Mám 8 mesačné bábo a ja mám streptokoka. Čo s kojením?

veve8483
5. aug 2011

Ahojte Mamicky, prosim poradte mi. Mame 8 mesacne babo a ja mam streptokoka. To znamena, ze musim uzivat antibiotika, ale nemozem zaroven kojit. Moj plan je odsavat si mlieko, aby sa udrzala laktacia, ale ako docielit, aby malinka nezabudla techniku prisatia? Mate niekto s tymto skusenosti?

estterka
5. aug 2011

@veve8483 a ake mas atb? lebo ja mam tiez streptokoka,atb beriem od nedele a bez problemov mozem kojit.

veve8483
autor
5. aug 2011

tak este neviem, ake presne dostanem. Vcera mi moj doktor oznamil vysledky, poslal ma s nimi ku pediatricke, nech sa s nou poradim, lebo vcera som mu povedala, ze nechcem prestat kojit, lenze pediatricka povedala, ze sa mam preliecit, ale pri atb na mojho streptokoka a neviem co este..... nemozem zaroven kojit. Mozes mi prosim Ta napisat, ake mas ty atb?

ajkuska
5. aug 2011

Synček mal 4 mesiace keď som mala opuchnuté uzliny a zistili mi zápal tak som musela brať atb a popritom som kojila, nie všetky atb majú kontraindikáciu dojčenie - treba sa spýtať a prezrieť príbalovú informáciu - jeden lekár mi povedal že budem musieť ukončiť laktáciu a iná lekárka mi predpísala atb,, ktoré nekontraindikujú dojčenie, akurát mi povedala aby som brala probiotika a že malý môže mať z atb hnačky, ale našťastie nemal. Žiaľ nepamätám si názov inak by som ti napísala aké som brala ja. 🙂

ajkuska
5. aug 2011

@veve8483 viem len že sa začínali na a ☹

veve8483
autor
5. aug 2011

no mne vcera moj doktor povedal, ze na moje bacile nenasiel atb, ktore by nemali kontraindikacie dojcenie. No vsak uvidim, co mi predpise, ja som vcera zobrala len vysledky, ze sa poradim s pediatrickou, ale ta mala podobny nazor... :((

veve8483
autor
5. aug 2011

dakujem, vsak ja napisem ked budem mat presny nazov, uplne som z toho mimo, zo dna na den sa dozviem, ze koniec kojenia a neviem sa s tym zmierit....

estterka
5. aug 2011

@veve8483 mali by si si to uverit u laktacnej. ono vacsina liekov ma napisane pv pribalovom letaku,ze sa nesmie dojcit pri nich,pretoze je neeticke testovat lieky na dojciacej zene a zarovens a tym kryju. ja beriem amoxicilin,streptokoka mam v hrdle. a aj tam je napisane,ze sa nemoze pri dojceni a lekar povedal,ze mozem kludne dojcit.

estterka
5. aug 2011

mne laktacna povedala tento tyzden,ze aj ta troska,co sa z lieku dostane do mliecka je mleickom znicena 😉

veve8483
autor
5. aug 2011

no zistim, co dostanem, a ked tak, ta potom poprosim kontakt na laktacnu, ved ja ju kojim cez den 4x, viem si predstavit, ze by som to stiahla na 2x.....ked tak pises, tak ma napadlo, ze budem brat atb a moje mliecko jej dam len vecer pred spanim, aby si neodvykla a cez den jej dam nutrilon...take mnozstvo by jej nemuselo uskodit....

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veve8483
autor
5. aug 2011

@dominika1988 ahoj, tak penicilin spominal aj mne, ze sa moze pri kojeni, len on na moje bacile nie je vhodny:(

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
estterka
5. aug 2011

@veve8483 a nevies co za streptokoka mas? kolko ma tvoja mala?

veve8483
autor
6. aug 2011

neviem, akeho presne mam, zajtra sa mam stretnu s doktorom, je to nas znamy, tak sa popytam, malinka ma dnes 8 mesiacov...

vinyan
8. aug 2011

Bolo by skoda nedojcit. Iste su aj atb, pri ktorych sa da dojcit, tak si treba pytat take a trvat na nich.

bandulko
28. aug 2011

atb augmentin..mam zapal ucha a kojim 15 mesiacov. brala som ho pocas dojcenia ked mal maly mesiac a oddnes, nakolko opat zapal beriem znova. doktorka ma ubezpecila ze mozem. penicilinove sa vraj mozu uzivat.