Kojenie starších detí

anieli_1
14. feb 2012

Ahojte moj syn bude mat za chvilku 2 roky a stale sa kojime.Okrem neho kojim este aj mladsiu dcerku a tu kym nedokojim tak neexistuje jeho odstavit 😅 Tuto diskusiu som zalozila pre maminky ktore koja tiez starsie deti ako to zvladaju ake su problemy ale aj radosti 😝 ale aj maminky co uz kojili taketo deti ale uz nekoja a poradia 😉

anjelicek26
14. feb 2012

@anieli_1 - fiha ako som citala nadpis som myslela, ze velke dietatko myslis 3+ rocne, kojit 2 rocne dieta mi zasa take zvlastne neprijde. Ja som dcerku kojila 2,5 roka, neviem, s cim chces poradit, odstavili sme kvoli tomu, ze ja som uz chodila do prace a to jej cuckanie v noci bolo velmi fyzicky vycerpavajuce. Proste z jedneho dna na druhy nedostala a aj to akceptovala, co som bola velmi velmi prekvapena vtedy, ocakavala som revy, ona bola velky zavislak.

anieli_1
autor
14. feb 2012

@anjelicek26 preto som to dala do uvodzoviek....trak okolo mna ked niekomu poviem ze maleho este kojim tak kruti hlavou ze je uz velky..........a no on je strasne velky zavislak prvy pokus o odstavenie nevysiel ked mal nejakyh 11mesiacov a to len preto ze ked som zostala tehotna moc som len chudla a uz mi aj dr vraveli nech ho odstavim lebo uz som vazne mala malo kg.ten pokus trval asi tyzden co celkom v pohode som sa az divila dala som sunar ale musel si prso drzat zatial mi odislo mlieko ale potom sa nejak "spamatal"a zacal pytat zas aj ked naprazdno proste vypil flasku podudlal si otocil sa dal si cumel a spal.inak to neslo ked som nedala prereval celu noc a hned mi doslo aj kolostrum asi za to ze staletahal......ked je u mojej mami napr aj na tyzden ani si nespomenie sam ide spat aj vsetko ale akonahle som tam ja tak musi mat mlieko ani kakao ani nic nepomaha.........cely den je na mne nalepeny ci uz pije mliecko alebo si minimalne musi drzat........take ze nie nedam neexistuje dokaze prerevat celu noc(tym budi aj malu) aj cez den dukaze sa hadzat buchat kopat a nepomaha nic ani uplatok ani dohovaranie ani kricanie dokonca ani ked sa rozplacem a ani ignoracia......a ani by mi nevadilo ho kojit kedze kojim aj malu ale vadi mi copri tom stvara ze celu noc musi byt na ne nalepeny a niekedy mam pocit ze prsia lubi viac nez mna ☹

lucka1987
14. feb 2012

@anieli_1 tu je o tomto tema https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/podpora-dlhodobeho-dojcenia-a-prirodzeneho-odstavenia/ su tam mainy , ktore dojcia aj do 3 rokov a tiez sa na niektore pozera okolie nechapavo.. skus kuknut tam.. este stale je aktualana a pisu sa tam nove prispevky

zuzin78
14. feb 2012

@anieli_1 ahoj ja som starsiu kojila 2roky a 7mesiacov a to ked som to niekomu povedala tak som uz bola cudna. ale nam to vyhovovalo, a odstavila sa pekne ,bez placu,
mladsiu kojim stale a tiez som uz cudna, ze 10 mesacne babo kojim, ale ja si okolie vobec nevsimam. chcem ju kojit do 2 rokov, je to prakticke, ked sme niekde, ked cestujeme, a aj v noci, nemusim utekat robit UM, len vyberiem a je to hned aj teple 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzin78
14. feb 2012

😉 @anieli_1 ja som stasru zacala oducat postupne od ranneho kojenia okolo 2 rokov, neboj pochopi to.

anieli_1
autor
14. feb 2012

@lucka1987 dakujem

vavrenka
14. feb 2012

@anieli_1 ja chcem kojit min. do 2 rokov, len uvidim, ci to pojde, lebo chceme este jedno babo a ci mi doki v tehu povoli dojcenie

anieli_1
autor
14. feb 2012

@zuzin78 v tomto to vyhovuje aj mne aj po vsetkych strankach aj malu chcem dlho kojit len je to na mna dost vycerpavajuce uz.......keby len pred spanim trochu v noci tak je to ok ale on je na mne zaveseny stale teda on lieta beha robi zel on je strasne zivia le on to ma ako taku ukludnovacku...a hocikde kde sme v obchode alebo hocikde ruka do tricka a uz fakt neviem co s tym aj teraz je na mne pricucnuty uz 3 krat od 7 rana...........a ja uz mam 38 kg a mozem jest co chcem a nejde to hore.......a najvacsi boj je ked malu kojim to je cele zle to on sa v klude najedla len ked som odisla prec alebo alex nebol doma..........a v noci ked sa nahodou zobudi a nahodou kojim malu tak to je horor to je hore cely panelak ☹

lillianx
14. feb 2012

dievcata, tato tema mi padla vhod. mala ma teda len 19 mesiacov, ale ona sa koji neurekom, cely den, v noci. nemate niekto skusenost s tym, ako oducit dieta kojit sa v noci? nechcem ju celkom odstabit, ale stala sa z nej uplna zavyslacka, ked som druhy krat otehotnela, niekedy v oktobri - novembri. teraz uz tehotna nie som, ale ona stale vyzaduje " mnam, mnam" ;) a ja som na nu makka, neviem ju nechat plakat. dake skusenosti?

anieli_1
autor
14. feb 2012

@vavrenka ja som sa snazila maleho odnaucit od mlieka cez tehu len aby mi odislo mlieko aby sm zacala priberat lebo mi to strasne ubera na vahe...oni vravia len za to ze to neni dobre lebo kojenie sposobuje stahy maternice ale ak by si sa citila dobre tak je to v pohode

vavrenka
14. feb 2012

@anieli_1 vsak prave kvoli tomu riziku. mam trombofiliu, budem si musiet pichat injekcie, nerada by som, aby sa nieco stalo..., inak, schudnut by som teda potrebovala 😀

anieli_1
autor
14. feb 2012

@lillianx no ved toto aj alex on tiez cely den prisaty minimalne si zobere cumel a ruku pod tricko a noc mi prespi jedine ak je celu noc na prsniku ale to ja zas nespim........u nas se uz skusali vsetko mozne aj som sa uz fakt rozplôakala len som sa uz zmierila s tym ze kym malu kojim tak maleho odstavit nemozem

vavrenka
14. feb 2012

@anieli_1 inak, vynikajuca diskusia na portali o dojceni, velmi mi tam kocky pomohli - www.dojcenie.eu

anieli_1
autor
14. feb 2012

@vavrenka no sak uvidis ako sa budes citit...........idem to kuk 😉

monickapd
14. feb 2012

ahojte baby..tak aj keď ma tu možno budete odsudzovať, pre mňa to nie je vôbec normálne kojiť 3rocneho skolkara.. Čakám už tretie dieťatko, svoje deti nadovšetko lubim a nikdy som UM doma nemala, áno kojenie je to najlepšie pre bábo, ale čo je veľa to je moc a ja stále nechápem prečo sa to veľa maminiek bojí napísať, to neznamená že lubim svoje deti menej ak chcem odstaviť..
Prvého syna som kojila 23mesiacov a nech mi nikto nehovorí, že ak Vám dieťa trhá na ulici tričko že "mami daaj didu" tak je to krásne..je to nepríjemne pre maminku aj to dieťa lebo nevie prečo nesmie, ale veď nie sme opice, že si ho zavesím na cicik a ťahá celý deň, čo väčšie detičky chcú a vyžadujú..a my dospeli ich mame usmernit kedy dost 🙂 láskavo samozrejme 🙂 ide to aj bez plaču 🙂 teraz menšiu stále kojím a tiež je to už nie moc príjemne s bruškom, ale vidím že ešte trošku času potrebuje, potom odstavim..nech je to materstvo prirodzene krásne a príjemne a nie my maminy strhane, lebo kto nedá dieťatu aj poslednú stipku energie bude zavrhnuty..... Ja si myslim pravý opak, šťastná mamka = šťastné deti 🙂 tak dajte na svoje city a nie na diskusie 🙂

anieli_1
autor
14. feb 2012

@monickapd preto som zalozila tuto temu aby nielen ja ale aj ine maminky napisali svoje skusenosti. mne po vsetkych strankach vyhovuje kojenie len pri malom mam pocit ze ma rad viac moje prsia ako mna........ja to viem ze on v tom ma utechu aj dobrotu.....len ozaj ked sme niekde vonku papat nepyta ale ruku pod tricko hned a kazdy na mna pozera na blbu a kedze mam aj druhu nemozem len s nim na rukach byt.....

