Zistili mi streptokoka. Ako budem rodiť?

tomynika
9. feb 2012

Ahojte zistili mi streptokoka a nakolko viem ze ak by som rodila normalne po porode musia dat antibiotika mne aj babatku. No a tato myslienka sa mi velmi nepaci ze malinke babo a hned antibiotika. hmm ake mate skusenosti?

parpar
9. feb 2012

no pokial viem tak babetku nie len tebe ale musis prist nacas,inak sa dieta po tom pozoruje nemyslim ze sa dava pausalne hned ATB,mne davali pri poslednom porode a viem ze som sa teraz na to informovala u svojho gynekologa a hovoril ze nie,ale mozno zalezi aj od porodnice ,kazda klinika ma svoje pravidla

maria30
9. feb 2012

@tomynika ja som ho tiež mala teraz pri poslednom... sú to antibiotiká v infúzii... malo by sa to dať 4hodiny pred pôrodom... ale ak sa to nestihne, tak neviem... mne to stihli.. a potom už nič nato nedávali.. ani mne ani malému...

nibiru
9. feb 2012

podavaju sa matke 4h. pred porodom ak ti antibiotika nepodaju moze to mat velmi zle nasledky ba az fatalne pre dieta.taka infekcia streptokokom moze udiet hoci kde do telicka.

pici
9. feb 2012

normalne, nie je to indikacia na cisarsky... 4 hodiny pred porodom dostanes atb do zily, ak neporodis, tak o dalsie 4 znova. ak by si dosla v stave ze by ti nestihli podat, dostane dietatko atb. ziadne strachy, ma to 25% tehotnych
dietatku sa atb podavaju iba ak ich nestihnu dat tebe, a ked je to nevyhnutne, dietatko to dostane, znizís riziko prenosu infekcie, najma pluca... nelam si hlavu

latvia
9. feb 2012

@tomynika antibiotika sa davaju pred porodom, ako pisu baby 4 hodiny pred , ak by to bolo kratsiu sobu, pripadne by to nestihli vobec, tak sa itak nedavaju babatku hned atb ale sleduju jeho zivotne funkcie a teplotu a pri nejakej zmene sa nasadi liecba. vseobecne ale sa predpoklada, ze staci 15 minut pred samotnym porodom a do krvi babatka sa uz dane antibiotikum dostane, aj ked este nestihne zaucinkovat. na internete sa daju o tom vygooglit postupy standardne, tusim aj niekde v teme o streptokokoch uz nejake info boli

alias313
9. feb 2012

mne ho tiez zistili, dali mi pred porodom infuziu a v nej atb. Maly ale aj tak odo mna nieco dostal, lebo mal o dost zvysene zapalove hodnoty. Tak mu asi po 2 dnoch po porode museli tiez podat atb. Pobudli sme v nemocnici o 4 dni dlhsie, ale dopadlo to v poriadku 😉 je to asi individualne..

wieruss
9. feb 2012

@tomynika mam streptokoka a rodila som normalne, dokonca som nestihla ani prist skor do nemocnice (ma sa prist hned pri prvych kontrakciach kym este nepraskne plodova voda), prisla som uz bez vody. Normalne mi hned pichli vnutrozilovo atb, aby ochranili malickeho a potom ho sledovali prve dni, ci zapal u neho je a ak ano ci ustupuje alebo nie. Uprimne radsej by som dala aj 3 krat si pichnut atb ako ohrozit zivot svojho dietatka ... Streptokok je velmi nebezpecny pre male deticky moze mat hrozive nasledky, takze ani nerozmyslaj nad tym, ze si atb nechces dat pri porode pichnut 😉

modra1
9. feb 2012

ATB mi podali asi hodinu pred narodením malej. Nakazila sa, každý deň jej robili odber krvi a sledovali. Lieky nedostala, pretože som ju od začiatku intenzívne kojila a to jej pomohlo, výsledky sa deň od dňa zlepšovali, prepustili nás štandardne po 4 dňoch.

tomynika
autor
10. feb 2012

dakujem vam pekne za odpovede, urcite si dam pichnut ATB no porozpravam sa este s lekarom ci radsej neodporuci cisarsky.

miskap
10. feb 2012

@tomynika Streptokok určite nie je indikácia na cisársky. Teraz sú naozaj dobré metódy diagnostiky a keby dieťatku niečo hrozilo, rýchlo to zistia a nasadia liečbu. Cisársky rez má oveľa väčšie riziká pre mamičku. Je to náročná brušná operácia a pokiaľ sa dá, radšej rodiť normálne. Pri vaginálnom pôrode je ochranou pre dieťa pred streptokokom zachovaný plodový obal- infekcia sa k nemu nedostane. Naozaj sa nemusíš báť, je to časté a lekári vedia ako a to. 🙂

lauricka
10. feb 2012

@tomynika lekar Ti to nevysvetlil? Divne. Ziadne obavy, ved to nie je nic neobvykle. Presne ako pisu baby, dostanes infuziu s ATB pred porodom a to je vsetko, ono sa to dostane aj detom cez pupocnik vlastne, ak som to dobre pochopila. Kludne mozes rodit prirodzene. Mala som to tiez ako mnohe rodicky. Rodila som prirodzene dvojcata. Ziadne problemy.

darksky
12. feb 2012

@lauricka Ahoj,mozem sa opytat co presne znamena to ATB? Dakujem 🙂

suge
12. feb 2012

Antibiotiká počas pôrodu (pri náleze streptokokov v pošve) znamenajú, že sa v priebehu prvej doby pôrodnej (od začiatku pravidelných kontrakcií po otvorenie sa na 10 prstov 😉 ) podáva väčšinou penicilín v infúzii. Pokiaľ je žena alergická na penicilín, zvyčajne sa podáva klindamycín (makrolid) a pod. Ak je žena alergická aj na ten, tak sa hľadá ďalšia alternatíva 🙂 . Prítomnosť streptokokov v pošve sa vyšetruje v cca 36.t.g. a výsledok sa poznačí do tehotenského preukazu (knižky), ak o vyšetrení nie je záznam, alebo sa vyšetrenie nestihlo urobiť a žena rodí vaginálne (napr. predčasne) antibiotiká jej podajú automaticky, pretože sa predpokladá, že tam streptokok skôr je ako nie je. Držím palce a prajem dobrú antibiotickú liečbu 😀 (ak bude treba).

lauricka
12. feb 2012

@darksky antibiotika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre