojcenia a snaz sa, aby psnik syncek vyprazdnil, nestriedaj ich casto.skus bradavku trochu povytahovat pred dojcenim. pomaha aj masaz prsnikov v teplej vode, pitny rezim. Kazdy mava taketo laktacne krizy, netreba to vzdavat, flasu nedavaj, radsej sa trosku potrapte, lebo si to pokazis uplne.Vacsinou sa to pomocou homeo, masazi a casteho dojcenia upravi. Odsavacka je super, hlavne ked budes viac dojcit a odsavat, bude sa tvorit viac mliecka. Ponuka sa prisposobi dopytu.

adriana1980
27. feb 2012

@moka066 Ahoj.Vybehni do lekárne cyprián v TT a kúp si kapsule Senovky gréckej a bebediktu lekárskeho.užívaj z každého 3X3 tobolky denne.Malinkého prikladaj čo najčastejšie a dávaj mu z oboch prsníkov.Snažte zbaviť klobúčikov,lebo znižujú laktáciu.Pomôže aj asymetrické prisatie a stláčanie prsníka.Všetko máš popísané na stránke mamila.sk

moka066
autor
28. feb 2012

@tea333 tak mliecka sa mi zacina tvorit viac.poctivo odsavam.tak uvidime ako to dopadne.. 😉

moka066
autor
28. feb 2012

@adriana1980 noo tiez som to uz niekde citala za ten klobucik.tak vcera som si ho dala len na zaciatok kojenia aby mi vytiahol bradavku a potom ho dam dolu... 🙂 🙂 a ide to aj takto.... 😉

tea333
28. feb 2012

@moka066 ono fakt by pomohlo, keby neboli klobuciky.Ale neviem posudit nakolko mas bradavky naozaj vpacene, mozno ich naozaj potrebujes. inak sa s tym aj s akymikolvek problemami urcite obracaj na laktacnu poradkynu. ochotne poradi a pomoze s dojcenim. drzim palce a prajem dlhe dojcenie 😉
ked teraz pises o tej bradavke, ze sa potom da aj bez klobucika, tak to urcite tak rob. pri klobukoch je velmi mala stimulacia dvorca bradavky. idealne by bolo, keby sa malicky naucil asymetricky prisat a pekne dosiroka otvorit usta a zobrat co najvacsiu cast dvorca. tak bude pekne stimulovat tvorbu mliecka

moka066
autor
28. feb 2012

@tea333 noo to by bolo fajne..vsetko chce trpezlivost..zatial skusam tkymto sposobom a casom sa to mozno naucime..ale on je mooooc lenivy aby otvoril viacej usta 😉

tea333
28. feb 2012

@moka066 je to zvyk, nie lenivost. ked od zaciatku fungujete na klobucikoch, tak jednoducho sa tak naucil. ale este ide naucit otvorit usta. tato stranka ti tiez moze pomoct. je cela velmi uzitocna
http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...

adriana1980
28. feb 2012

Keď chceš,aby otvoril viac ústa,tak predtým než ho dáš na prsník mu prejdi bradavkou od jedného kútika úst cez vrchnú peru po druhý kútik úst.Vtedy otvorí pekne pusinku a ty ho môžeš priložiť.