monickapd
14. feb 2012

@anieli_1 ja viem presne o čom píšeš neboj sa, ak môžem tykať, a to ja hovorím stále, keď mi maminy radia tandemove dojcenie, nezblaznila som sa...3 deti, domácnosť, škola atď atď, nie len dojcenie..
Ja ak raz prestanem, už nedám, lebo deti si to veľmi dobre zapamätajú..ani držať ani cmulkat, nič. Povedz mu že už je veľký braček a keď ides kojiť malú že od neho potrebujes pomoc, veelmi dôležitú čo zvládne len on...a vymysli niečo Ty už vieš čo na neho zaberie. Také dieťatko čo robí veľmi sceny by som najprv oducila cez deň, až nakoniec v noci. U nás platili na všetko hry a dohovory a chválenie, nie prikazy a krik 🙂 skús niečo 🙂

anieli_1
autor
14. feb 2012

@monickapd ved to ze my sme uz presli cez vsetko este aj cez uplatky nic ani dohovaranie ani chvalenie proste nic.......chvilku mal obdobie ze nehal malu aspon sa najest a potom nebehol on ale uz som mala aj oboch naraz..........zas sa teraz chvilku hral a zase sa domaha mi pod tricko........len zaujimave ze u mojej mami moze byt aj tyzden a ani si nespomenie niekedy donesie mojej mame tel ze nech mi zavola ale inak nic sam ide spinkat aj vsetko

abbey1
14. feb 2012

Ja len zareagujem na slová, že podľa nie koho nie je normálne dojčiť 3ročné či staršie dieťa. Popdľa mňa je normálne, ak vyhovuje matke i dieťaťu. Nie je to záležitosť nikoho iného. A ide to krásne bez toho, aby mi dieťa trhalo tričko na ulici, či čo si kto pod tým predstavuje. Dojčiť sa dá i staršie dieťa v pohodlí a bez teho, aby o tom musel vedieť i niekto iný,
Čiže skutočne ide o to, či to vyhovuje matke a dieťatku. Ak áno, prečo to sptopnúť. Ak nie, treba nájsť šetrný spôsob, ako dojčenie ukončiť. U starších detí pomáha dohoda. Vopred sa s dieťatkom dohodnúť, kedy sa dojčenie stopne. napr. na narodeniny, Vianoce,...Tak to aspoň zafungovalo u nás. ale akždé dieťa je iné, niekde možno budú i slzičky. Ale určite si mamina musí zachovať kľudnú hlavu, vysvetliť, dať malý "úplatok" a stáť si za svojim.
Hlavne má všetko svoj čas. Niekto je pripravený odstaviť sa skôr, niekomu treba dopriať čas.

zuzin78
14. feb 2012

@vavrenka ja som kojila starsiu a uz som bola tehotna.ak sa vtedy citis v poriadku nemusis babo odstavovat od kojenia

zuzin78
14. feb 2012

@anieli_1 toto som ja nepoznala ze by aj vinku chcela cicat uz taka velka doma bola kojena a vonku sme nosili vodu a tu pila a raz mi vonku dala ruku do vystrihu tak som jej oivedala zr sa to nepatri a ze to nemoze a viac to neskusala skus ju to vysvetkit a oimalicky ho odstavit aby sa mladsia mohla nakojit v klude u nas zaberalo ze rano sme hbed vyskocili z postele a tak aj zabudla ze sa chcela nakojit 🙂
Drzim palce

bebemaly
14. feb 2012

@abbey1 súhlasím plne s tvojím názorom, ja mám doma iného závisláka, niekedy sa dojčí celý deň, inokedy si nespomenie, a vonku ho v živote nenapadlo zo mňa tričko rvať. nech každý robí podľa svojho uváženia. Hlavne sa neodsudzujme navzájom, nech každý robí podľa toho ako mu vyhovuje. pre mňa za mňa, nech sa mi malý dojčí aj do štyroch rokov..ja jednoducho nevidím dôvod prečo ho odstaviť, príp. kupovať umelé mlieko alebo mu dávať kravské mliečko, keď mám vlastného dosť a dojčenie ma neobmedzuje..

