Kojenie a fľaška

muriel21
22. jún 2015

Ahojte mamicky potrebujem poradit..mam 3tyzdnoveho syna a kojim.Ide o to ze teraz mi zacinaju terminy vysetrenia a rozmyslam maleho nechat doma...Je problem ak necham vo flaske moje mliecko na dokrmenie...som pocula ze ak dieta skusi flasku je potom problem ho zasa naucit na prso??Ak sa to urobi raz do tyzdna fakt sa moze naucit len pit z flase a prso uz nebude chciet?? Dakujem za vase rady a nazore 🙂 🙂

laura0107
22. jún 2015

Ak len raz do tyzdna tak v tom nevidim problem..otazka je ci tu flasku bude chciet..moje nechcelo🙂)))

ajana1
22. jún 2015

@muriel21 len mu tu flasku ponukni uz predtym ako pojdes aby si zvykol lebo je to iny pohyb ust. Taketo male mininka nemaju zvacsa problem

muriel21
autor
22. jún 2015

Oki super vyskusam...raz som ho mala zo sebou a to bolo hrozne stale som ho mala len na prsi a nonstop kojila a nic potom nestihala...tak skusim a uvidim ako pochodim...dakujem vam 🙂

evittam
22. jún 2015

@muriel21 Ahoj, syna som začala mliečkom prikrmovať cca od 3,5 mesiaca, ale bol zvyknutý piť čajík cca už od mesiaca a dcérku som musela prikrmovať od začiatku. Ani jeden si nezvykol na flašku tak, že by nechcel prsník. 😉

janifer
22. jún 2015

My sme tiez zvykli bravat flasku s odsatym aj do poradne kym bol maly, ci ked som si potrebovala odskocit na nakup. Ale netreba to prehanat aby si maly nezvykol na rychly tok mlieka. Potom sme mali problem s krmenim vecer po kupani, to boli hysaky, netieklo mu vela, tak sa nervoval. Flasu aj cumel som uplne zakazala asi v 3mesiacoch. Cumel ale nikdy nechcel nervoval sa ze netece

mizu89
22. jún 2015

Joooj baby vy mate stastie.Mne maly nevie pit z flasky iba cica.Snazim sa ho naucit aby sa napil vody a zatial nic.Dala som mu flasku avent v tvare prsnika so 4 dierkami a stale nic ☹ Cumel ma od narodenia s tym neni problem len s flaskou. ☹

katarinamarkova
22. jún 2015

@muriel21 ja som pri vsetkych troch bez problemov prakticky od narodenia striedal kojenie s flasou, cumlom....ani pri jednom nebol s kojenim ziadny problem...neviem...mozno preto, ze jednoducho od prvych dni boli zvyknuti, ze papat sa da aj z flasky aj z cicika a dudlat sa da aj dudel.
takze ja som zastancom toho,ze flasa= ziadny problem, ale len vyhoda, ak treba niekam ist a mimco ma ostat chvilonku s niekym inym.

lilimoni
22. jún 2015

Moja nikdy z flase pit nechcela 😒 a ked uz bolo treba vodu davat, tak jedine z flase cappy junior. Guma jej vadila 😒

okataivana
22. jún 2015

@muriel21
pozdravujem, mate este maličkého syna takze budte v pokoji! dolezite je aby ta flaska mala na cumli len dierku pre novorodenca,aby mu to neslo lahko z flase.
vyborna flaska je z AVENTU teraz uz robia tie cumle na tvar prsníka takze mohlo by to byt fajn. ale musite naozaj často kojit, ja mam dve deti,dcerku tu som kojila 30m ta vobec nepotrebovala flasky ani cumle, syn bol kojeny 7m ale prikrmovany, a pak stratil pud sebaprisatia,a ja som bola odstavena,ale zas u neho som mala aj malo mlieka,takze odsala som 20ml a potreboval 180.
takze budte v pokoji, ale flasku len ozaj ked je to NEVYHNUTNOST!male deti su sibalcata,akonahle zistia ze ide lahsie, flasku maju okamzite za kamosa viac jako prsník.
vela stastia a nebojte sa 🙂

astonka
22. jún 2015

@muriel21 určite nie je pravda,že sa nauči na fľašu a prsnik začne odmietať u nas to tak nebolo(staršie deti som len kojila)...ja som od 3 týždňov kojila + dokrmovala z fľaše...toto trvala 1,5roka ked mojho mlieka bolo uplne malinko....

susanita87
22. jún 2015

Moja sa najprv nevedela prisat k prsniku, tak som odsavala na flasku, potom som sa vykaslala na vsetky odsavacky, kedze som mala pozicanu elektricku a musela som ju vratit, nove su drahe, tak so nechcela kupovat, nakoniec nemala problem prisat sa k prsniku a to pila zo zaciatku z flasky dost dlho. Dnes ma takmer 4 a pol mesiaca, a mame teraz opacny problem, nevieme pit z flasky 🙂 ani caj ani vodu :( a dudu tiez nechceme 🙂

susanita87
22. jún 2015
muriel21
autor
22. jún 2015

Dakujem babule 🙂 za typy a pomoc tak som v pokoji... 🙂

okataivana
22. jún 2015

@muriel21 pokoj treba a hlavne sa treba pozitivne nastavit a mysliet len kojaco;😉

muriel21
autor
24. jún 2015

Zvladli sme to...terminy vybavene maly cucal z flase ako o dusu 🙂 🙂 🙂 dakujem za vase prispevky

erika1016
12. júl 2015

ja len odsavam a davam z flaše,bohužial,nevydržala som bolesť prsnikov,takto isto som to mala aj s prvym synkom,vydržali sme tak 11 mes.a uvidim kolko vydržime s druhym synkom,horšie je, že mam menej mliečka,pri prvom som mohla aj predavať....uvidime..🙂

vulka
12. júl 2015

@muriel21 Asi záleží od dieťaťa. Ja som obidve mala od narodenia kojené+fľaša a s kojením sme vydržali viac než rok.

