Klobúčiky na dojčenie

alexandra_93
14. mar 2016

Kolko ste pouzivali klobuciky? Moj syn bude mat tri tyzdne furt kojime cez ne lebo sa stale nevie prisat bez klobucika:(

viky7
14. mar 2016

@alexandra_93 ja som ich chcela pouzivat kvoli tomu, ze som mala hrozne bolestive bradavky, ale nakoniec som ich nepouzivala... pomohla mi s tym laktacna poradkyna.. neskusala si, nejaku najst v okoli ? ono niekedy staci vylepsit polohu a sposob prisavania

alexandra_93
autor
14. mar 2016

@viky7 v nemocnici sme skusali s laktacnou ale neprisal sa ani za pána.do toho bol ešte slabý a nevedel si vysat mliecko tak sme boli rady že aspoň cez ten klobucik. ..ale doma skusame na holo a nejde mu to. ..

pribinak
14. mar 2016

No ked to zatial nejde inak, tak používaj klobuciky, lepsie s klobucikmi ako mat brutálne dohryzene bradavky
Ale urcite nech sa na vas pozrie laktačná, mizno ukáže nejaky trik ci polohu, aby sa to zlepšilo

qwertxy
14. mar 2016

ja som vzdy skusila najprv bez klobuvcika chivlu a potom s klobucikom... kvoli bolesti som ich najma pouzivala a aj kvoli tomiu ze maly bol tiez na tom zle s prisavanim, asi po mesiaci sa naucil... inak hlavne v noci mu pitie islo ooomnoho lepsie - aj bez klobucika
svagrina pouzivala klobuciky do 3mesiacov, potom sa babo naucilo

luba41
14. mar 2016

@alexandra_93 teraz je už starší, zavolaj domov laktačnú / v nemocnici to bola asi len sestra/..čím skor sa zbavíš, tým lepšie.. aj tu ti poradia https://www.modrykonik.sk/group/8304/

bosoriak
14. mar 2016

@alexandra_93 Ja som kojila s klobucikmi 10 mesiacov bez problemov. Skus si najst nejaku laktacnu poradkynu, ale ak ti nepomoze, nic sa nedeje, da sa s nimi kojit aj dlhodobo.

okataivana
14. mar 2016

@alexandra_93 neboj sa ja som kojila cez klobuciky prvorodenu dcerku az do 6 mesiacov, potom sama si ho strhla a zacala pit bez nich
ak ti to pomaha tak sa nestresuj, mne velmi pomohlo to vytiahnut vpadnute bradavky a to som kojila dceru 30m,
niekde som citala vraj to ovplyvnuje tvorbu mlieka v mnozstve ze sa ho tvori menej, ale ja si to vobec nemyslim
potom krasne si ho strhla , ten moment mam este aj dnes před ocami jako ho tou malou ruckou odhodila a to uz ma 6a pol roka dnes
ltvoje babatko je velmi este male, takze kludne si klobuciky nechaj ked ti pomahaju,pride den kedy si babatko samo urči ci pit s nimi alebo bez nich
vela stastia zelame

tomasko27
14. mar 2016

@okataivana Ahoj.Prosim ta kde kupim klobuciky?Chcem si ich nachystat ue ak by to neslo samo.Chcela by som co najdlhsie kojit,prve dve deeti som dost malo a teraz chcem pokial sa bude dat.Dakujem

katkuz
14. mar 2016

@alexandra_93 ja som tiez s najstarsou z porodnice odchadzala s klobucikmi, mala silnu zltacku, bola stale spava a nevedela sa bez nich prisat. doma sme skusali aj bez nich ale neslo to, nasa vsak malo priberala a pred jej pol rokom som na radu dokiny (zastankynou dojcenia) zacala dokrmovat. chcem tym povedat, ze mne sa tvorba mlieka klobucikmi znizila - a to som pouzila vsetko mozne i nemozne na zvysenie produkcie. pri dvoch mladsich som s tvorbou mlieka problem nemala, najmiadsia stale kojena a stredny 2 r a 3 mes. 🙂
takze ja by som snad skusila ako baby radia laktacnu...

okataivana
14. mar 2016

@tomasko27 v lekarni no neviem v porodnici mi vraveli ze najlepsie su znacka MEDELA,aj tie som si kupila ak by si chcela mozem ti ich poslat ja ich uz nepotrebujem 🙂

misirinka
14. mar 2016

Ja som kojila s klobúčikmi pol roka...a to sme odchadzali uz z porodnice s nimi.mala sa nevedela dlho prisat a aked sa aj prisala prave naopak, nevytiahla si tolko ako s klobucikmi...nam pomohli a v mnoho pripadoch nam aj zachranili kojenie 🙂 ked mala pol roka nastal u nej strajk v kojeni nechcela sa vobvec prisat a zjapala kricala ked videla cicku 🙂....vyhodila som klobuciky cumle flaku ( davala som len caj, nie mlieko z flasky) a dobre...koji sa rada ma 8 mes. este ma aj z toho niekedy srandu...takze ja klobuciky odporucam....babo pride na to kedy ich zahodit 🙂

gala79
14. mar 2016

asi 4 tyzdne.... kym sme raz boli vonku na prechadzke, mala sa hladna zobudila... klobuky jasne ze doma, utekat spat domov bolo daleko takze nic ine neostavalo ako to skusit bez... po pociatocnom boji to zvladla, hlad bol silnejsi 😉 tiez sme boli po zltacke, mala oslabena a stale ospala, nevedela sa poriadne prisat... od toho momentu sme uz ziadne nepouzivali...

jamabe
14. mar 2016

Ja mám totál vpadnuté bradavky, takže najprv som kojila len s klobúčikmi, ale mne sa na nich malá hnevala, tak raz, keď si poťahala cez klobúčik, ponúkla som jej rovno bradavku a chytila sa. Potom som ich zahodila. Ale teda polohy pri dojčení, pozíciu hlavičky dieťaťa oproti prsníku - to som nacvičovala podľa videí z netu. (Dodatočne ľutujem, že som si nezháňala nejakú laktačnú, no ale podarilo sa 🙂)
Ale ak je tvoj malý spokojný, ja by som kľudne pokračovala na tvojom mieste s klobúčikmi, sem-tam vyskúšať, či sa nechytí na priamo, ale inak by som to nesilila. Koľko žien s nimi dojčí.. 🙂