Koľko umelého mlieka by malo vypiť v noci 14 mesačné dieťa?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

14 mesačný syn začal menej papať cez deň. Umelé mlieko cez deň nemá, má ho len na noc. Pred spaním vypije 240 ml a v noci je aj tak každú chvíľu hore. Dvakrát má ešte po 120 - 150 ml.

Je to v poriadku?

Môže sa mu ešte do mlieka pridávať Espumisan, ak ho bolí bruško?

Ďakujem

Dobrý deň,

Espumisan môžete.

Čo sa týka UM, nie je nejaká hranica, je to veľmi individuálne. Dieťa v tomto veku môže vypiť aj 500 ml mlieka, čo je Váš prípad. Je to úplne normálne.

Prechodná striedmosť v jedle môže byť spôsobená čímkoľvek. Ak sa aj často budí v noci, tipovala by som zúbky.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička