Koľko mlieka by malo vypiť 8 mesačné dieťa?

slavkabj
12. okt 2012

Moja 8 mesacna dcerka odmieta mlieko, vypije cca 150 - 200 ml rano a potom uz len vecer, inak papa vsetko. Mate niekto podobne skusenosti?

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
78lenka
13. okt 2012

moja nepije vobec mlieko od 6mesiaca

zuzi0911
13. okt 2012

Moje prve dieta je absolutny nejedak ja som bola rada ak hp vypila aspon rano pred spanim aj to len trochu zato ta druha nevie kedy ma dost. ta ako 3 tyzdnova vypila 150 ml a bola stale hladna. Kazde dieta je ine pokial prpspueva a nema problemy je uplne jedno kolko toho vypije.
@slavkabj_

nikolet_89
13. okt 2012

@slavkabj ahoj citala som v jednej encyklopedii o detoch, ze ak dieta do roka nevypije za den 500ml tak sa mu ma davat do hotoveho jedla 1x denne lyzicka masla, alebo olivoveho oleja...

eveenka
14. okt 2012

ja som sa tiez docitala, ze ked sa uz zacne s prikrmovanim tak by babo malo vypit aspon 500ml mliecka denne...

eveenka
14. okt 2012

@78lenka a co jej davas papat???

78lenka
14. okt 2012

@eveenka od 4mesiaca prikrmi,teraz vlastne vsetko,jogurty,kase-mliecne,puding,polievky-zeleninove,strukoviny,omačky-mliecne,alebo do hocicoho supnem susene mlieko a zmiesam,zemiaky-kasu s mliekom,masko-zajačie,aj ine,.No najhorsie je to v noci ked je hladna ,teraz veelmi zle spi ,cucka iba čaj,robila som jej aj kasu aby sa napapala ale potom sa zobudila a nechcela spat,aj teraz je to zle so spankom urcite od hladu

eveenka
28. okt 2012

@78lenka a ty si ju aj kojila? a sama sa odstavila od mliecka resp zacala odmietat mliecko? a kolko ma teraz mesiackov? ved ked jej das na veceru napr. kasu zahustenu este aj mliekom alebo krupicnu kasu mala by vydrzat az do rana

bambibam
28. okt 2012

Môj malý vypije 60 -90 mlieka asi 3xdenne ,ale mliečne jedlá si dá rád ,na večer mu musím vždy urobiť kašu bud zemiakovú,alebo ryžovú,krupičnú a potom spí cca 2-3h a potom je zas cecíkoví hádam každú hodinu

78lenka
29. okt 2012

@eveenka nekojila som vobec,pekne pila mlieko ,ked začala papat lyžičkou tak prestala pit,no do rana nevydrzi,papame aj v noci,kasu caj...

eveenka
29. okt 2012

@78lenka a kolko mate mesiacikov? ja mam zas opacny problem, kojim a mala posledne dni odmieta prikrmy resp. len ich oprple par lyziciek a je po jedeni ☹ a to mame 6 mesiacov

lakte
30. okt 2012

@eveenka ale prikrmy sa zavadzaju postupe a nenahradzaku dojcenie, to co popisujes je uplne bezne 😉 nenut ju a teda daj jej nech sa s jedlom aj pohra a sama sa skusi, postupne to pojde lepsie. A dojcenie nie je len o papani, plni aj ine funkcie nemusi sa chciet dojcit len od hladu, preto jej to neodopieraj. Nie je pravda, ze ked sa dojci, preto prikrmy odmieta lebo je "najedena" 😉 Ak potrebujes radu, skus sa obratit na online poradnu tu www.mamila.sk

a pre @martinjasen toto je tema laktacna poradna, odporucam presunut temu inam, nakoko toto nie je tema o dojceni, aj ked samozrejme dojcenie sa tu spominalo. Ale zadanie otazky je ine...

eveenka
31. okt 2012

@lakte my sa prikrmujeme uz od 5. mesiaca a predtym mi krasne papkala aj plnu misku cca 150ml mi spapkala, ale teraz akosi strajkuje ☹ ja jej nenahradzam v ziadnom pripade to kojenie za prikrm...a mozno nam pojdu zubky asi preto nece papat ine len cicik lebo vsetko strasne okusuje viac ako predtym 🙂

lakte
31. okt 2012

@eveenka spravne chapem, ze sa prikrmujete s umelym mliekom? ale este stale aj dojcis?
potom treba zvysit tvorbu mlieka.... krok za krokom a pod odbornou pomocou. 😉 Volba je samozrejme na Tebe.

A k tomu nocnemu spanku, dieta do 3-4 rokov veku nie je nadstavne prespat celu noc, nie je na to dozrete 😉Ano niektore to dokazu, a ak im dame kasu tak odfukuju a spia, ale tieto deti spia tvrdsim spankom...

Ak potrebujes poradit ohladom prospievana, napis IP. Ako pediater poradim co viem 😉

eveenka
1. nov 2012

@lakte no my sme sa najskor od 2. mesiaca prikrmovali UM cievkou po prsniku, ale nie pri kazdom kojeni len niekedy ked som mala malo mliecka cca 1-3-krat denne (cca 50ml-200ml UM denne), niekedy sme sa nemuseli vobec stacilo jej moje mliecko

od 4. mesiaca sme sa cievkou prikrmovali uz len vecer cca 30ml-90ml, ale opat boli dni aj 5 dni po sebe kedy jej vecer stacilo moje mliecko

od 5. mesiaca som jej zacala skusat davat tuhu stravu polievocky, kasicky, pribinacika, ovocie, piskotku...na obed vzdy dostala prsnik o tej cca 11:00h a o hodinku o tej cca 12:00 som jej dala obedny prikrm toho spapkala aj 100ml potom uz aj viac aj tych 150ml co bolo super, potom o 2 hodiny nasledoval zasa prsnik a potom ked sme sa vybuvali som jej okolo 16:00h dala bud trosku ovocia alebo toho pribinika ale iba ak chcela a tiez ak som mala moc naliaty prsnik tak som vzdy dala len prsnik

pred cca 2 tyzdnami som dostala zapal prsnika ☹ 40-tky horucky takze som sa jej snazila davat stale bolavy prsnik a na prikrmy vobec nebol cas, tahala len prsniky a ked som vyzdravela mala mala trosku soplik a odvtedy akosi tie prikrmy len oprple da si 4-5 lyziciek a uz nechce dufam, ze sa to zasa zlepsi....na veceru mi spapka trosku krupicnej kase, potom prsnik a pekne spinka v noci si vypyta raz papkat...

no my od 2. mesiaca prespime od tej 20:00 az do 7:15h, cez den toho spanku mame malo tak 2x po hodinke, ale ked si s nou lahnem a je na prsniku tak bude spat aj 2 hodiny :D :D

ak sa teda mozem spytat mam doma vahu kojenecku, vazila som malu a ak som dobre vazila tak mi drobec pribral za mesiac len cca 250g, nie je to nejak malo? je sice pravda ze ona mi od hladu neplace, vzdy sa od prsnika odtiahne ked uz ma dost, aj teraz ked nechce tie prikrmy moze jej stacit len moje mliecko?