Skúsenosti s klobúčikmi pri kojení

10. okt 2020

Ja som ich používala,ale keď sa klobúčik nalial mliekom bol problém že sa mi odlepovali...je aj niečo iné okrem tých klobucikov ? Mam male vpadnute bradavky tak sa bojim,že babo sa zase nebude vedieť potom prisat a používali ste aj nejaké vitamíny na tvorbu mlieka ? Ja som už po pár týždňoch mala menej a menej mlieka ked som bola tehotna zo synom a chcela by som aspoň prve mesiace kojiť keď porodim a dávali ste cumlik babatku ?

sandri
10. okt 2020

Ahoj, mne sa s klobucikmi kojilo zle, maly sa zle prisaval, dalej tym, ze sa na dvorce nedostavali sliny babatka nedochadzalo k spravnej stimulacii a stracala som mlieko. S pomocou laktacnej poradkyne sa mi podarilo kojit bez klobucikov. A to mi v porodnici tvrdili, citujem: "s tymito bradavkami vy kojit nikdy bebudete". Skus sa poinformovat u laktacnej poradkyne, akw su tvoje moznosti a mozno klobuciky vobec potrebovat nebudes. Pripadne ti poradi ine moznosti ako na tcoj problem. A k tvojej otazke ohladom flase - starsieho syna som 1x denne dokrmovala z flase a v pohode zvladal striedanie prsnika a flase.

autor
10. okt 2020

Najradšej by som vôbec nekojila....je to aj kus obtiažne....syna som len týždeň kojila a potom sme prešli na umelé mliečko a mala som pokoj a bol nasýtený

leniel
10. okt 2020

ahoj, tak chceš či nechceš dojčiť? tvar a veľkosť bradaviek nehrá rolu, dieťa sa prisáva na celý dvorec, bradavku má tak hlboko v pusinke, že jej tvar je úplne irelevantný. Ak chceš dojčiť, určite ti klobúčiky, fľašu s dokrmom UM, ani cumlík neodporúčam. Ja sa na to pozerám tak, že mám pokoj práve preto, že dojčím. Príde mi to ďaleko pohodlnejšie a jednoduchšie, ako riešiť UM, je to vždy po ruke, má dokonalé a stále meniace sa zloženie, funguje od smadu aj od hladu, perfektne ukludnuje, uspava, ulavuje od bolesti, netreba nič kupovať, sterilizovať, miešať, dávkovať 👍

autor
10. okt 2020

@leniel máš pravdu akurát treba dávať pozor na stravu a neviem co môžem a co nemôžem papať

sandri
11. okt 2020

To, ci si budes musiet davat pozor na stravu je individualne. Ja som mala obe deti bez kolik, prvy mesiac som davala pozor, nech nejem nic na pismeno K (karfiol, kel...) a potom som uz jedla vsetko zaradom a v pohode. Jedine, co som nemohla, bol med, to sa mi starsi syn strasne vyhadzal. Ja za seba mozem kojenir len odporucit a to som pri prvom dietati velmi bojovala s nedostatkom mlieka, ale vsetko sa upravilo. Hlavne sa netrap sama, ale zavolaj sj odbornu pomoc. V porodnici ti neporadia, takze cim skor si zavolaj laktacnu. A mozno sa bude babatko kojit hned od prvej minuty 🙂

elzus
11. okt 2020

Ja som s klobucikmi kojila skoro 5m kym sa krpec vedel prisat alebo skor vladal tahat. Mala som aj poradkynu ta vobec neodporucala ale bez nich mu to neslo a potom raz sa vedel aj bez. Takze 100 ludi 100 skusenosti ale mne pomohli. A tiez ni boo povedae v porodnici ze zle bradavky nepojde to. A cumlik sem tam len na spanok ale inak odmietal nadrapovalo ho s cumla.

alikal
11. okt 2020

ja som mala komplet vtiahnute bradavky, v porodnici som pouzivala jednu znacku, tiez sa odliepali a hlavne mi prislo ze ta "bradavka" ma neprirodzeny tvar. kupila som inu znacku, tusim MAM, ale nie som si uz ista, o jedno cislo vacsie a drzali ooomnoho lepsie. sem tam sa odlepili ale nebolo to nic hrozne. dcerka nastastie po 4 tyzdnoch dokazala chytit bradavku aj sama

gercakovci
11. okt 2020

Ja som kojila s nimi prve 4 mesiace. MUM. A teraz dojcim uz 2 roky. Mne velmi pomohli

donapepe
11. okt 2020

Ja som mala dvojičky a pridrziavanie klobucikova som nemala ako zabazpecit. Kupila som si lepiacku pasku taku protialergicku nech si neznicim pokozku a lepila som si klobúčik na prso. Pohoda... ale nemala som zase tak plno mlieka ale mohlo by to stat za skúšku. Kojenie je super ale aj komplikovane ale lacne, verte ze ked začnete s umelym su to peniaze z domu, u nas pre dvojičky aj 100e mesacne. Tak zvážte ci chcete ušetriť peniaze a aj čas, lebo pripraviť mlieko niečo trvá načo z prsníka je hneď po ruke, pohodlné. Držím palce vydržte, deti vam budu vďačne svojim zdravím ❤❤❤

marvin1234
11. okt 2020

Ja som mala rovnaký problém, pomohlo prejsť na klobúčiky MAM. kojila som s nimi bez problémov dva mesiace, kým malý zosilnel a prisal sa normálne. A tento problém som mala napriek vyhľadaniu laktacnej už v 6 m, noseniu formovačov, vyťahovaniu bradaviek v tehotenstve a po pôrode si neporadili dve laktačné, až tretia povedala že dajme klobúčiky a uvidíme. Nedaj sa odradiť, skúšaj s nimi aj bez, hlavne v kľude, o nič nejde. Držím palce

brigitka_12
11. okt 2020

Ja som kojila prvú dcéru 13 mesiacov s klobucikmi až kým sa neodstavila sama. Teraz pri druhej som sa tomu chcela vyhnúť ale nedalo sa bez nich iba sme sa obe trápili tak aj teraz kojim s klobucikmi a všetko je ok. Vyhovuje nám to obom.

ivka21
11. okt 2020

Ja som sními kojila 2 mes, potom sme boli u svokra a ja som ich zabudla tak vari skúsim tak bez uvidim a ten môj šikovnik sa pekne sám prisal.