luba41
12. júl 2015

@erika1016 aj si hladala príčinu bolesti? bolelo Ťa pri prisatí? vtedy najčastejšia príčina je mykoza- a tá sa dá lahko zlikvidovať..ak by si komunikovala s laktačnou poradkynou-tá by určite vedela pomôcť..aj po mesiaci sa dá vrátiť k dojčeniu..

erika1016
13. júl 2015

@luba41 ja ich mám citlivé čo i len na dotyk,strašné háklivé,neviem prečo....a pri prisatí ani nehovorim...nemam žiadnu možnosť a ani neviem o žiadnej v mojom okolí laktačnej poradkyni... ☹

luba41
13. júl 2015

@erika1016 http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
skús preliečiť mykozu-univerzálna mastička od laktačnej alebo Imazol, Canesten z lekárne, prípadne natierať roztokom z Citricidalu..laktačná to vie posúdiť / stačí napísať, zavolať a popísať stav-i ked najlepšie je osobný pohovor/..možno stačí len máličko / možno pár krát potrieť, upraviť prisatie/ a môžeš si užívať dojčenie ..načo sa trápiť odsávaním a flašou.. 😉
napr. http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/bolave-br...

erika1016
14. júl 2015

@luba41 dakujem za radu,ale uvidim,už som si celkom zvykla,na režim....tak uvidime...

mizu89
15. júl 2015

Ahojte chcela by som sa spytat v mene kamaratky.kamaratka ma 3,5 mesacneho syna a musi si odsavat mm lebo maly nechce volako cicu.odsaje ele.odsavackou asi za 10 min 60ml mm a dokrmi um.mne sa zda ze ma malo mm alebo to moze byt dojcensky strajk co je cca v 3 mesiaci?
Moze sa stat ze maly uplne odmietne cicu a bude chciet len flasku alebo vam dieta takto strajkovalo nejaku dobu potom sa to vratilo do normalu?mala ste niektora takyto problem?este doplnim kamaratka ma silikony.

zuzanafili
15. júl 2015

Ahojte dievcata, potrebovala by som poradit...pomoct. Mam 4 mesacneho chlapceka a uz 3 den mam poobede a vecer malo mlieka. Musim ho krmit z oboch prsnikov no vecer pri poslednom kojeni uz ani to mam pocit, ze nestaci. Maly je mrzuty. Poobede sa interval kojenia znizi na kazdu 1,5 hodinu az 2. A maly sa zosti ked sa prisaje a musi dlho tahat kym mu ide mliecko. Doteraz sme nemali problem. Este dodam, ze som zatial nepouzivala odsavacku. Myslite, ze v tom je problem? Zvysi sa tym mlieko? Alebo mam zacat prikrmovat? Rada by som ho kojila cim dlhsie... dakujem za rady

lienka21
15. júl 2015

@mizu89 Ahoj, kamaratkine babatko moze mat rastovy spurt, kedy moze byt castejsie hladne, treba len kojit na poziadanie, aj ked to moze byt kazdu hodinu. Ked sa da umele, telo nedostane signal, ze treba "navarit" viacej mliecka.
Babatka su rozne, jedno moze byt aj kojene aj z flasky krmene, druhe zisti, ze z nej tecie lahsie a prso zacne odmietat. Mojho prveho syna som po narodeni kojila aj dokrmovala odsatym mliekom, takto to islo asi mesiac, potom zacal odmietat prso, flasu som zrusila, po dvoch dnoch pochopil a kojil sa veeeelmi dlho.

luba41
15. júl 2015

@mizu89 ak nechce prsník- tak to je štrajk.. a ten môže byť spôspbený hocičím-cumel, flaša, nedojčenie na požiadanie, málo kontaktu s bábom, zlé prisatie, choroba, nejaký velký stres a pod.- to všetko môže spôsbiť zníženie tvorby MM...a tú treba zvýšiť, ale zároven hladať príčinu štrajku a tú odstrániť..bez toho je to 0 bodov..
a baby najlepšie zavolať laktačnej poradkyni čo najskôr..
@zuzanafili

sharlotta
15. júl 2015

Ak nastanu situacie, kedy potrebujete na cas babatko opustit, je lepsie pouzit alternativne sposoby krmenia babatka - krmenie poharikom, lyzickou namiesto flase. Pouzitie flase so sebou nesie mnozstvo rizik - dieta bude prsnik odmietat, prisatie sa pokazi, vznikaju ragady a bolest prsnikov, z flase sa moze cez ragady preniest infekcia a hrozi zapal prsnika. Preto by bolo dobre sa v najvacsej moznej miere pouzitiu flase vyhnut. A samozrejme, ze su deti, ktorym to nevadi rovnako, ako su deti, ktore sa uz po prvom pouziti flase budu odmietat prisat ako napr. moja dcera. Problem je v tom, ze neviete dopredu, ako bude prave to vase reagovat a ked existuju ine sposoby, naco pokusat?