Kojenie a nechuť do jedla

bejbula
29. jún 2016

Dobrý deň mamičky, mám dvojtýždňové bábätko ktoré kojím. Mám jednu otázku velmi mi nechutí jesť, jem len ranajky a potom cez deň jogurt alebo banan jablko... iba niečo také čo hodím do úst a hotovo... môžem stratiť mliečko? nechcem prestať kojiť. dakujem za rady 🙂

dominikav123
29. jún 2016

To akože sa vážne toto pýtaš hej ?

bejbula
autor
29. jún 2016

ano ozaj sa to pýtam.. lebo mliečka mám stále vela... a ak je to ozaj také tak sa donútim trošku viac papať. žijem v zahraničí a nemam nikoho kto by mi poradil,preto sa pýtam tu...

dominikav123
29. jún 2016

Ak takto budeš pokračovať tak mlieko zachvíľku nebude. Internet snáď máš aj tam, tak si nieco o strave počas kojenia naštuduj. Žena ma jesť zdravo a vyvážene a nie hladovať, vždy nie len ked kojis.

mondolina
29. jún 2016

ochudobnujes seba aj dieta o vela potrebných zivin, mlieka mas dost ale co sa tyka vyzivy asi nic moc.

tobnuf
29. jún 2016

Ak dojcis podla poziadaviek babatka neboj mliecko nestratis to sa totiz to tvori z krvi. Aj ja som mala po porode nechutenstvo. Neboj ono sa to ustali a aj chud do jedla pride len dodrziavaj pitny rezim v tychto teplotach aby ti neprislo zle..

luba41
29. jún 2016

určite MM nestratíš, ani mu neubudne na kvalite..aj to teplo prispieva k tomu, že človeku nechutí..aby si mala dostatok tekutín / ale zase neprehánať s nimi/a ked príde hlad, dať si niečo ako-jogurt, zeleninu, ovocie, cestoviny, polievku a pod ako nejakú sladkú blbosť.. 🙂

glorikarebeka
29. jún 2016

@bejbula vacsinou to byva naopak ked sa koji mamina hned pocituje hlad,ale teda aspon vela,vela pi najlepsie cistu,obycajnu vodu,ale pokus sa aspon nejake maso kludne si daj teda na ranajky masko a zeleninku

maminkasisa
29. jún 2016

treba hlavne vela tekutin, caje na podporu kojenia.... ani mne moc nechutilo jest ale vela som pila a varievala som si polievky.... skus jedavat aspon po troskach, lebo budes aj slaba, vycerpana....

priora
29. jún 2016

Ja mam opacny problem, zjem co nezje mna 😂 Musim dako skludnit

siska53
29. jún 2016

@bejbula tak to jes dost malinko aj na tie horucavy... Dostatocne pi a sprav si aspon polievku a nieco lahke... Aby si neprisla o silu a energiu a nebola moc vycerpana..lebo skor to ta moze pripravit o mlieko..
Nemusis jest velke porcie,stacia mensie,no castejsie..aspon 5-6x denne.

babulka82
30. jún 2016

@bejbula ked ti nechuti nenapchavaj sa ,ja som počas kojenia musela držat dietu kvoli zdr. problemom a synček priberal krasne takmer 1kg mesačne ,vobec to neovplyvnilo mlieko,vela som pila a bolo to ok. Su ženy ktore kojili počas vojny alebo v afrike tiež nemaju nejak vyvaženu stravu a detičky koja a rastu.

bejbula
autor
2. júl 2016

Dakujem za rady. ..vody pijem vela....pomali mi zacina chutit. ... 🙂 a musim povedat babetko mi krasne pribeta. ... 🙂 ma vsetkeho dostatok... 🙂

tobnuf
2. júl 2016

@bejbula super!! 🙂

miushik765
27. sep 2016

Ja som na tom podobne mám veľa mlieka musim aj odsávať ale jesť teda nejem takmer vôbec doslova sa nútim niečo zjesť ráno si dám nejaky chleba potom nejaky jogurt a večer si spomeniem že som dokopy nič nezjedla tekutin mám dosť len neviem či malemu to mliečko stačí aj keď je ho dosť doteraz mi pekne spinkal 2-3h a teraz posledne dva dni aj každu hodinu alebo aj na 3x ho kojim čo je hladny stále...tak neviem

zapka21
27. sep 2016

@miushik765 spankovy rezim sa u deti meni, tiez apetit. Je v poriadku ak je babatko dojcene podla svojich potrieb, netreba sa pozerat na hodinky ani to ratat. Treba sa sustredit na dietatko. Dojcenie pretrvava aj u zien z chudobnych ()hladovych) oblasti, pricom ich dojcene deticky prospievaju.