zuzin78
14. feb 2012

@bebemaly suhlasim s tebou diskusie su o diskutovani a nie stale o osocovani 😉

monickapd
14. feb 2012

ved tu vsetci len diskutuju, ja tiez, vyjadrit svoj nazor moze kazdy 🙂 len nebudte vztahovacne, to nie je pekna vlastnost 🙂 😝

monickapd
14. feb 2012

a tiez som chcela napisat, ze je preeeevelky rozdiel kojit a starat sa o jedno dieta a viac.....lebo tam su ozaj vsetky veci okolo toho, no je to moc...a to mi nikto nevyhovori..ani prezidentka klubu dojciacich zien 😀

anieli_1
autor
14. feb 2012

@zuzin78 on nepyta vonku on len chytkat potrebuje on je jak taky uchylacik moj 😀 😀 a uz to robil aj mojej setre aj mame ked som tam nebola dokonca aj muzovi ale od nich nepital cuckat len chytkat.....a uz sme vysvetlovali asi tristo krat ze nikolka je malinke babatko ona musi len mliecko a aj tak ze ked jej dam potom dam jemu len musi chvilku pockat nic nefunguje vobec to nema efekt este viac sa rozuri..............mne by fakt neprekazalo keby len pred spinkanim vypyta cickat a rano trosku ale to co robi je niekedy neunosne....niekedy mi je az do placu bo mam pocit fakt ze nechce mna len prsia ze keby sa stratim ale ma prso tak to ani nezbada ☹

lenusiknr
14. feb 2012

@anieli_1 moj maly ma 2 roky a je tak isto ,,uchylacik,,ako ten tvoj... s tym rozdielom, ze my sa nekojime uz rok... Ale stale musi mat ruku na mojom prsniku- najme ak je nervozny, ak sme niekde v nezanom prostredi uz hlada kade sa mi dostane pod bundu- ak mu to nejde nervaci... vecer pred spanim tak tiez musi drzat, v noci ked sa budi, prevaluje tak sa ukludni jedine ak si chyti cicik🙂ked to robi vonku tak sa ma pytaju ci je kojeny a ked poviem ze nie tak sa cuduju ze co to robi 😀 a co mu mam ruku odtrhnut?🙂 tiez som dohovarala ale nezaberalo... ked je u nasich tak si nato ani nespomenie...mne dokonca ked sa prezliekam a zbada prsia tak pride ze,, mamicka dam pusinku ciciku,,to mu zakazujem ale sem tam ho to napadne....
neboj on ta velmi lubi, len to ma mozno tiez taky ukludnovak ako moj kubino

anieli_1
autor
14. feb 2012

@abbey1 @bebemaly baby aj mne velmi vyhovuje kojenie po vsetkych strankach ved inak by som do teraz nekojila a uz vobec by som sa nedala na tandemove kojenie lenze jedna vec je ozaj kojit jedno dieta v pohode aj 4 roky a druha vec je ked jedno kojite druhe vam doslova vrieska skace na vas odsuva to prve lbo chce a chce a chce a nepocka kym sa jedno naje ako niekedy si ani nevsimne ze malu kojim ale niekedy je to neunosne hlavne v noci potom sa mala prebere totalne a je hore aj hodinu a ked cez den dojde kazdu chvilku za vami aby vama natahoval prsia da si cumel do pusy a proste ukludnovac a ked potrebujem nieco robit..........a nepomaha uplatky dohovaranie prosenie uz som sa aj rozplakala proste nic.......on je strasne tvrdohlavy vo vsetkom 😒

monickapd
14. feb 2012

@anieli_1 tak rada by som Ti poradila....ale asi tu budu vsetky zbytocne a treba na to cas....a pomoc rodiny..viem ze sa to lahko napise, ani mne nikto nepomaha a manzel pracuje....ale viem si podobnu situaciu predstavit a keby tu bola moja maminka, zvladli by sme to..nemoze ta Tvoja na nejaky cas prist k Vam? predsa to bude zmena a mozno zaberie..velmi drzim palce 🙂

monickapd
14. feb 2012

@anieli_1 dufam ze u nas to takto teraz nebude..uaaaaaaaaaa 😕 mala je tiez zavyslacka asi ako vsetky kojene deticky 😉